reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

ptyniu ja mam cos w stylu polskiej wersalki .kupilam w mondoconvienza w zeszlym roku za cos ok 280 e.niewygodna niesamowicie, twarda.na szczescie sluzy tylko do ogladania tv no i jako zsylka dla meza;)
 
reklama
Dzieki dziewczyny, wynika, że na divanoletto jednak da sie przezyć;-). O wersalce nawet nie myslalam, jakos z dziecinstwa zle mi sie kojarzy, chyba po prostu w domu rodzinnym niewygodna byla i tak mi teraz uraz zostal. Ja do jedzenia nic jeszcze nie zrobilam, tylko liste zakupow i ...stroik dla znajomej:)) Pogoda byla dzis znosna. Jazde dzis mialam, sobie poszalam, bo az do piatego biegu dochodzilam, wiec jak dla mnie to z predkoscia swiatla prawie mknelam:)
Dziękuję za komplimenta, cucciola złotych rączek to ja nie mam,jakbym miala tobym chyba uciela i sprzedała coby jakoś lżej się żyło:-p
Moj dzis sie wziął w kraby i odmalował łazienkę, w międzyczasie mieliśmy appuntamento coby bezrobocie zrobić, wiec i to już z głowy. Maćko lekcje już konczy, na szczęście maestre w tym roku dzieciaki potraktowały przychylnie i nie zadały dużo. Jedna książka do przeczytania, ale podeszła Maćkowi więc szybko przeczyta.
A tak na marginesie, nerw mnie szarpie bo nad nami remonty robia, sciany wywalaja i cholery od halasu dostaje. Juz sie nie mogę do jutrzejszego wyjazdu doczekac.
 
hej dziewczyny! wróciłam jako córka marnotrawna na forum :) powiedzcie mi - czy we Włoszech chodzi się na święta święcić jajka do kościoła? Moja rodzina pierwsze słyszy i zastanawiam się, czy jak wparuję w sobotę do kościoła z koszyczkiem nie wzbudzę niezdrowego zainteresowania :D
 
Dzieki dziewczyny, wynika, że na divanoletto jednak da sie przezyć;-). O wersalce nawet nie myslalam, jakos z dziecinstwa zle mi sie kojarzy, chyba po prostu w domu rodzinnym niewygodna byla i tak mi teraz uraz zostal. Ja do jedzenia nic jeszcze nie zrobilam, tylko liste zakupow i ...stroik dla znajomej:)) Pogoda byla dzis znosna. Jazde dzis mialam, sobie poszalam, bo az do piatego biegu dochodzilam, wiec jak dla mnie to z predkoscia swiatla prawie mknelam:)
Dziękuję za komplimenta, cucciola złotych rączek to ja nie mam,jakbym miala tobym chyba uciela i sprzedała coby jakoś lżej się żyło:-p
Moj dzis sie wziął w kraby i odmalował łazienkę, w międzyczasie mieliśmy appuntamento coby bezrobocie zrobić, wiec i to już z głowy. Maćko lekcje już konczy, na szczęście maestre w tym roku dzieciaki potraktowały przychylnie i nie zadały dużo. Jedna książka do przeczytania, ale podeszła Maćkowi więc szybko przeczyta.
A tak na marginesie, nerw mnie szarpie bo nad nami remonty robia, sciany wywalaja i cholery od halasu dostaje. Juz sie nie mogę do jutrzejszego wyjazdu doczekac.
hihihi nasmialam sie :happy:no szkoda by bylo takich zlotych raczek;-)
ojej te remonty to cos strasznego ja pamietam jak moja szwagierka za sciana robila remont to mial byc tylko jeden pokoj odnowiony tak jak mowila poza tym pamietam,ze moja corcia miala zaledwie 3msc i straszne kolki:wściekła/y:jak zaczela to ten remont to trwal prawie 4msc wyburzyla cala chalupe ,jeju myslslam,ze ja zabije:no:z dzieciatkiem na rekach musialam ewakuowac sie z domu i po ludziach jezdzic:no:

natiBMwitaj corko marnotrawna(zartuje)a gzdie TY sie podziewalas???my zawsze swiecimy jajka ale tu u nas w kosciolku to dziwne godziny maja swieca w sobote w nocy i w niedziele rano i na tym koniec:szok:
 
anna20061 dzięki za linka, miałam nadzieję, że troche to bardziej rozpowszechnione, tylko rodzina moja niedoinformowana :p Jeszcze jutro obczaje na tablicy ogłoszeń, może cos o tym piszą, ale sądząc po ilości osób dzisiaj na maszy to marne szanse.
cucciola79 a dużo Włochów chodzi z jajami? :D
 
Natalia ja pierwszy raz w ubieglym roku bylam i tu w Toskanii w Venturinie odbywa sie to święcenie podczas niedzielnej mszy świetej. Koszyczki różne przynoszą, i plecione i bez tego kabłąka do trzyania takie zwykłe, i filcowe wiosenne widziałam. A w nich tylko jajka, nie tak jak u nas i chleb i sol i kielbase, tylko jajka. Juz kiedys pisalam ze dzieciaki przynosza pasqualone w tych celofankach. Kazdy przychodzi i zanosi kozyczek pod oltarz, po mszy ksiadz swieci i wtedy nastepuje przepychanka po koszyczki)moim zdaniem malo zorganizowane to no ale taka widac ich tradycja). I do domciu. Juz tu nadmienialam wczesniej ze ja mimo wszystko zanioslam koszyczek nasz tradycyjnie przygotowany, nie tylko pisankowe jajka, najwazniejsze ze poswiecony.:-)
 
Witam dziewczyny unas pogoda taka ze lepiej nos z domu nie wystawiac ,
a co do swiecenia jajek u nas tez kogo sie niepytalam to nikt nic nie wie , szkoda bo chciaam z Olcia choc raz z pojsc posiwecic jaja a ja sama ostatnio na swieta wielkanocne to chyba w polsce bylam z 7 lat temu szkoda ...
 
ptyniu to masz darmowa rozrywke tak jak ja:Dnad nami juz 2m-c robia i konca nie widac ,a o syfie na schodach nie wspomne.
ja nigdy jajek nie nosilam , bo nie wiedzialam czy tutaj jest taka tradycja ,ale w tym roku moze sie wybiore. a ja dzisiaj pierwszy dzien do pracy i jak zawsze sie stresuje , zeby mi dobrze poszlo.oj tam jakos bedzie.
 
reklama
Napewno bedzie dobrze mini trzymam kciuki...

Dziewczyny sie narobilam wczoraj i dzisiaj plecy bola ze hoho.Pogoda takaa ze ryczec sie chce.Juz chyba wolalabym ten poslki snieg.Wstalam o 7 i od 7 planoje jak tu z wsiurem wyjsc :D mialam nadziejej ze przestanie choc chwile lac a tu dusza jeszcze bardziej zaczelo.Dzisiaj bede robic salatki i biala kielbase komu komu ?? bo zjem w niedziele wszytko sama hehe...Co jak co ale biala kielbase ja kocham...W nastepnym roku bedzie w jelitach chyba z 60 metrow z polski przywioze i bede nabijac :D...
dzisijaj na objad ryba z frytkami.Czy wy tez poscicie w wielki tydzien?Bo maz sie ze mnie smieje ze ja od poniedzialku ani grama miesa niezjadlam.Tzn zjadlam ale on o tym niewie.Moj pasztet z krolika tak pieknie na mnie patrzyl ze ulamalam kawaleczek :D..
O a moze ktoras ma ochote na sledzie pod piezynka.Kupilam w lidlu takie mmmmmmmmmmmmmm pyszne pelne i bez osci nawet tych mieciutkich.Poprostu niebo w gebie.No nic ja was tu niezagadoje ide z kundelm i wstawiam warzywa do gotowania i biore sie za kilbache :-)
 
Do góry