reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest naprawdę tak źle, czy przesadzam?

W związkach za problemy odpowiedzialne są zawsze dwie osoby. W tym przypadku według mnie problem tkwi w braku odpowiedniej komunikacji. Każdy z nas ma wizję tego jak będzie wyglądało nasze zycie kiedy zwiążemy się z kimś na stałe, kiedy przyjda dzieci i jak będzie wyglądał i funkcjonował nasz dom. Z własnego doswiadczenia i z doświadczeń innych wiem, że rzadko te nasze wizje stają się realne. Wtedy jestesmy rozczarowani, źli i wyżywamy sie na sobie na wzajem i wtedy najłatwiej jest użyc właśnie takich argumentów np. ''masz co chciałąś''. aniaslu nie wiem jak jest u Ciebie, ale często takie nieporozumienia wynikają też jak nie powiemy sobie jasno jakie mamy oczekiwania, czego byśmy chcieli, czego bardzo pragniemy....czasem tez sami nie chcemy podzielić się z partnerem swoimi przemysleniami dotyczących wspólnego zycia obawiając się czegoś. Powinniscie usiąść i porozmawiać, ale tak na prawde. Niech każdy z Was przedstawi swoje żale, oczekiwania bez krzyków i zbędnych dogryzań. Wiem, że to trudne, bo jak dojdą do tego nerwy to czasem ciężko jest sie powstrzymać, ale dla wspólnego dobra trzeba trzymać złość na wodzy. Rozmowa jest trudną sztuką i niestety nie wszyscy umiemy robić to tak jak się powinno. Kompromis w związku też jest mile widziany, bo bez tego jedna ze stron będzie czuła się zaniedbana. Organizacja zycia rodzinnego jest bardzo ważna tym bardziej kiedy są dzieci. Jak ludzie się kochają to mozna przezwyciężyć wszystko i mozna dojść do porozumienia i wiele sobie wybaczyć. Bardzo przydatna jest też terapia małżeńska.
Tez przeżyłam kryzys w swoim związku i mimo, że było na prawde źle to udało nam się odbudować wszystko na nowo. U Was też będzie wszystko ok. Trzeba tylko chcieć.
 
reklama
pięknie dodałaś to co ja pominęłam :-) dobrze że są osoby, które uważają że warto walczyć a nie tylko unosić się dumą i żądać tego czy tamtego (czasem wręcz niemożliwego), najczęściej wiedzą o tym osoby które same to przeżyły i które wiedzą że warto ;-) tylko jedna uwaga tak dla ścisłości, aniaslu jest administratorem który publikuje listy osób, które chcą pozostać anonimowe, nie jest autorką listu ;-)
 
Oj to przepraszam za moja pomyłke. Nie wiedziałam:-)

Nikt nie powiedział, że w życiu będzie nam łatwo. Problemy, nawet te trudne są po to, żeby je przezwyciężać. Jak się poddamy to już przegraliśmy....
 
Do góry