reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2020

paulinak93

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
U nas dziś była pielęgniarka środowiskowa żeby zważyć małego i duże zaskoczenie mały jutro będzie miał 2 tyg jak sie urodził ważył 3576 a dziś już 4100 Śmieje się ze chyba po nocach mój chłopak małego mięsem dokarmia bo tydzień temu ważył 3600.
U mnie tez mały ciagle na cycku wisi bo poje 5 min i zasypia, ale staram się go budzić i wtedy zmieniam pierś albo go rozbieram a jak widzę ze opróżnił już piersi to daje smoczka którego trzyma może minutę i wypluwa. Raz mieliśmy odparzenie posmarowałam sudocremem i przeszło 🙂🙂

reklama

sariska

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dzień dobry Mamusie :)
Jak Wam nocka minęła ;). Ja chyba muszę się w końcu pójśc spać o 22 ;), bo kurde siedzę do późna , a potem jestem nieprzytomna. Młody w nocy jest super bo je 3 razy czyli co jakieś 2,5h lub 3 h. Wstajemy po 7 ;), z dziewczynami już po 6 byłam na nogach. Wczoraj był dzień jedzenia i kup 😂, w sumie dziś też ;). Była położna i mówi, że pięknie przybiera dziś ma 3250 g, także mój krasnoludek jest ;) i chodzi w rozmiarze 50-56 😱.
A nie pokazałam jeszcze mojego cuda ;), czekałam oczywiście, aż zrobimy sesje. Nie był wymarzonym modelem, bo spać nie chciał, ale na szczęście cosik się udało pstryknać ;).

Ostatnia edycja:

Lil12

Rozwiązania
0
Moja diabetolog też kazała robic krzywą między 6, a 8 tygodniem.
@sariska a ile normalnie sciagasz skoro 80 ml to gorszy dzień?

sariska

Rozwiązania
0
Moja diabetolog też kazała robic krzywą między 6, a 8 tygodniem.
@sariska a ile normalnie sciagasz skoro 80 ml to gorszy dzień?
No ten dzień mialam taki że sciagnęłam rano 80 a potem ledwo 40 przy kazdym karmieniu..tak to ok 50-60 ml i wiecej nie ściagam, bo ja daję po piersi.

Mia12345

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny🙂 w końcu tu zaglądam po baaaardzo długiej przerwie, ale doszłam już prawie do siebie i jestem na siłach w miarę😉 gratulacje dla wszytskich z Was😊😊😊
@Lil12 jakbym czytała o sobie, u nas tak samo wygląda karmienie a mała smoczka za nic nie chce, mam problem żeby wyjść na spacer bo po kilku minutach w wózku jest płacz a smoka nie weźmie, mam wrażenie że je cały dzień bo poje 3 mii zasypaia a za chwilę budzi się i na nowo... Nie wiem co z tym zrobić i jak długo to potrwa
Poza tym mam mały problem bo mam cały czas zdrętwiałe dwa palce u prawej ręki praktycznie cały czas już po porodzie, myślałam że przejdzie ale chyba niekoniecznie....

Nerwicówka35

Rozwiązania
0
Ano właśnie dziewczyny, jak się czujecie w połogu? Albo może niektóre już są po? Jakie macie/miałyście dolegliwości fizyczne, a może psychiczne?

Ja niestety najbardziej cierpię psychicznie, nie wiem, może to dlatego, że za późno zdecydowałam się na pierwsze dziecko? Szczerze mówiąc to większą część swojego życia, byłam przekonana, że nigdy nie będę miała dzieci, może to trauma z karmieniem piersią, jaką przeszłam w szpitalu... Nie wiem czy to słynne baby blues, czy jakiś dół, deprecha, a może coś mi się w mózgu poprzestawiało? Ale trwa to właściwie od porodu. Wcześniej nie mogłam spać, miałam straszliwą arytmie (od 3 dni słabnie, mam nadzieję, że przejdzie calkiem) . Ale ogólnie czuję się jakaś taka inna, obca, jak jakiś zombie, albo klon siebie, jakbym straciła zupełnie swój charakter i osobowość o_O robię wszystko mechanicznie, po czym padam ze zmęczenia i od rana znowu to samo. Od rana? Ja już właściwie nie wiem kiedy zaczyna, a kiedy kończy się moja doba, żyje w trybie 3h godzinnym, od karmienia do karmienia... Czy to hormony? Zmęczenie? Czy to minie? A może czas na psychiatrę? 🤔 🤔 🤔

Lil12

Rozwiązania
0
Mia to źle zabrzmi, ale cieszę się, ze nie jestem sama. Chociaż pamiętam, ze z pierwszą córką tez tak mialam.
Od kilku dni robie tak jak pisala sariska karmię i sciagam z drugiej piersi i dokarmiam butelka. Jest ciut lepiej.
Moją małą wysypalo na buzi, nie wiem czy to upaly czy cos zjadlam...
U mnie polog jest ok. Za pierwszym razem bylo gorzej

Mia12345

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
@Lil12 u mnie mała też na buzi wysypana od tygodnia, potówki jak nic, a odciąganie i butla u mnie tak średnio się sprawdziły...
@Nerwicówka35 ja tak miałam przy pierwszym dziecku, myślę że to baby blues i przerost rzeczywistości od wcześniejszych wyobrażeń... Mi minęło po 2 miesiącach jak mąż mnie zjechał że już nie daje rady z płaczącym dzieckiem i żoną😉 ale ja mam taki charakter że na mnie nie działa ciucianie tylko coś mocniejszego 😉 a teraz połóg to dla mnie koszmar,najpierw zastanie pokarmu i problemy z piersiami, później krwotok i transfuzja, następie długie krwawienie, a teraz znowu problem z nadmiamarem pokarmu bo mała ciągle wisi na cycu i mrowienie w palcach 🤦‍♀️ na szczęście maleństwo mi wszytsko wynagradza i też to że bałam się że już więcej jej nie zobaczę kiedy brała mnie karetka powodują że robię wszytsko z uśmiechem i nie narzekam🙂 ale doskonale Cię rozumiem bo przy pierwszym malenstwie pomimo bezproblemowego połogu też jakoś nie mogalam dojść do siebie... Daj sobie trochę czasu, hormony, zmęczenie, nowa sytuacja i masz takie samopoczucie...

paulinak93

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ano właśnie dziewczyny, jak się czujecie w połogu? Albo może niektóre już są po? Jakie macie/miałyście dolegliwości fizyczne, a może psychiczne?

Ja niestety najbardziej cierpię psychicznie, nie wiem, może to dlatego, że za późno zdecydowałam się na pierwsze dziecko? Szczerze mówiąc to większą część swojego życia, byłam przekonana, że nigdy nie będę miała dzieci, może to trauma z karmieniem piersią, jaką przeszłam w szpitalu... Nie wiem czy to słynne baby blues, czy jakiś dół, deprecha, a może coś mi się w mózgu poprzestawiało? Ale trwa to właściwie od porodu. Wcześniej nie mogłam spać, miałam straszliwą arytmie (od 3 dni słabnie, mam nadzieję, że przejdzie calkiem) . Ale ogólnie czuję się jakaś taka inna, obca, jak jakiś zombie, albo klon siebie, jakbym straciła zupełnie swój charakter i osobowość o_O robię wszystko mechanicznie, po czym padam ze zmęczenia i od rana znowu to samo. Od rana? Ja już właściwie nie wiem kiedy zaczyna, a kiedy kończy się moja doba, żyje w trybie 3h godzinnym, od karmienia do karmienia... Czy to hormony? Zmęczenie? Czy to minie? A może czas na psychiatrę? 🤔 🤔 🤔
ja chyba dobrze znoszę nowa role chłopak jest narazie ze mną w domu ale boje się co bedzie jak w poniedziałek wróci do pracy. On mi dużo pomaga jak jestem zmęczona bierze małego żebym się zdrzemnęła albo chociaz wzięła długi relaksujący prysznic a jak zostanę sama z małym to boje sie ze może być gorzej ze mną.
Ja niestety nadal nie mogę się otrząsnąć po tym co działo się po porodzie na sama mysl chce mi się płakać i boje się ze przez to nie zdecyduje sie więcej na dzieci i mały będzie jedynakiem.
Myśle ze jak to się bedzie długo utrzymywać to będę musiała zgłosić się do psychologa.

reklama

Kiniaagent

Początkująca w BB
Rozwiązania
0

Myślę że Ci minie bo jeszcze hormony się utrzymują. To po prostu całkiem inna rzeczywistość, dla mnie nie ma różnicy czy dzień czy noc, ważne która godzina czy już jest głodna czy chodzi jej o coś innego. Ja nie rozpoznaje po krzyku co maleństwo by chciało a chyba matka powinna ? Także ten, nie ma lekko.
Myślę że każda z nas też sobie jakoś wyobrażała jak to będzie po porodzie i jakie będzie maleństwo, jak się będzie zachowywało. A tu się okazuje że jest Inaczej niż w wyobrażeniach.

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
N Czerwcowe i lipcowe mamy 2020 Śląsk Lipcowe mamy 2020 42
M czerwcowe mamy 2019 Przyszłe mamy 1
Ces Czerwcowe Mamy 2019 Czerwcowe mamy 2019 23273
ZUZA.80 Czerwcowe mamy 2018 - nasze wizyty Czerwcowe mamy 2018 34
DareToBe Czerwcowe mamy 2018 Czerwcowe mamy 2018 14147
Kum Czerwcowe mamy 2017 Dzieci urodzone w czerwcu 2017 36463
K Czerwcowe mamy :))))) Dzieci urdzone w czerwcu 2016 1
malena100 Czerwcowe Mamy 2016 Dzieci urdzone w czerwcu 2016 4443
alleandra Czerwcowe love Czerwcowe mamy 2020 0
mea_osi Mniejsze i większe spotkania czerwcowe Dzieci urodzone w czerwcu 2014 33
mea_osi Czerwcowe Mamusie 2014 - Lista BEZ KOMENTARZY Dzieci urodzone w czerwcu 2014 4
fioletowa Czerwcowe dzieciaczki - lista BEZ KOMENTARZY Dzieci urodzone w czerwcu 2013 2
blond_20 Mamusie czerwcowe u lekarza:) Dzieci urodzone w czerwcu 2012 1191
Mamoot Czerwcowe smakołyki_przepisy :) Dzieci urodzone w czerwcu 2008 623
KasiaDe Czerwcowe Dzieci Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 74
Agatatje CZERWCOWE DZIECI - MAGICZNA LISTA :D (bez komentarzy) Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 118
Agatatje czerwcowe ploteczki :D Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 11242
O Nasze malusie-czerwcowe brzusie Dzieci urodzone w czerwcu 2006r. 1206
M Kwietniowe mamy 2021 Ciąża, poród, połóg 14
P Czy są tu (przyszłe)mamy blogerki? Modowe porady i inspiracje... 0
E Pochwalcie się swoimi brzuszkami mamy grudniowe i usg pociechy Galeria brzuszków 0
karolinakychy Marcowe Mamy 2021 Grudniowe mamy 2020 1
Amur Ciąża do roku czasu po porodzie u mamy KP Staramy się 45
A Polskie mamy w Holandii Potrzebuję porady 1
Madzialena8787 Grudniowe mamy 2020 Przyszłe mamy 17
T Ubrania dla mamy - gdzie kupić? Październikowe mamy 2020 2
MamaTolka Marcowe mamy 2021 Przyszłe mamy 1415
Awuwu Mamy 2020: Warszawa Ciąża, poród, połóg 11
Mikstura Lutowe mamy 2021 Przyszłe mamy 1617
Dolvit Książki "Mamy dla mamy" lub inne Mamuśkowo 4
Aagusiaa Mamy z Uk i Irlandii Polnocnej Potrzebuję porady 0
Ewka34 Styczniowe mamy 2021 Przyszłe mamy 21
R Mama po raz drugi po 14 latach ! Poważna decyzja Grudniowe mamy 2020 16
Dmalw Mamy tu kadrową,która zechce pomóc? Potrzebuję porady 0
D Mamy z Malborka Potrzebuję porady 0
J Komentarz mojej mamy Potrzebuję porady 12
SzypkiJaszczomp Grudniowe mamy 2020 Grudniowe mamy 2020 20818
M Jak się czujecie Listopadowe Mamy? Listopadowe mamy 2020 10
K Organizacja urodzin w ciąży. Ciąża, poród, połóg 29
M Mamy liczę na Waszą pomoc! Mamuśkowo 1
M Mamy liczę na Waszą pomoc! Mamuśkowo 0
KarolinaMajewska Poszukuję mamy która miała problem u dziecka z czestym zapaleniem ucha Potrzebuję porady 8
P Listopadowe mamy 2020 Listopadowe mamy 2020 11853
K Hej dziewczyny. Jakie mleko polecacie dla wczesniaka 32tydzien? Teraz mamy skończone 2 miesiące a u mnie pojawił się problem z pokarmem. Potrzebuję porady 13
K Mamy z Irlandii 2020 Potrzebuję porady 88
aniaslu Mamy działamy, czyli zaczynamy :) Mamy działamy. III Edycja 289
K Młode mamy Potrzebuję porady 5
Crazy Girl Insta Mamy Majowe mamusie 2020 4
olaaa7 Październikowe mamy 2020 Październikowe mamy 2020 13616
Jetkaa Smierc dziecka a kolejna ciaza? Czy sa mamy zmarlych dzieci ktore chcialy zostac jeszcze raz mama? Mamusie Aniołków 52