reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycowanie i butelkowanie - czyli karmienie naszych pociech

Juli, Liwka skończyła 3 miesiące we wtorek. Na smoczku 1+ (avent, seria natural) męczyła się i robiła sceny przy jedzeniu. A teraz już je ładniej.
Co do śluzu to my mamy z tym problem.Ale u nas jest brązowy, jest go dość dużo i w kupie dodatkowo jest krew. Zaczęło się po szpitalu i antybiotyku. Lekarka przepisała bebilon pepti ale nic się nie poprawiło (a Liwka już prawie miesiąc jest na pepti).
Juli, zapytaj lekarza jeśli to Cię niepokoi. Ale odrobina śluzu to nic złego. To jest naturalne (!). W każdym przewodzie pokarmowym, czy u dziecka czy u dorosłego, jest śluz. Daje poślizg i pomaga treści niestrawionej i produktom trawienia przemieszczać się do "wyjścia".
Tyle, że jak pisałam, u nas było i jest tego dużo więc dostałyśmy skierowanie do szpitala na badania gastrologiczne :/
 
reklama
Cześć! Wojtuś rano ma pierwsze karmienie pił ładnie z obu piersi a teraz z lewej jeszcze trochę pociągnął choć się kręcił a z drugiej tylko płacz wyrywanie się i koniec. Na prawdę nie wiem czy ja coś robię źle czy co ale jak tak dalej pójdzie to też się skończy to karmienie. A tak się cieszyłam że się nauczył i jak fajnie bez laktatora. A tu d..pa znowu coś nie tak
 
Kochane ok 3 miesiąca zycia dziecka pojawia wie kryzys laktacyjny dlatego dzieci tak cyrkuja. To trudny czas ale warto sue wziac w garść bo to mijs po 2-3 dniach... przystawiac,chodzic kolysac zeby maluch ssal i dacie rade. Kolejny taki kryzts koło pol roczku...
 
Kryzys laktacyjny pojawia się zazwyczaj w 3 i 6 tygodniu życia dziecka oraz w 3, 6 i 9 miesiącu. Charakteryzuje się tym, że piersi są miękkie, mleko z nich nie wycieka, a dziecko wydaje się być głodne i niespokojne.
piers7.jpg

Pojawianie się kryzysów może być związane ze stresem i zmęczeniem, ze zmianami hormonalnymi u mamy oraz najczęściej z tzw. skokami rozwojowymi dziecka i można to wytłumaczyć potrzebą dostosowywania się składu pokarmu do rosnącego i zmieniającego się organizmu niemowlaka (na tym między innymi polega doskonałość mleka matki!).

Wtedy rzeczywiście ilość pokarmu jest chwilowo mniejsza niż w danym momencie dziecko by chciało, natomiast na pewno nie jest to związane z trwałym spadkiem laktacji.

Wiedza o tym, że kryzys jest czymś normalnym, potrzebnym i sposobach na jak najszybsze wyjście z kryzysu jest niezwykle istotna, gdyż niewiedza na ten temat bardzo często skłania matki (a już na pewno babcie) do sięgnięcia po butelkę ze sztuczną mieszanką. Można nawet powiedzieć, że jest to strategiczny moment, od którego zależy udane karmienie.

Rady:


  • jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi (takie zwariowanie karmienie "na okragło" nie potrwa dłużej niż 2-3 dni)
  • nie podawaj dziecku butelki ze sztucznym pokarmem,
 
super i tak mi nie starcza pokarmu to jeszcze zaraz będzie kolejny kryzys laktacyjny:( powiedz cie mi wasze pociechy tez maja wieczorne ADHD :) mojej sie zalacza po 6 i nic nie jest w stanie ja uspokoić masakra jakaś:) w ciagu dnia chłonie jak gabka patrzy obserwuje smieje sie sie no to wieczorem bum dla tego małego móżdżka :)
 
Juli, moze kryzys cie minie? nie kazdy ma
Nie wiem czy masz tez sam przypadek co ja, ale kiedys myslslam,ze Leos w ogole nie spi w dzien, bo nie chce. A okazalo sie, ze zle czytalam jego sygnaly... I na wieczor byl tak zmeczony, ze nie mogl zasnac, wiec,ze brzmi jak paradoks, ale jednak.
Teraz jak widze, ze jest zmeczony, czyli na przyklad kreci glowka w lewo i prawo, podziewuje, marudzi, a wiem, ze nie jest glodny to zanosze go od razu do lozeczka, a on ladnie zasypia :) Ma teraz 4 drzemki w ciagu dnia, 3 krotkie, po 30-50 minut, a jedna dluga 2wugodzinna, I od tego czasu swietnie spi w nocy :) zasypia kolo 8, spi do 0-1, potem do 4-5 :)
 
hej wiesz co moze i masz rację ale powiem ci że do poludnia i nawet troszke nie ma problemu nie wliczajac dzis:( jazda zaczyna sie od 17 i konczy o 21:( ale pewnie kiedys minie:) ja mam takie inne pytanie do doświadczonych mam czy taki biały nalot na języczku trzeba jakoś czyścic? i czy któras z waszych pociech miała uszczypniecie bociana tzw naczyniak? moja ma na głowce i strasznie mnie to denerwuje to jest wielkości fasolki i troszke wypukłe no ale pediatra twierdzi ze od roczku mozna isc na śniegowanie niby do dermatologa:(
aha Mirka i jeśli chodzi o noce to pokic o odpukac sa w miare przesypia od 6 do 8 godzin:)
 
reklama
JULI ten bialy nalot jak sie sciera to znaczy xe to mleczko. Jesli nie to plesniawka i trzeba to leczyc, bo moze zainfekowac cala jame ustna.
U niektorych styczniowych malusxkow sa te naczyniaczki. Poczytaj w watku - To co nam spedza sen z powiek
 
Do góry