reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogą mnie zmusić do porodu naturalnego?

claire1983

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2010
Postów
112
Jestem 8 lat po porodzie cc z powodu niewspolmiernosci główkowo -miednicowej. Po 18 godzinach koszmarnego porodu, 2 godzinach skurczy partych tętno dziecka spadło i zrobili cc. Bardzo to odchorowalam. Poród wspominam strasznie. Wiele lat mi się śnił. Dziecko miało krzywą głowę przez parte.
Teraz jestem w 7 miesiacu i pytałam lekarza o cc. Pani doktor powiedziała że nie widzi powodu i że będziemy próbować naturalnie. Od tamtej pory nie mogę się uspokoić. Przecież to oczywiste że miednica mi nie urosła i że problem się powtórzy . Lekarka mówi że trzeba spróbować. Dla niej to łatwo mówić bo to nie ona będzie kilkanaście godz rodziła aby i tak ją pocieli.
Stąd moje pytanie. Jak to wygląda jeśli chodzi o przepisy i prawa pacjenta? Czy mam prawo do decyzji? Bardzo mi na tym zależy. Nie moge znaleźć informacji.
 
reklama
Zanim wybrałam szpital dzwoniłam i jeździłam do wielu przychodni i przyszpitalnych i wszędzie mówili żebym jechała na Karową bo tam jest patologia. Być może nie wiem wszystkiego i wprowadzili mnie w błąd . Lekarza juz zmienilam i na nastepna wizytę idę do innego. Poza tym pójdę jeszcze prywatnie. Teraz zależy mi juz tylko na cc i żeby było po wszystkim. Odliczam każdy dzień i chcę zapomnieć o tej przychodni.
 
reklama
Dziewczyno uciekaj od tej lekarki i z tego szpitala. Nie ma znaczenia, gdzie prowadzisz ciążę. Każdy inny ginekolog powinien dać Ci jakiś dokument ze wskazaniem do cc. Odnośnie nadwagi to uwierz mi, robią CC. Przeżyłam dokładnie to co Ty, okropny poród i długie parcie po czym mnie pocięli :( nie dam się już nigdy więcej namówić na próbę sn, przy kolejnej ciąży od razu biorę świstek na CC i będę spać spokojnie. A Ty jeszcze w depresji nie powinnaś się martwic czymś, co Ci się należy. Zmieniaj lekarza i niech już Ci nie dokładają stresów...
 
Dziewczyno uciekaj od tej lekarki i z tego szpitala. Nie ma znaczenia, gdzie prowadzisz ciążę. Każdy inny ginekolog powinien dać Ci jakiś dokument ze wskazaniem do cc. Odnośnie nadwagi to uwierz mi, robią CC. Przeżyłam dokładnie to co Ty, okropny poród i długie parcie po czym mnie pocięli :( nie dam się już nigdy więcej namówić na próbę sn, przy kolejnej ciąży od razu biorę świstek na CC i będę spać spokojnie. A Ty jeszcze w depresji nie powinnaś się martwic czymś, co Ci się należy. Zmieniaj lekarza i niech już Ci nie dokładają stresów...
Dziękuję za pocieszenie. Problem w tym, że podobno nawet kiedy posiada się skierowanie na cc to i tak mogą ję podważyć. Czytałam opowieści dziewczyn w podobnej sytuacji, które zostały zmuszone do sn. Tego się boję bardzo. Nikt nie da mi gwarancji na cc. Tak słyszałam. Dziś znów czytałam dużo i coraz bardziej sie boję.
 
Dziękuję za pocieszenie. Problem w tym, że podobno nawet kiedy posiada się skierowanie na cc to i tak mogą ję podważyć. Czytałam opowieści dziewczyn w podobnej sytuacji, które zostały zmuszone do sn. Tego się boję bardzo. Nikt nie da mi gwarancji na cc. Tak słyszałam. Dziś znów czytałam dużo i coraz bardziej sie boję.
W Twojej sytuacji najlepsze byłoby planowane cięcie, bo w takim przypadku robią je w 38-39tc. A jeżeli zaczęłaby się akcja porodowa a Ty będziesz miała zaświadczenie (wierzę, że uda Ci się je załatwić) i każą Ci próbować sn, to głośno i wyraźnie powiedz, że odmawiasz podjęcia takiej próby i nie podpiszesz zgody (z tego co się orientuję musiałabyś podpisać taki świstek). Eeh, współczuję Ci tych stresów, trzymaj się o dawaj znac jak tam sytuacja!

Sent from my Redmi 4X using Forum BabyBoom mobile app
 
Dziękuję Wam za wsparcie i rady. Będę informować jak się sprawy mają. A najbardziej jestem wdzięczna za zrozumienie. Wiem, jak bardzo niektórzy są naprzeciwko cc i jak potrafią krytykować. Wasze wsparcie pozwoliło mi się trochę uspokoić.
 
reklama
Do góry