reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

po 3 tyg zadzwonili ze szpitala czy karmie piersia czy modyfikowanym nie wiem do czego to bylo im potrzebne moze do statystyk...
strega masz racje ten europejski akt urodzenia bardzo pomaga parom nie malzenskim...ja tez go mialam i w polsce moglam tez sama wszystko pozalatwiac..
 
Ostatnia edycja:
reklama
kosmitko a codice fiscale to w Agenzia delle entrate. U mnie pamietam,ze po zarejestrowaniu Mateusza w szpitalu...z tym papierkiem moj v poszedl do Agenzia delle entrate i wydali CF to na papierku .

z tym wlasnie v poszedl do ASL wybrac pediatre etc.
Pozniej do 2 tygodni doszla poczta do domu tessera sanitaria ta zolto-niebiesya plastikowa

strega dokladnie tak jak u nas
kosmitka do tego municipio to idz tak jak ci powiedzieli i wydadza ci akt urodzenia bo tak jak piszesz maly jest juz zarejestrowany a do consultorio to zadzwon albo idz do mnie nikt nic nie wysylal sama musialam zpisac malego tzn w szpitalu jakas pani przyszla i umowila mnie na wizyte kontrolna u gina i kilka razy do mnie dzwonili zebym przyszla i co z malym bo powiedzialam ze zostal w szpitalu jak sobie teraz mysle to chyba polozna chciala zobaczyc malego tzn mowila zeby go przyniesc ale ja go tam nigdy nie zawiozlam tzn tylko na szczepienia.
 
Ostatnia edycja:
kosmitka musisz sie sprezyc z dokumentami dla aleksa bo do sierpnia nie duzo zostalo,jezeli macie oczywiscie zamiar jechac do polski
 
kosmitka,chyba musicie najpierw zarejstrowac aleksa w polsce aby wydali wam paszport normalny czy tymczasowy
a wlasnie musisz pisac przez ambasade pozwolenia aby zrobila to twoja mama
nazywa sie to cos:ATTO DI NASCITA INTEGRALE INTERNAZIONALE
 
Kochane mam pytanko do mam ktore karmily piersia??kiedy przerwalyscie karmienie??ja sie tak wlasnie zastanawiam do kiedy karmic mala??
dzisiaj wpadla tesciowka niby do dziecka a jak zwykle mille domande do mnie a co mala je ,a czy daje wciaz mleko i sie zaczal temat w/g niej musze karmic nawet o 3 lat itd.ta baba mnie bardziej stresuje niz ktokolwiek poza tym Fiammi dzisiaj mega maruda to moze w kocnu zeby???ni echciala za bardzo jesc plakala:cool:
 
Ostatnia edycja:
cucciolotta,ja butla karmilam,ale jezeli chodzi o karmienie piersia to nie ma zadnych przeciwskazan aby karmic ile sie chce,to zalezy od ciebie czy masz ochote karmic do 2,czy 3 lat..
jak sie nie czujesz na silach z roznych, twoich powodow to mozesz przerwac kiedy chcerz...w kazdej chwili,jak zwykle ,nie sluchaj nikogo ,tylko zrob tak jak ci jest wygodnie,bo tylko ty wiesz jak i co...
 
ja niesteety nie karmilam ....Mateusz nie cycolil..bo nie chcial sie przystawic mimo wielu prob. Lecialam 6 tygodni na laktatorze i pozniej sie poddalam..bo nie wyrabiam
 
cucciolotta,ja butla karmilam,ale jezeli chodzi o karmienie piersia to nie ma zadnych przeciwskazan aby karmic ile sie chce,to zalezy od ciebie czy masz ochote karmic do 2,czy 3 lat..
jak sie nie czujesz na silach z roznych, twoich powodow to mozesz przerwac kiedy chcerz...w kazdej chwili,jak zwykle ,nie sluchaj nikogo ,tylko zrob tak jak ci jest wygodnie,bo tylko ty wiesz jak i co...

racja racja:tak:
a powiedz mi kochana kiedy Ci stanal na nogi(tzn.zrobil pierwsze kroczki)Giulietto??
 
reklama
Kosmitko zadzwon do konsulatu, albo wyslij meza ;),oni dokladnie ci powiadza co i jak z paszportem, nie jestem pewna, czy osoby trzecie moga rejestrowac twoje dziecko w PL, cos mi sie wydaje, ze nie, ale najlpiej zapytac u zrodla.
Cucciola, rob tak jak czujesz, ty jestes matka i ty wiesz co dla twojego dziecka najlepsze, ja karmilam piersia, dluuuuugo, oj bardzo dlugo, 27 miesiecy, przy burczeniu nosem tesciowki, ale mnie jednym uchem wpada a drugim wypada, bo na pewno nie robilam dziecku krzywdy, wrecz przeciwnie.
Ostatnio natknelam sie na taki news
Szokująca okładka "Time". Matka karmi piersią duże dziecko - Time, tygodnik, prasa | media2.pl
 
Do góry