reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

też pominęłam 50, nic nie mam, mam 56 i zastanawiam się czy też zabrać 62, bo syn wskoczył od razu w 62, ale on ważył prawie 4.5 kg i miał 59 cm, dziewczynki są generalnie mniejsze a moja utrzymuje się w połowie stawki na siatce, więc chyba raczej nie możliwe żeby okazało się, że jest duża.
Ni mogę się doczekać :)
 
reklama
też pominęłam 50, nic nie mam, mam 56 i zastanawiam się czy też zabrać 62, bo syn wskoczył od razu w 62, ale on ważył prawie 4.5 kg i miał 59 cm, dziewczynki są generalnie mniejsze a moja utrzymuje się w połowie stawki na siatce, więc chyba raczej nie możliwe żeby okazało się, że jest duża.
Ni mogę się doczekać :)

Nasza ostatnio na wizycie (dwa tyg temu) była w 43 centylu wiec tez nie jest jakaś ogromna. Zawsze wychodziła mniejsza. Ja chyba wezme na wszelki wypadek ten jeden pajacyk 50 co mam. Ale ostatecznie zobaczę jak wyjdzie w pomiarach tuż przed porodem. Moze teraz byc drobna a zaś przykoksować [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
 
Witajcie dziewczyny!..I chlopaku[emoji6]
Jakiś czas temu byłam tu przez chwilę, ..z poranionym sercem, empirycznym doświadczeniem..I pewnie jeszcze z większym pragnieniemna na spełnienie
.. ale cały czas was podczytuje
Trochę cicho się tu zrobiło więc wrzucę jakaś literaturę do doedukowania się [emoji6]
Kurczę skoplikowanosc procesu nieco przytłacza..zupełnie jak wielkość kosmosu
..ale sądzę, że że działaniami zewnętrznymi moybysmy wpływać na ta którego plemnika "wybierze"komorka jajowa..
A wiecie co jest najgorsze, że napewno jest osoba na świecie, które zna odpowiedź na to pytanie[emoji848]
 
Tak jak Megi_Meg pisała o hormonach..tez uważam, że może być coś na rzeczy, jak również ph no i odstęp, ale z tym to bardziej indywidualna sprawa..
Zrobiłam, sobie nawet badania hormonalne, wiem że testosteron nie jest za wysoki ok 13 na 48 normy..[emoji848]ale trudno mi co kolwiek o tych wynikach powiedzieć, bo nie mam z czym porównać [emoji53]wcześniej nie robiłam tych badań
A co z pozostałymi hormonami , które powinny być wyższe na dziewczynkę?
Te suplementy saw palmetto i licore właśnie te hormony podwyzszaja?
..A jeszcze czytałam taki artykuł że licore nie może być w sposób ciągły zażywanie dłużej niż 2 tygodnie, bo może powodować nadciśnienie..No i przy nadciśnieniu nie powinno się go stosować..ja nie mam, mąż też raczej nie, ale to niepokojące [emoji848]Martoosia nie obawiałam się tego?
 
Tak jak Megi_Meg pisała o hormonach..tez uważam, że może być coś na rzeczy, jak również ph no i odstęp, ale z tym to bardziej indywidualna sprawa..
Zrobiłam, sobie nawet badania hormonalne, wiem że testosteron nie jest za wysoki ok 13 na 48 normy..[emoji848]ale trudno mi co kolwiek o tych wynikach powiedzieć, bo nie mam z czym porównać [emoji53]wcześniej nie robiłam tych badań
A co z pozostałymi hormonami , które powinny być wyższe na dziewczynkę?
Te suplementy saw palmetto i licore właśnie te hormony podwyzszaja?
..A jeszcze czytałam taki artykuł że licore nie może być w sposób ciągły zażywanie dłużej niż 2 tygodnie, bo może powodować nadciśnienie..No i przy nadciśnieniu nie powinno się go stosować..ja nie mam, mąż też raczej nie, ale to niepokojące [emoji848]Martoosia nie obawiałam się tego?

Ja brałam LR tylko od @ do owu - wiec beda jakies 2 tyg potem pauza po płodnych az do kolejnej @. Nie brałam ciagle.
 
Tu jest fragment z opisu suplementu licore
".. Niestety mając wiele zalet ta roślina cechuje się jedną właściwością, która jest bardzo poważnym przeciwwskazaniem dla niektórych chorych, a mianowicie powiększa ona ciśnienie tętnicze. Oprócz tego klinicyści powinni pamiętać, że działając jako kortykosteryd usuwa z organizmu potas, więc zażywanie lukrecji można zaczynać dopiero po konsultacji u lekarza, szczególnie dotyczy to ludzi stosujących środki moczopędne. "
I w sumie tu piszą o działaniu przeciw zapalnym ,wykrztysnym i i korzystnym na układ pokarmowy..o hormonach nic[emoji848]
..nie no jest " korzystnie wpływa na układ hormonalny, .." i "Lukrecja wywiera słaby efekt estrogenopodobny (np powstrzymuje skurcze / zapobiega poronieniom), więc nie powinno się zażywać jej kobietom w ciąży bez konsultacji z lekarzem. W sumie dodatnie cechy preparatu są najskuteczniejsze wtedy, gdy kuracja trwa nie więcej niż 2-3 tygodnie. Stosowanie lukrecji w ciągu dłuższego czasu i w większych dawkach potrzebuje kontroli lekarza"
Hmm
 
reklama
Do góry