reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę być w ciąży??

Dołączył(a)
26 Listopad 2021
Postów
5
Proste pytanie ostatnio 2 tygodnie temu wzięłam 1 tabletkę antykoncepyjna (biorę cerazette bo karmię piersią 3 miesięczną córkę). O 15:00 wzięłam tabletkę, wieczorem uprawiałam z partnerem seks i on doszedł w środku, następnego dnia i kolejne dni tabletki brałam cały czas, żadnej nie pomięłam. Czy to możliwe aby zajść w ciążę? Czy tabletka zadziałała ? Czuję się niepewnie, na test jest za wcześnie.
Nie ukrywam, że jestem przerażona🤭
 
reklama
Jak nie zaczęłaś jeszcze miesiączkować po porodzie to niewiadomo czy wystąpiła owulacja i kiedy. Zalecenia są aby przez pierwszy tydzień przyjmowania tabletek stosować dodatkowe środki antykoncepcyjne.
Lekarz Ci tego nie powiedział? Ja dla świętego spokoju zrobiłabym test lub betę bo nikt tu Cię nie zapewni w 100 % że w ciszy nie możesz być
 
Oczywiście, że wiem i tym🙂nie jesteście aparatem usg🙂 jeszcze nie miałam miesiączki po porodzie dlatego wzięłam tabletkę w następnym dniu od wizyty.
 
Minęło dwa tygodnie. Do zagnieżdżenia dochodzi około 10 dnia. Możesz poczekać jeszcze z 2-3 dni i wtedy zrobić test. Powinien już być wiarygodny a jak nie chcesz czekać to idź na betę
 
reklama
Do góry