reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

Iga86

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2019
Postów
52
Hej, jak myślicie czy moge ćwiczyć w ciąży? ( 6 tydzien). Chodzi mi dokładnie o orbiterka. Oczywiście w granicach normy.
 
reklama
Rozwiązanie
U
Polecam dopytac się lekarza albo fizjoterapeuty. Sama ćwiczyłam praktycznie do porodu, oczywiscie dozując ćwiczenia do mojego stanu. Najlepiej jednak nie pytac sie na forum ale dopytac się w temacie osoby zorientowanej....

Wydaje mi sie, ze odpowiednia doza ćwczeń na pewno nie zaszkodzi, ale być moze Ci pomoże. Potem łatwiej wrócić do poprzedniej formy po urodzeniu maluszka.
Ja zamieniłam orbiego na rower stacjonarny. Myślę ,że może być bardzo obciążający m no chyba ,że jesteś sportowcem :)
Hej, jak myślicie czy moge ćwiczyć w ciąży? ( 6 tydzien). Chodzi mi dokładnie o orbiterka. Oczywiście w granicach normy.
Wszystko zależy od tego, czy byłaś aktywna przed ciąża i, czy ciąża nie jest zagrożona, ale zamiast orbitreka, polecam spacer. Skonsultuj oczywiście z lekarzem. Ja bylam bardzo aktywna przed i w czasie ciąży, korzystałam też z orbitreka.
 
Przed ciąża byłam aktywna...Ale raczej to była aktywność: rower, spacery długie, czasem rolki. W pracy mam bardzo dużo ruchu. Stanie na nogach 8 h i chodzenie plus drabina..czyli przez 8 h oprócz chodzenia to bieganie po drabinie gora ,dol. Jak pojde na l4 chcialabym orbiterka w donm uzywac. Ale spytam sie lekarza.
 
Przed ciąża byłam aktywna...Ale raczej to była aktywność: rower, spacery długie, czasem rolki. W pracy mam bardzo dużo ruchu. Stanie na nogach 8 h i chodzenie plus drabina..czyli przez 8 h oprócz chodzenia to bieganie po drabinie gora ,dol. Jak pojde na l4 chcialabym orbiterka w donm uzywac. Ale spytam sie lekarza.
Tak, zapytaj lekarza. Ale wg mnie maks 15 min na orbitreku.
 
Polecam dopytac się lekarza albo fizjoterapeuty. Sama ćwiczyłam praktycznie do porodu, oczywiscie dozując ćwiczenia do mojego stanu. Najlepiej jednak nie pytac sie na forum ale dopytac się w temacie osoby zorientowanej....

Wydaje mi sie, ze odpowiednia doza ćwczeń na pewno nie zaszkodzi, ale być moze Ci pomoże. Potem łatwiej wrócić do poprzedniej formy po urodzeniu maluszka.
Ja zamieniłam orbiego na rower stacjonarny. Myślę ,że może być bardzo obciążający m no chyba ,że jesteś sportowcem :)
 
Rozwiązanie
Do góry