reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czopki glicerynowe dla niemowlaka

Ja zrozumiałam, że dopiero w poniedziałek ma iść do lekarza. Ale ja ostatnio zmęczona i mogłam coś poplątać. Jak po konsultacji - to ok.
 
reklama
Tak rozmawiałam wcześniej z lekarzem ze szpitala, w którym dziecko było. Problem polega na tym, że po podaniu czopka była kupa, dość porządna, ale później znowu nic. Dzisiaj znowu drugi dzień to samo. Na dodatek widać, że mniej zjada i ma większe ulewki jak nie może się wypróżnić. Nie wiem czy chodzi to, że ciągle stęka i się spina. Będę dzwonić dziś znowu do lekarza, bo mnie to już przeraża.
 
Tak rozmawiałam wcześniej z lekarzem ze szpitala, w którym dziecko było. Problem polega na tym, że po podaniu czopka była kupa, dość porządna, ale później znowu nic. Dzisiaj znowu drugi dzień to samo. Na dodatek widać, że mniej zjada i ma większe ulewki jak nie może się wypróżnić. Nie wiem czy chodzi to, że ciągle stęka i się spina. Będę dzwonić dziś znowu do lekarza, bo mnie to już przeraża.

Wiem, ze to Cię nie pocieszy, oczywiście dobrze robisz konsultując z lekarzem, ale niestety takie zachowanie u noworodka jest stosunkowo normalne 🤷🏻‍♀️ mój synek tak się prężył i stekal przez prawie pierwsze pół roku życia. Szczególnie w nocy był dramat. Wydałam 100€ na prywatnego super pediatrę żeby usłyszeć, ze dziecko jest zdrowe a takie zachowanie to zwyczajnie kolki. U nas kupa tez była raz na 4/5 dni i to tez zdaniem lekarza było całkiem normalne. Ja kupiłam taka poduszkę z wypełnieniem z pestek z czereśni, to się podgrzewa w mikrofali i przykłada na brzuszek. U nas bardzo pomagało na stękania i prężenia. Cierpliwości, pozdrawiam serdecznie i powodzenia 👋
 
Tak rozmawiałam wcześniej z lekarzem ze szpitala, w którym dziecko było. Problem polega na tym, że po podaniu czopka była kupa, dość porządna, ale później znowu nic. Dzisiaj znowu drugi dzień to samo. Na dodatek widać, że mniej zjada i ma większe ulewki jak nie może się wypróżnić. Nie wiem czy chodzi to, że ciągle stęka i się spina. Będę dzwonić dziś znowu do lekarza, bo mnie to już przeraża.
Niestety u wcześniaka może być problem z wypróżnianiem. Co sprawia, że mniej zjada i bardziej ulewa. Wtedy warto wprowadzić makrogol (forlax dicopeg) odpowiednią dawkę i powinno się unormować. W przeciwnym razie może dojść do zablokowania kałem, wymiotów i odwodnienia. Przerabiałam to przez pół roku z córa zanim ją zdiagnozowano i przypisano lek. Z całą pewnością tu niezbędny jest lekarz. Pediatra lub gastrolog. Prawdopodobnie będziesz musiała pilnować wyproznien dziecka. Moja córcia ma 2,5 prawie, a wciąż muszę uważać na kupki.
 
Do góry