reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy moje dziecko mnie lubi?

Czytając wszystkie posty uświadomiłam sobie że mój brzdąc kojarzy mnie z intensywną zabawą z karmieniem ze spacerem chyba ze wszystkim a dzisiaj za bardzo tego nie było i mi marudził. Więc mam przegwizdane:-)i oby to co Megami napisała się sprawdziło :baffled:
 
reklama
że nie bedziemy wiecznie ich całym światem? też o tym czasem marze :) ale z kolei prawie 3 letni syn koleżanki, kiedy ostatnio chciała się z nim bawić w chowanego na podwórku, wyraźnie zakomunikował jej, że on nie bedzie bawił się z nią, tylko z jakimś innym chłopcem i była niepocieszona, że jej syn : "już jej nie potrzebuje" :))) potem bedziemy z rozrzewnieniem wspominać te czasy :)
 
Dzieci z domu wyjdą, założą własne rodziny, usamodzielnią się a my będziemy musiały z tym żyć i sobie radzić :-D
 
Tak usamodzielnią się , ale to dopiero za kilka lat. Teraz wymyśliłam taką teorię, że moje dziecko mnie lubi tylko ma inne nawyki. Wie, że ja np. go z łóżeczka nie wezmę prędko na ręce więc sobie w nim spokojniej siedzi, a nauczył się, że tata i babcia go biorą i szybko wyciąga do nich rączki.Wie czego po kim się spodziewać. Co myślicie dziewczyny , coś w tym jest?Pocieszcie mnie, że nie poniosłam klęski macierzyńskiej . Pozdrawiam :)
 
Wyszukujesz problemy ;-) Dziecko poznaje świat, inne osoby, jest tym bardzo zainteresowane... A Ty dla niego jesteś oczywistą oczywistością, częścią niego. Poczytaj o rozwoju dziecka, coś z psychologii rozwojowej np. ;-) Jak Cię to pocieszy, to niebawem czeka Was okres lęku separacyjnego. Jest szansa, że będzie Ci wisiało przy nodze...
:-D
 
reklama
wydaje mi się, że przy 11 miesięcznym dziecku jest ciężko stwierdzić, że kogoś nie lubi :) na razie nie martw się tym za bardzo, a na tatusia przełóż trochę więcej obowiązków niż tylko zabawa z dzieckiem ;)
 
Do góry