reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycowanie i butelkowanie - czyli karmienie naszych pociech

Marika, ja nie dokarmiałam ani razu. Lena nie toleruje smoczków. O ile brak uspokajającego jakoś nam nie doskwiera, to butla jak chce wyjść byłaby nieoceniona. A tak, siedzę w domu albo małą targam ze sobą.
Miłej niedzieli dla Was!
 
Ostatnia edycja:
reklama
A nam się udało z butelką:) wzięłam go na pół śpiocha i załapał:) po porannej drzemce zawsze chłopak się budzi z uśmiechem i wtedy spróbowałam :) ale się cieszę:) teraz muszę go namówić na chustę:) ale to jak pogoda będzie lepsza żebym mogła z nim wyjść zawsze na świeżym powietrzu się uspokaja chłopak:)
 
u nas tak samo jak u kamag, załapała, potem odmówiła, więc przeszlismy na kolejny rozmiar i bosko:)

kazdy inny smok jest wrogiem
 
To ja chyba tez sie skusze na tego smoczka, może dziś poszukam na allegro bo Zuzia chyba kolejny skok rozwojowy przechodzi i smoczek byłby ulgą dla uszów:tak:
 
Dziewczyny jestem z dzieci urodzonych w grudniu 2013 ale trafiłam tutaj do was i Was troszkę podczytałam. I widzę że nie jestem sama. Mam straszny problem z moją małą. Kompletnie nie akceptuje smoczka ani butelki- mamy aventa naturals przypominającą pierś. Do tego od ponad miesiąca zrobiła się strasznie nerwowa przy piersi. Płacze, wierzga nóżkami, odpycha się. Wrzaski są straszne. Muszę ją bujać, uspokajać i dopiero jak lekko przyśnie lub od płączu zrobi się zmęczona zaczyna jeść. Ale na śpiąco nie je tak efektywnie. Ja już czasem nie mam sił, płaczę razem z nią. Karmienie stało się straszną walką. Może poradzicie co robić? Jak ją nauczyć pić z butelki? Jestem skłonna odciągać pokarm ale ona z butli też nie chce pić...
 
Ha!

Kajetan jest cały czas tylko na mleku z piersi, ale w różnej formie - bezpośrednio z cycka albo z butelki wcześniej odciągnięte mleko - czasami zdarza mi się iść czy na basen czy na uczelnię. Cały czas jadł 125 ml, ostatnio jednak osoby, które go karmią (czyt. Mariusz i babcia Mariusza : D ) gdy mnie nie ma, zauważyły, że 125 często już mu nie wystarcza. Kupiłam więc 260 ml butelkę żeby na raz dawać około 170 a w razie czego wylać.

No i moje pytanie - on pił dotychczas z tego smoczka AVENT 0+, który był do butelki dołączony. Teraz jakiś dziwny smoczek jest z tą butelką. I nie wiem czy mogę jeszcze tamtego smoczka używać?
 
Majka u nas jest to samo też wrzaski przy cycu straszne i wyrywanie się. też muszę na śpiocha karmić żeby się najadła. Ale ja z kolei nawet nie chce dawać z butli bo zależy mi na karmieniu piersią a wrzaski mam nadzieję (być może złudną :) ) że z czasem miną :)
 
reklama
MIEJSKI pewnie masz smoczek Avent 2 czyli z dwiema dziurkami. Mozesz juz tego uzywac, ale moze warto zostac przy tym 1 bo trudniej sie ssie.

MAJKA a moze podac troche wody z glukoza, dziecie sie uspokoi i przystawisz do cyca

A czy ktos mial smok uspokajajacy Lovi Sothie? Bardzo mi sie spodobaly tylko nie wiem czy Laura by go zatrybila a teraz ma smoczki z Avent
 
Do góry