reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Josie to osowate. Jest tego w Polsce chyba z 40 gatunków. Z czego czesc lubi gniezdzic sie w budynkach. Myśmy w administracji zglaszali jak kilka lat temu u mamy sie zagniezdzily.
 
reklama
Moj maz jest w zarzadzie kamienicy to chyba sam sobie musi zglosic :p byle nas nie uzadlily, na razie pozamykalam garderobe i wchodze tylko jak musze
 
Josie, przecież to pszczoła! na 100%
żadne osowate nie mają włosków.
Trzmiele to :
DSCF0046.jpg
i są większe od pszczoły i to dwukrotnie, to takie latające bąki, takie grube i duże

osowate mają trójkątną głowę i wąską talię. Tu głowa jest mocno zaokrąglona, wręcz płaska, a futerko jasno sugeruje że to pszczoła. Pszczoły mogą mieć rózne kolory, tzn mniej lub bardziej wyraźne paski, zależnie od pory roku, pogody oraz hierarchii w ulu
 

Załączniki

  • DSCF0046.jpg
    DSCF0046.jpg
    28,9 KB · Wyświetleń: 25
josie macie pszczoły a nie trzmiele:) Normalne pszczółki miodne. Kształt i kolor typowy dla gatunku. Mieliśmy na ganku w zeszłym roku. Nie żądlą jeśli nie są atakowane. Ale uciążliwe i musicie pozbyć się lokatorów:)

edek; o właśnie, Rysica potwierdziła z pięknym opisem:)
 
Trzmiel :
trzmiel.JPG
pszczoła :
pszczola-miodna-Apis-mellif.jpg

osa:
x_DSC4087.jpg
szerszeń :
72102.jpg
 

Załączniki

  • trzmiel.JPG
    trzmiel.JPG
    22 KB · Wyświetleń: 17
  • pszczola-miodna-Apis-mellif.jpg
    pszczola-miodna-Apis-mellif.jpg
    38,4 KB · Wyświetleń: 30
  • x_DSC4087.jpg
    x_DSC4087.jpg
    18,4 KB · Wyświetleń: 18
  • 72102.jpg
    72102.jpg
    43,8 KB · Wyświetleń: 20
No one maja wloski i niektore sa takie grubsze od tej na zdjeciu. Kurna cokolwiek to jest jutro chyba zadzwonie na straz bo kolejne dwoe znalazlam zdychajace na podlodze. A my po podlodze boso latamy wszyscy. Teraz jest spokoj ale w sumie to ze 20 od wczoraj sie uzbieralo na bank, i sie boje czy rano znow nie wyleca... Maz zamknal na razie tylko rewizje tego komina ale szpara w scianie nadal jest. Tylko nad nami ten komin idzie trzy pietra do gory wiec kto to wie gdzie to gniazdo sie miesci??
 
Muszę się jakoś wkręcić po świętach i temat akurat dla mnie!! Dziś non stop wlatywały mi przez okna pszczoły do mieszkania!!! :szok: nie mogłam przez to chaty wietrzyć, a Gabi jak widzi coś latającego, to krzyczy "mucha"! i ucieka, więc miałam wesoło...
Nie wiem, czy się nie zalęgły w pobliżu naszych okien :sorry:

aronia - znając Twojego dziecia, czytając wpis, pomyślałam, że on faktycznie zjadł te igły :-)

aga - współczuje przeżyć świątecznych. Teraz już jest oki??

My prawie zdrowie - pisze prawie, bo jeszcze są małe pozostałości w postaci kataru.
Jutro praca, a od czwartku przez 4 dni intensywny kurs - wykłady przeplatane zajęciami na basenie...chyba się wykończę..
 
Ostatnia edycja:
josie to serio pszczoły te na twoim zdjęciu:) Włoski mają mieć, chodzi o to, że mniej niż trzmiele które są większe i mają bardziej wyrazisty kolor. One lubią robić takie dzikie gniazda. Mi zrobiły w ganku w podbitce i wchodziły tak mega małą dziurą, że do tej pory dziwię się jak:D
 
Munka dobrze ze zdrowiejecie:)

A wlasnie mialam was pytac: czy wasze dzieciaki powtarzaja w kolko to samo jak katarynka?! Moj mnie wyprowadza z rownowagi, jak cos chce, np zeby tata do niego przyszedl sie pobawic to stoi w miejscu i krzyczy tata tu! Tata tu! Tata tu! I tak bez konca!!!! Jak mowisz ze nie teraz to on nadal tak krzyczy w kolko i zaczyna plakac. Po 30 razy moze to samo powtorzyc... Aś to, aś to, aś to! Uszy mi wiedna juz...
 
reklama
Tak Josie, moja to samo!! Lubi wołać niektóre osoby po imieniu, np.mojego męża, czy teścia. Krzyczy - Szymek, Szymek,Szymek!!!!!!!!!!!!!!!!! A jak się powie "co"??, to ona odpowiada: choć do nas!!! (Nawet jak siedzi w pokoju sama) :)
 
Do góry