reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca? Co robić

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Cześć, uprzedzając, już przeglądałam sobie trochę forum. Jestem w 27tc glukoza mi wyszła podwyższona--97 ale tylko na czczo. Moja pytanie brzmi- czy mam z tym coś zrobić? Lekarz powiedział jedynie że będziemy kontrolować i następna wizyta za miesiąc, ale czytałam na forum że dziewczyny z niższym wynikiem mają glukometr i diabetologa i dietę... Niewiem od czego mam zacząć, czy taki wynik faktycznie powinien niepokoić? Mam się gdzies umówić, zrobić sobie kolejna glukozę z krwi? Sama niewiem, ginekolog nic nie zalecał. Czy to początek cukrzycy ciążowej? Dziękuję za odp doświadczonych mam.
 
reklama
Cześć, uprzedzając, już przeglądałam sobie trochę forum. Jestem w 27tc glukoza mi wyszła podwyższona--97 ale tylko na czczo. Moja pytanie brzmi- czy mam z tym coś zrobić? Lekarz powiedział jedynie że będziemy kontrolować i następna wizyta za miesiąc, ale czytałam na forum że dziewczyny z niższym wynikiem mają glukometr i diabetologa i dietę... Niewiem od czego mam zacząć, czy taki wynik faktycznie powinien niepokoić? Mam się gdzies umówić, zrobić sobie kolejna glukozę z krwi? Sama niewiem, ginekolog nic nie zalecał. Czy to początek cukrzycy ciążowej? Dziękuję za odp doświadczonych mam.

Dziwne podejście lekarza. Mi też wynik na czczo niestety potwierdził cukrzycę ciążową. Wynik to 94 i dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej. Cukier mierzę 4 razy dziennie i jestem tylko na diecie, a już 36 tydzień zaraz kończę. Norma dla kobiet w ciaży na czczo po ogt 75g to 92. Niestety lub stety niektorzy lekarze idą jeszcze tym starym schematem gdzie norma była do 99. Wiesz, często mi się zdarza przekroczyć również wynik na czczo glukometrem ale mój lekarz nic nie mowi. Wazne, ze nie przekraczam setki, a mierząc sama muszę mieć ponizej 90.
Lepiej udać się do diabetologa i przejść na dietę.
 
Cześć, uprzedzając, już przeglądałam sobie trochę forum. Jestem w 27tc glukoza mi wyszła podwyższona--97 ale tylko na czczo. Moja pytanie brzmi- czy mam z tym coś zrobić? Lekarz powiedział jedynie że będziemy kontrolować i następna wizyta za miesiąc, ale czytałam na forum że dziewczyny z niższym wynikiem mają glukometr i diabetologa i dietę... Niewiem od czego mam zacząć, czy taki wynik faktycznie powinien niepokoić? Mam się gdzies umówić, zrobić sobie kolejna glukozę z krwi? Sama niewiem, ginekolog nic nie zalecał. Czy to początek cukrzycy ciążowej? Dziękuję za odp doświadczonych mam.
W zasadzie to lekarz powinien cię skierować na krzywa cukrowa. Jezeli wyniki wyjdą nieprawidłowe to wtedy powinnaś dostać skierowanie do diabetologa
 
Ginekolog powinien skierować Cię do diabetologa. To nie jest dobry wynik na czczo.Dla swojego i dziecka dobra już możesz zacząć delikatna dietę cukrzycowa.
Możesz powtórzyć badanie cukru na czczo.

Ja miałam na czczo przez 2 tygodnie w zakresie 90-100 I już mam insulinę na noc.
 
Do góry