reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej dziewczyny napiszę moje starania odnośnie planowania płci. Mam w domu dwóch chłopców i bardzo chciałam dziewczynkę. Wczoraj zostało potwierdzone że na 100 procent dziewczynka. Nie wiem czy to przypadek czy udało mi się dopomóc losowi. Oto co robiłam. Zaczęłam okolo miesiąc przed zajęciem w ciążę ponieważ udało się w pierwssym cyklu. Suplementy: ja saw palmeo, trochę lukrecji ale raczej okazjonalnie trochę mg ale też nie regularnie. Mąż lukrecja i Ole. Dieta ja dużo nabiału, gorzka czekolada, brak śniadań, (zawsze jadłam pieczywo razowe i starałam się zdrowo odżywiać) pieczywo tylko białe, dużo płatków kukurydzianych, sok z żurawiny, bardzo mało warzyw, z owoców głównie truskawki, ryby, sushi. Przed chłopakami odstawiłam alkohol. Tu co drugi dzień małe piwo w okresie owulacji. Odstawiłam pomidory, banany i ziemniaki. Mąż sok z żurawiny, ograniczył pomidory i ziemniaki ale trochę jadł. Kawę piliśmy jak zwykle. Oprócz tego zwróciłam uwagę na jony o których tu pisaliście, kupiłam lampę solna i chodziłam w koralikach z kamienia z jonami dodatnimi nie pamiętam jakie ale tu dziewczyny wymieniały które to mają być. Przy chłopakach stosunek co drugi dzień, przy drugim synku nie pamiętam ale nieregularny a tym razem od końca okresu do dnia po owulacji codziennie. Starałam się robić jak najwięcej rzeczy inaczej niż przy chłopakach. Do tego jestem parę kilo na plus w porównaniu do okresu pierwszych dwóch ciąż ( jakieś 4kg). Może się komuś przyda. Pozdrawiam i życzę udanych starań i wymarzonej płci
O! Bez tych lamp to idealnie Nasze starania o trzecie :D i jest Synuś <3
 
reklama
Ja w tym cyklu niestety nie zaskoczyłam, a było tak obiecująco wiec boli podwójnie! Ale nowy cykl nowe szanse, muszę tak na to patrzeć. Nie sądziłam ze zajście w trzecia ciąże będzie takie skomplikowane :(
Trzymam kciuki za te, które jeszcze są w grze! ❤️
 
To w takim razie chyba poczekam na konsultacje z gienkologiem.. Ale rozumiem że mogę normalnie dalej się starać. Czy nadczynność lub niedoczynność jeśli uda się zajść w ciążę może być niebezpieczna dla ciąży?
Bardziej niedoczynność tarczycy przy niej ciężko zajść ale wielu dziewczynom z tsh nawet 4 udaje się zajść wciaze czytalam jednak ostatnio że wysokie tsh ma wpływ na zahamowanie rozwoju istoty szarej u dzieciatka
Ty nie masz wysokiego tsh jednak coś jest na rzeczy bo t3 i t4 jeżeli idziesz do gina to najlepiej takiego który jest też endokrynologiem często sami ginekolodzy bagatelizują to i każą tylko tsh robić a w twoim przypadku jest ok
Magic_87 a czy Ty wtedy zazywalas suple i pilnowałaś ph, jak wtedy mąż?
Ja wtedy brałam suple i pilnowałam pH ale nie tak restrykcyjnie mąż wtedy zdał się na los i brał tylko kilka suple bez badań hormonów i diety no i przytulanka były codziennie do owu i po owu
 
Widze dziewczyny ze tu duzo statnio sie dzieje. Jestem do tyłu z info o kilka albo nawet kilkanaście stron🙈🙉 w skrocie moglybyscie przypomniec ktora jeszcze nosi w brzuszku dzidzie😍😍😍😍
PragneSyna a na kiedy masz prenatalne ja prawdopodobnie 9.12 wtedy będę w 11+6 lub jak z owu wychodzi i usg 12+2 przed tym chce zrobić nifty pro lub sanco
 
Ostatnia edycja:
Póki co, mało rozsądnie, planuję pokusić los w sierpniu ;) A gdyby sytuacja się ustabilizowała to może nawet już w czerwcu ;) No ale to taki hardcore będzie ;)
Haha, a masz juz okres? Mi jeszcze nie wrocil. Zreguly wracal 9 msc po porodzie.
A jaką metode celowania planujesz :p ?
A jak tam Twoj Królewicz?
Mój ma 5.5 msc, wazy 9.5 kg i nosi ciuszki 80. Trafil mi się duży egzemplarz :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry