reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Właśnie dlatego że ja też się boje jakby coś było z dzieckiem albo ze mną to przynajmiej nie będą nigdzie przewozić tylko wszystko jest na miejscu dlatego lepiej rodzić w państwowym szpitalu.
 
reklama
Neti jasne razem zawsze raźniej;-) ja mam nastęną wizytę za tydzień to się okaże czy cos się zmieni ale raczej nie bo od początku mam tak przesuniety termin:-)
4D:szok: zazdroszcze,ja to bym musiała po Krakowie gdzies szukac tego,ale damy rade i na 2D;-)
ja od soboty zaczynam dokupowac wyprawke ,bo po synku mam to co najwazniejsze.....ale jednak trochę nowych muszę mieć,już nie moge się doczekac:happy:.....lista spora tak czy siak napewno nie taka jak za pierwszym razem bo odpadaja najdroższe rzeczy...
Jak dziewczyny z imionami? macie wybrane?

Andzia S to kolor sciany jest na zdjęciu.........ah marzy mi się taka profesjonalna sesyjka u fotografa.....
 
Ostatnia edycja:
Nie koniecznie wszystko zalezy od wyposazenia takiej kliniki.
Często jest tak że takie kliniki połoznicze sa świetnie wyposażone w sprzet zarówno ratujący mame jak i dziecko-czasem nawet lepiej niż nie jeden oddział połozniczy w szpitalu
 
Nie koniecznie wszystko zalezy od wyposazenia takiej kliniki.
Często jest tak że takie kliniki połoznicze sa świetnie wyposażone w sprzet zarówno ratujący mame jak i dziecko-czasem nawet lepiej niż nie jeden oddział połozniczy w szpitalu
no i napewno o niebo lepsza jest opieka, w szpitalu pozwalają sobie na brak dobrej opieki bardzo często
 
Nie koniecznie wszystko zalezy od wyposazenia takiej kliniki.
Często jest tak że takie kliniki połoznicze sa świetnie wyposażone w sprzet zarówno ratujący mame jak i dziecko-czasem nawet lepiej niż nie jeden oddział połozniczy w szpitalu
tego nie wiem, ale szpitale, w których byłam do tej pory były raczej nowocześnie wyposażone. natomiast w klinice na pewno nie ma lekarzy specjalistów z innych dziedzin i w razie powikłań i tak musowy przewóz do szpitala.
co do opieki, pewnie macie rację, no ale za to się tam płaci i to słono. jeśli się zapłaci za jednoosobową salę porodową czy indywidualną opiekę położnej w szpitalu to też pewnie będzie super.. smutne, ale prawdziwe:-(
 
tego nie wiem, ale szpitale, w których byłam do tej pory były raczej nowocześnie wyposażone. natomiast w klinice na pewno nie ma lekarzy specjalistów z innych dziedzin i w razie powikłań i tak musowy przewóz do szpitala.
co do opieki, pewnie macie rację, no ale za to się tam płaci i to słono. jeśli się zapłaci za jednoosobową salę porodową czy indywidualną opiekę położnej w szpitalu to też pewnie będzie super.. smutne, ale prawdziwe:-(
Tu tez mam inne zdanie ;-)
są kliniki które mają podpisane umowy z NFZ i w takiej klinice nie placi sie dużo.
kolezanka zdecydowała sie własnie na poród w takiej klinice i za całość zaplaciła nie całe 400zł :tak:
Dodam że bedzie to poród przez cesarskie cięcie.
I wiesz jesli rozdisz w typowo połozniczej klinice to pracuja tam tacy sami specjaliści jacy pracują w szpitalu połozniczym.
Nie zawsze jest tak ze oddział połozniczy jest jednym z oddziałów wielkiego szpitala często sa to oddzielne szpitale i w razie jakis komplikacji nie związanych z połoznictwem i tak przewoża Cie do innego szpitala lub sciągaja lekarza na konsultacje
 
Ostatnia edycja:
:-)Prywatne kliniki nie maja tyle sprzetu co szpitale panstowe,ale maja ten podstawowy,najpotrzebniejszy zarowno dla matki jak i dla dzieckka,poza tym jeszcze przed i w czasie porodu przebieg jest tak monitorowany,ze juz wczesniej wiadomo,czy cos jest nie tak,czy jest jakies zagrozenie i wtedy jedzie sie do panstowego. Mylalam tak,ze skoro w panstowym mam zaplacic kilkaste zlotych za znieczulenie, a jeszcze jak bym chciala dodatkowo jednoosobowa sale i polozna to by to mnie to wynioslo tyle co w prywatnej klinice, a tam ciagla opieka lekarza gwarantowana i ta cala otoczka jest o wiele przyjemniejsza. Wyzywienie i komfort pobytu dla matki dziecka i nawet ojca. Ostatnio slyszlalam,ze po porodzie caly zespol z rodzina otwiera szampana.Jak milo,chcialabym,zeby ktos mimo mego niedomagania wtedy zadbal o takie celebrowanie tego jednego z najwaznejszych chwil w zyciu.
Na 100%nie jestem jeszcze zdecydowana,ale bardziej przychylam sie ku takiej decyzji. Kilka dni temu moja kolezanka urodzila w tamtej klinice,musze jeszcze z nia zrobic wywaid,a kuzynka od niedzieli lezy na porodowce w panstowywm szpitalu,bo rodzi blizniaki. Zrobie porownanie i wtedy podejme ostateczna decyzje
 
Dla mnie i jedno i drugie jest ok najwazniejsze żeby przyszła mama czuła sie bezpiecznie i dobrze w tym jednym z wazniejszych dni swojego zycia.
nie wazne gdzie ważne żeby była zadowolona i miło wspominała TEN dzień:tak:
 
badaicka no tak, masz rację. pewnie jak zwykle przesadzam z tymi obawami ;-)
najważniejsze w końcu jest to, żeby przyszła mama czuła się pewnie i komfortowo -a czy to będzie szpital dla jednej czy klinika prywatna dla drugiej to chyba nie ma aż tak dużego znaczenia.
 
reklama
pytanie do ziewczyn po badaniach szczegołowych : który ( w czterostopniowej skali) stopień dojrzałości łożyska macie w połowi ciązy???
 
Do góry