reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwony pępek

Anna2828

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Październik 2019
Postów
39
Witam, synek niedługo bd miał pół roku. Od jakiegoś czasu borykamy się z czerwonym pępkiem .smarowalam kremem Nivea i polecenia położne zasypka dermatol, ale nic ... Nie ma ropy, ani nic jest tylko czerwony. Dzisiaj na wizycie szczepiennej pediatra powiedziała że nie powinno tak byc żeby wybierać nie ręcznikiem a chusteczka i posmarować clotrimazolum krem i mówi że może to być od wilgoci , chociaż po kapaniu zawsze wycieram i smaruje heh, więc nie wiem dlaczego tak się zrobiło ... Czy któraś z was miała podobnie i może polecić coś , co pomoże ?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie zaczęłam jeszcze RD. Psiksm raz w tygodniu. Nie dała sterydu bo mówiła że nie ma aż takiej tragedii i kazała na razie clotrimazolum. Też myślałam że od płynów do kąpieli ale od początku ciągle w jednym i tym samym z HiPP . Wiec nie wiem co jest 😳
Moja ma 4,5 miesiąca i ostatnio dostała uczulenia na płyn do kąpieli, który stosowałam jej od urodzenia. Zmieniłam płyn i problemy skórne przeszły 😊
Ale smarujesz kremem, bo jest czerwony i suchy??
A czy dziecko ma jakieś inne dolegliwości (oprócz czerwonego pępka)? Pępek jest tylko czerwony czy też dodatkowo skóra jest sucha?

Ja bym odstawiła na początek wszelkie maści, zasypki itp. i jak najwięcej wietrzyła - jak zakładasz pieluszkę, to dobrze by było ją podwinąć, by pępek odsłonić.
 
Ale smarujesz kremem, bo jest czerwony i suchy??
A czy dziecko ma jakieś inne dolegliwości (oprócz czerwonego pępka)? Pępek jest tylko czerwony czy też dodatkowo skóra jest sucha?

Ja bym odstawiła na początek wszelkie maści, zasypki itp. i jak najwięcej wietrzyła - jak zakładasz pieluszkę, to dobrze by było ją podwinąć, by pępek odsłonić.
Smaruje kremem bo jest czerwony i suchy. Nie ma żadnych innych dolegliwości. Skóra , buzia wszystko ok . Nie jest nie wiadomo jak mocno czerwony i suchy ale jest . Najbardziej to wydaje mi się wieczorem po kapaniu właśnie .
 
To wygląda, że albo od kosmetyków w kąpieli albo od wody.
Ja po takim czasie pewnie bym poprosiła rodzinną o steryd do miejscowego stosowania.

A psikasz octaniseptem?

Nie zaczęłaś przypadkiem rozszerzania diety?
 
To wygląda, że albo od kosmetyków w kąpieli albo od wody.
Ja po takim czasie pewnie bym poprosiła rodzinną o steryd do miejscowego stosowania.

A psikasz octaniseptem?

Nie zaczęłaś przypadkiem rozszerzania diety?
Nie zaczęłam jeszcze RD. Psiksm raz w tygodniu. Nie dała sterydu bo mówiła że nie ma aż takiej tragedii i kazała na razie clotrimazolum. Też myślałam że od płynów do kąpieli ale od początku ciągle w jednym i tym samym z HiPP . Wiec nie wiem co jest 😳
 
Nie zaczęłam jeszcze RD. Psiksm raz w tygodniu. Nie dała sterydu bo mówiła że nie ma aż takiej tragedii i kazała na razie clotrimazolum. Też myślałam że od płynów do kąpieli ale od początku ciągle w jednym i tym samym z HiPP . Wiec nie wiem co jest 😳
Moja ma 4,5 miesiąca i ostatnio dostała uczulenia na płyn do kąpieli, który stosowałam jej od urodzenia. Zmieniłam płyn i problemy skórne przeszły 😊
 
Rozwiązanie
reklama
reklama
W pierwszych tygodniach stosowałam emolienty, ale potem pediatra powiedziała nam, że przy skórze naszego maluszka wystarczy zwykły płyn. U nas sprawdził się Hipp: hipp.pl/pielegnacja/produkty/kapiel/kapiel. Jest delikatny, nie podrażnia i nie wysusza skóry. No i cena normalna :)
 
Do góry