reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Hej
wchodzę i myślę, że przeczyutam wieści od Aneczki a tu cisza :cool:
Aneczko daj nam znac co i jak po USG

Beatko niby tak jest , ze im więcej ciąż za nami to szybciej mozna poczuc ruchy, ale na to ma wpływ wlasnie umiejscowienie łozyska, ilośc wód płodowych, nie tyle waga na tym etapie ile ruchliwość dziecka. U mnii narazie cicho, nic nie czuję
Moi chłopcy 3750 i 3850
 
reklama
Na pewno waga dziecka nie zalezy od tego ile matka przytyla... Ja przytylam 5kg przez cala ciaze, dziecko wazylo 3,300, nie bylo wiec malenkie a normalne i wszyscy sie zdziwili, ze na moj rozmiar brzucha to bardzo duze.
Co do wiekszej wagi kolejnych dzieci to nie ma reguly. Kolezanka urodzila pierwszego syna 4,200, a drugi niedawno sie urodzil i wazyla 3,500 :-) a tez bala sie ze drugi bedzie olbrzym. Wiec Beatko bez stresu, dziewczynki sa mniejsze na ogol;)

Co do poslania dziecka od 6 roku zycia do 1 klasy to nie wiem czego ludzie sie boja? Przeciez taka szkola dla 6latkow to nie sztywne siedzenie w lawkach i nauka po 6h tylko wszystko jest forma zabawy. Nie rozumiem zupelnie strachu i tych glosnych dyskusji w tv. W IE, USA i chyba reszcie europy dzieci ida do szkoly w wieku 4 lat i nie maja z tym zadnego problemu...co wiecej rodzice tez!

Beatko napisalas, ze nie moglas nacieszyc sie niemolwaczkiem przy synku 4,200, ja sadze ze wlasnie niemowlak Ci sie urodzil, noworodkiem nie moglas sie nacieszyc;)
 
Ollenka moj blad wlasnie nie moglam znalesc tego slowa jakos mi ucieklo i dlatego wpisalam niemowlakiem
ale i tak bylo wiadomo o co chodzi

co do wagi dziecka i matki to cos w tym jest
ja z pierwszym przytylam 13kg i maly wazyl 3700
a z drugim 23kg i maly wazyl 4200
a dziecko 3300 jak twoje to male bo 3500 to norma

moja kolezanka urodzila synka 4800
i przy drugiej ciazy z corka
miala stala opieke lekarza i specjalna diete i mala urodzila sie 3200
ja teraz tez staram sie jesc wiekszosci owoce i warzywa a na mieso nie mam ochoty

a ja wkoncu poczulam ruchy :tak:
wczoraj jak sie polozylam mala zaczela sie ruszac i wiercic
nawet ja moglam dotknac bo wcisla cos w moj brzuch i bylo widac i czuc twarda gorke
dzis rano tez sie wiercila
to narazie nie sa kopniaki tylko takie wyrazne ruszanie sie dziecka
a i tak sie ciesze
teraz to czuje ze w ciazy jestem

Aneczko hallo !!!


bylismy wczoraj w szpitalu z tym mlodszym bo mial wizyte w sprawie migdalow
ma tak duze ze biedny ma bezdechy w nocy
do 12 moge policzyc jak wstrzymuje powietrze w czasie snu
i 21 pazdziernika dzien przed jego urodzinami bedzie mial zabieg
podciecia dwoch bocznych i wyciecie trzeciego
samego zabiegu sie nie boje bo starszy tez to mial bo to u nas rodzinne
moj M tez mial wycinane
ale bardziej boje sie narkozy bo roznie takie male serduszko moze zareagowac na taka dawke leku usypiajacego
 
Ostatnia edycja:
Beatko to GRATULACJE...narazie beda one jeszcze takie skromne ale z kazdym tygidnie coraz czesciej bedziesz czula swoje Cudo wewnatrz:)))))
________________
Dziewczyny po Dwoch miesiacach z moja meską ferajna...normalnie nie mam co robic:)))) Starszy w przedszkolu, mlodszy śpi....Cisza jakiej nie pamietam...A ja sobie juz wszystko ogarnelam....Normalnie Luxux:))))))

_____________________
Ciekawe co u Aneczki i Jagienki!!!!!!
 
Beatko moja kolezanka tez urodzila naturalnie syna 4800.
Co do diety w ciazy to moja kuzynka bardzo szybko tyla i lekarz zabronil jej jesc slodyczy, OWOCOW, pic sokow owocowych bo w tym duuzo cukru i jesli ktos bardzo tyje to nie moze tego jesc.
Przytylas juz cos?
Ja do 20 tyg mialam moze 1,5kg wiecej.
 
beatko super zw czujesz ruchy ja z moimi chlopakami pracowalam doslownie do ostatnich dni ciazy jestem krawcowa i cale 8 godz siedzac maluchy spaly a jak tylko wsiadalam do autobusu to musialam stac taki aerobik odstawiali :-)
 
JEZELI CHODZI O RUCHY DZIECKA TO JAK WSPOMNIALAM KUBULA MOJ TRZECI SYNEK BYL NAJMNIEJSZY ALE MIAL NAJWIECEJ WIGORU W LONIE TAKIE PLODOWE ADHD:-) JAK JA TO MOWIE SZYMONEK NAJMLODSZY TO OD ZYCIA PLODOWEGO BYLO WIDAC ZE LENIWY I TAK MU ZOSTALO JEST BARDZO ZACHOWAWCZY MA TO PO TACIE BO MAMA TO CHODZACY WULKAN ENERGI;-) A NAJWZNIEJSZE ZE SIE MALUCHY RUSZAJA JA ZNOW BYM CHCIALA POCZUC W SOBIE TE RUCHY:tak:
 
losiczka ja bym przestała na 8 dniu a po 3 miesiącach bym się przybliżyła o pół dnia i tak co 3 miesiące. Teraz właśnie chyba skończyłaś na 8,5 dniu.
Witaj Pixy. Napoczątku najważniejsza jest obserwacja cyklu, żebyś wiedziała kiedy owulkę masz. Pomiar temki i sprawdzanie śluzu bardzo pomaga.

Jakoś tak dziwnie się czuję. Wszystkie tutaj staracie się o córeczki a ja tak tylko was podczytuję i nic nie robię. Na "sucho" tak na tym forum jestem hehe.
 
Ostatnia edycja:
losiczka,trzymam mocno &&&&&&&&&&&&&& za II kreseczki.
Synek juz do 1 klasy.Fajnie.
A to jest twoj najmlodszy synus???

Moje chlopaki ida juz do 2 klasy.
Ale maja jeszcze wolne ,bo rozpoczynaja dopiero 7 wrzesnia.

A ja dzis na 17:30 ide do lekarza.
I nie wiem czy nie za wczesnie.
Beatka,a ty kiedy poszlas pierwszy raz.????
 
reklama
Do góry