reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

reklama
U nas dzisiaj było dość ładnie tak więc robiłam karkówke na grillu na obiad,grillowałam z moją córką i było bardzo fajnie chociaż trochę się znieczuliłam na to wszystko:happy: A karpatke też uwielbiam ale nie mam teraz głowy do pieczenia:no:
 
Przepis na rewelacyjne placki:
30 dekagram mąki
3-4 łyżki cukru pudru
3 jaja( oddzialić białka od żółtek)
5 dekagram drożdży
mleko ( 270 ml = 1,2 szklanki)
3 łyżki oleju do ciasta.
drożdże łzcymy z łyżką mąki, cukrem pudrem oraz odrobiną mleka podgotowanego. Miksujemy. Resztę mąki łączymy z zółtkami i mlekiem oraz olejem, miksujemy(będzie taka ciasna konsystencja że hoho) , następnie dodajemy zaczyn drożdżowy- razem miksujemy. na koniec dodajemy ubita pianę z białek. Odstawiamy aż ciasto urośnie. Nakładamy łyzką na patelnię - teflonową. Smażymy z obu stron posypujemy cukrem...mniam.
 
Jak któraś z Was myslała, że znajdzie nowy smakowity przepis, to dała się nabrać ;-):-p:-D

A tak na poważnie...

Zastanawiam się, co mozna wcześniej przygotować do jedzenia i zamrozić, żeby po porodzie nie bawić się dużo w gotowanie, a jeść w miarę normalne obiady :sorry2:

Jak myślicie krokiety z pieczarkami, pierogi mogą być? A coś innego? Co proponujecie?
 
Mata można robić krokiety, pierogi, leniwe, kopytka, kurczaka, mięso w sosie, które później odmrozisz i przygrzejesz, pieczyste które później zrobisz w sosie, ja zawsze mam jakies udo lub żeberko to tylko wstawię, dodam warzywa i jest zupka:tak:można wiele ;-)
 
reklama

Nowe wątki

reklama
reklama
Wróć
Do góry