reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Jeszcze nic straconego. Przypomnij dni masz do okresu? Ja niby wg jednej aplikacji wtorek ,wg innej środa..chce poczekać. I udało mi si zapisac do innego lekarza ,nie jest to mój zaufany, ale zawsze gin (ordynator) i moze coś podpowie, dlatego chcę jutro iść zrobić te podstawowe badania
 
reklama
Podpowiedz mi kochana.planuje iść na badania jutro, a nie pamiętam co miałam zrobic,a nie mogę znaleźć watku: Progesteron? Prolaktyna?TSH? we czwartek ide do innego lekarza ,a nie chce isc z pustymi rekoma, chociaz jakies podstawy chce zrobic, Niech w razie co sprawdzi co i jak wyglada

Prolaktyna i TSH, jeśli któryś z tych hormonów jest podwyższony, to trzeba jak najszybciej go zbić. Gdyby wyszły ok, to napewno lekarz fachowo zleci Ci inne badania i wytłumaczy co i w jakim dniu cyklu zrobić.
 
Jeszcze nic straconego. Przypomnij dni masz do okresu? Ja niby wg jednej aplikacji wtorek ,wg innej środa..chce poczekać. I udało mi si zapisac do innego lekarza ,nie jest to mój zaufany, ale zawsze gin (ordynator) i moze coś podpowie, dlatego chcę jutro iść zrobić te podstawowe badania
Teoretycznie jutro, ale owu mi się przesunela wg testów i jedna aplikacja pokazuje że okres powinnam mieć we czwartek a inna w piątek. A mój kalendarzyk mimo że wprowadziłam że miałam owu dwa dni później to i tak pokazuje mi okres na jutro
Jeszcze nic straconego [emoji6] trzymam kciuki
Nie dziękuję, wiem póki okres nie przyjdzie zawsze jest nadzieja
 
Właśnie sprawdzałam szyjke. Jest nisko więc już się nawet nie nastawiam na ciążę [emoji24] jestem strasznie zawiedziona bo miałam mega ogromną nadzieję że będę miała cudowny prezent na 30 urodziny :( miałam nadzieję że urodziny siedzę bezalkoholowo ale z żalu chyba schleje się jak świnia [emoji24]
 
Właśnie sprawdzałam szyjke. Jest nisko więc już się nawet nie nastawiam na ciążę [emoji24] jestem strasznie zawiedziona bo miałam mega ogromną nadzieję że będę miała cudowny prezent na 30 urodziny :( miałam nadzieję że urodziny siedzę bezalkoholowo ale z żalu chyba schleje się jak świnia [emoji24]
Oj glowa do góry! Tak widocznie miało być. W koncu załapie. Ja tak miałam z drugim synkiem. Prawie 9 msc staran. Ostatni miesiąc poszłam na badania hormonów ze zlecenia lekarza. I co tu mi nagle wyszło hehe mega wysoki progesteron ;))
Może wspomóż się acardem w następnym cyklu?
 
Właśnie sprawdzałam szyjke. Jest nisko więc już się nawet nie nastawiam na ciążę [emoji24] jestem strasznie zawiedziona bo miałam mega ogromną nadzieję że będę miała cudowny prezent na 30 urodziny :( miałam nadzieję że urodziny siedzę bezalkoholowo ale z żalu chyba schleje się jak świnia [emoji24]
Mecenasowa27 w końcu się uda😉
 
Dziewczyny być może cykle były bezowulacyjne bądź słabe nasienie i niestety trzeba robić odstępy między staraniami co 2 dni i przysunąć się jak najbliżej owu
Anulka odstaw może zurawine być może u ciebie obniżenie pH powoduje obumieranie plemnikow czasami trzeba wybrać między staraniami a po prostu byciem kolejny raz mamusia sproboj ten żel concesive
Mecenasowa27 ty również może spróbuj z żelem
Jak zacznie się nowy cykl zróbcie badania hormonów także stosunek LH/FSH progesteron dopiero w 7 dp owu to niestety nie świadczy o przebytej owu a jedynie o prawidłowej fazie cyklu uważam że regularne mierzenie temp może nam w warunkach domowych jedynie w pewnym stopniu potwierdzić owu mi się idealnie to sprawdzało teraz też tak było pomimo że kalendarzyk pokazywał owu dzień później to temp i testy pokazaly co innego
 
Właśnie sprawdzałam szyjke. Jest nisko więc już się nawet nie nastawiam na ciążę [emoji24] jestem strasznie zawiedziona bo miałam mega ogromną nadzieję że będę miała cudowny prezent na 30 urodziny :( miałam nadzieję że urodziny siedzę bezalkoholowo ale z żalu chyba schleje się jak świnia [emoji24]
Uwierz mi,wiem co czujesz😚
Nie załamuj sie, ja dzis zrobiłam puki co te podstawowe badania. (odradziła mi pielegniarka wykonanie progesteronu przed okresem) I nie wiem czekać na okres , niby czuje ze tak, ale mam jeszcze nadzieje. Szyjki nie umiem badać, wiec to dla mnie nie wyznacznik. Jak cos to kochana działamy dalej.
 
reklama
Dziewczyny być może cykle były bezowulacyjne bądź słabe nasienie i niestety trzeba robić odstępy między staraniami co 2 dni i przysunąć się jak najbliżej owu
Anulka odstaw może zurawine być może u ciebie obniżenie pH powoduje obumieranie plemnikow czasami trzeba wybrać między staraniami a po prostu byciem kolejny raz mamusia sproboj ten żel concesive
Mecenasowa27 ty również może spróbuj z żelem
Jak zacznie się nowy cykl zróbcie badania hormonów także stosunek LH/FSH progesteron dopiero w 7 dp owu to niestety nie świadczy o przebytej owu a jedynie o prawidłowej fazie cyklu uważam że regularne mierzenie temp może nam w warunkach domowych jedynie w pewnym stopniu potwierdzić owu mi się idealnie to sprawdzało teraz też tak było pomimo że kalendarzyk pokazywał owu dzień później to temp i testy pokazaly co innego
Magic , nasza skarbnico wiedzy ;) badanie prolaktyna i tsh wykonałam. progestoron mi odradziła ,, przed okresem,, . We czwartek mam gina, nie jest to mój zaufany,ale doswiadczony lekarz. tak czy owak udam sie na konsultacje z wynikami, chociaz tymi podstawowymi. mam
FertilSafe PLUS żel
Opinie ma bardzo dobre, ale szczypie troche przy aplikacji, wiec go nie uzywamy. Jezeli ten cykl sie nie powiedzie, to ogranicze do minimum suple.. Ja mam cykle 23-24 dni. Owulacje wg testu i samopoczucia miałam przesunieta o 2 dni od tego co podaje kalendarzyk. wiec ta faza lutelarna jest krotsza niz ,,książkowe 14 dni,,
 
Ostatnia edycja:
Do góry