reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

@Anulka0207 mi pozytywny test ciążowy wyszedł tydzień po terminie spodziewanej miesiączki, nawet w dniu spodziewanej @ miałam śnieżną biel. Gdyby było inaczej, to moja rada jest taka, nie rób drożności do póki nie zrobisz badań hormonalnych z krwi, to jest podstawa, ogólnie dziwie się, że lekarz nie zlecił Ci tego od razu.

@princess_88 - trzymam mocno za Ciebie kciuki 😘
 
reklama
Mnie w poprzednim cyklu też bolało podbrzuszepraktycznie codziennie ale nie cały czas i niestety w ciąży nie byłam. Teraz póki co 9dpo brodawki czasami mam wrażenie że są delikatnie wrażliwe ale to czasami. Jedna pierś boli trochę od dołu druga z kolei nie hehe ale piersi mnie tak zazwyczaj tak bolą.przed okresem a w tym cyklu praktycznie zaraz jakoś po owulacji zaczęły. Jutro pewnie zrobię pierwszy test z ciekawości
Właśnie to jest to, że człowiek tak pragnie, że na wszystko zwraca uwagę. Co psychika potrafi narobic😬
I może tak być,że wcześniej tak mieliśmy bólena,ddole brzucha itd tylko nie zwracało się na to uwagi.
Nic trzeba zacisnąć żeby poczekać jeszcze trochę i się okaże.Wiem , że chcąc bardzo,to cięzej zajść w ciążę blokada w głowie przerabiałam to z dwoma ciążami i starałam się po 14 miesięcy.Dopoero gdy odpuściłam zaskoczyło.te kobiety które niechca zaskoczą odrazu,a my bardzo chcąc mamy problem.AAle kochane wkoncu nam się uda zaciskam kciuki za nas 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
 
@Anulka0207 mi pozytywny test ciążowy wyszedł tydzień po terminie spodziewanej miesiączki, nawet w dniu spodziewanej @ miałam śnieżną biel. Gdyby było inaczej, to moja rada jest taka, nie rób drożności do póki nie zrobisz badań hormonalnych z krwi, to jest podstawa, ogólnie dziwie się, że lekarz nie zlecił Ci tego od razu.

@princess_88 - trzymam mocno za Ciebie kciuki 😘
Doktor chce mnie połozyc na 2 -3 dni zapewne celem porobienia badan też, mi utkwiła w głowie ta drozność,poniewaz slyszałam,ze to dosc bolesne. Kontakt z nim mam jedynie smsmowy, gdyz jest na kwarantannie. A jakbym chciała sama z ciekaowsci to prolaktyna, tsh i progesteron tak? ale to bez znaczenia w ktory dzien cyklu? poszłabym w poniedziałek,ale to ewentualnie 2 dni do okresu.
 
Z tego co dziewczyny pisały to progesteron 7-8dni po owulacji powinno się robić to potwierdzi czy ona była czy nie, co do pozostałych badań nie mam pojęcia. Szczerze mówiąc nie interesowałam się i nie notowalam tego co dziewczyny pisze bo u nas dopiero 4cykl starań. Jestem zapisana do ginekologa ale na listę rezerwową bo niestety do końca roku doktor nie ma terminów. Zobaczymy kiedy zadzwonia, jeśli dostanę okres to chciałabym bym żeby jak najszybciej mnie przyjął i porobiło podstawowe badania a jeśli nie dostanę to bym musiała trochę jeszcze poczekać by iść jak będzie już widać serduszko [emoji1] ale i tak coś czuje że jak zwykle się nie udało [emoji57]
Doktor chce mnie połozyc na 2 -3 dni zapewne celem porobienia badan też, mi utkwiła w głowie ta drozność,poniewaz slyszałam,ze to dosc bolesne. Kontakt z nim mam jedynie smsmowy, gdyz jest na kwarantannie. A jakbym chciała sama z ciekaowsci to prolaktyna, tsh i progesteron tak? ale to bez znaczenia w ktory dzien cyklu? poszłabym w poniedziałek,ale to ewentualnie 2 dni do okresu.
 
Anulka0207Mecenasowa27
Proszę mi się tu nie pod dawać, dopóki niema okresu nic nie wiadomo.
Także nic straconego. Ja w trzeciej ciazy żadnych objawów nie miałam. Lekko ciało bnie w podbrzuszu ja wstawałam, cycki poczułam jak ściągałam stanik,cala ciąże mnie nie bolały.
A powiem, że wiedziałam, że mogę być w ciąży. Bo poszalałam na, weekendzie majowym parę dni później byłam u lekarza i potwierdził ze dzień wcześniej miałam owulacje. Czyli około 5, 6 maj. No i okazało się że, gdy najmniej się tego spodziewałam, dałam na luz po ponad roku starań. Wyjechaliśmy do Polski spotkanie klasowe w internacie,wyluzowanie.i pyk.
Także dziewczyny będzie dobrze 😘😘😘 trochę na luz I czekamy kiedy macie dostać okres?
 
Anulka0207Mecenasowa27
Proszę mi się tu nie pod dawać, dopóki niema okresu nic nie wiadomo.
Także nic straconego. Ja w trzeciej ciazy żadnych objawów nie miałam. Lekko ciało bnie w podbrzuszu ja wstawałam, cycki poczułam jak ściągałam stanik,cala ciąże mnie nie bolały.
A powiem, że wiedziałam, że mogę być w ciąży. Bo poszalałam na, weekendzie majowym parę dni później byłam u lekarza i potwierdził ze dzień wcześniej miałam owulacje. Czyli około 5, 6 maj. No i okazało się że, gdy najmniej się tego spodziewałam, dałam na luz po ponad roku starań. Wyjechaliśmy do Polski spotkanie klasowe w internacie,wyluzowanie.i pyk.
Także dziewczyny będzie dobrze 😘😘😘 trochę na luz I czekamy kiedy macie dostać okres?
Ja 11 listopada, może to będzie mój dzień niepodległości😍 a może dalej, jedyny plus że już mam troszkę rozeznanie we własnym cyklu, łapę kiedy owulacja , zwracam uwagę na wszyskie szczegóły( dobrze lub nie) i czekamy. Tak czy owak postaram się zrobić te badania o których sugerujecie.
 
Anulka0207Mecenasowa27
Proszę mi się tu nie pod dawać, dopóki niema okresu nic nie wiadomo.
Także nic straconego. Ja w trzeciej ciazy żadnych objawów nie miałam. Lekko ciało bnie w podbrzuszu ja wstawałam, cycki poczułam jak ściągałam stanik,cala ciąże mnie nie bolały.
A powiem, że wiedziałam, że mogę być w ciąży. Bo poszalałam na, weekendzie majowym parę dni później byłam u lekarza i potwierdził ze dzień wcześniej miałam owulacje. Czyli około 5, 6 maj. No i okazało się że, gdy najmniej się tego spodziewałam, dałam na luz po ponad roku starań. Wyjechaliśmy do Polski spotkanie klasowe w internacie,wyluzowanie.i pyk.
Także dziewczyny będzie dobrze [emoji8][emoji8][emoji8] trochę na luz I czekamy kiedy macie dostać okres?
To prawda i ja to wiem. Nie ma dwóch takich samych porodów i ciąż. Tak samo jest z testami, u jednej pokaże się cień już w 10dpo a u innej tydzień po spodziewanym okresie. Dlatego doskonale wiem i też nie raz już pisałam do innych dziewczyn, że póki okresu nie ma to nadzieja musi być. I owszem mam nadzieję ale jednocześnie nie nastawiam się na nic, wolę być miło zaskoczona niż rozczarowana.
Ja okres wstępnie powinnam dostać 9 listopada i tak cały czas pokazuje mi aplikację mój kalendarzyk mimo że zażnaczylam że owu miałam 2 dni później niż wg obliczeń kalendarzyka. Flo pokazuje mi okres na 13 listopada po wprowadzeniu poprawki na owu a premom pokazuje mi okres na 12 listopada. Dlatego jutro myślę zrobić pierwszy test z ciekawości z porannego moczu. Jutro też zaczynam nocki i tak przez 4 dni a wg mnie bez sensu jest mi robić test jak wstanę po nocce bo zazwyczaj śpię koło 5h i wstaje w między czasie na siku więc kolejny test zrobię dopiero w piątek rano jeśli nie dostanę do tego czasu okresu
 
Ja też niestety mam tyłozgięcie, ale podobno to nie przeszkadza w poczęciu dziecka. Trzymam kciuki za Ciebie, ale gdyby jednak się nie udało, to polecam Ci zrobić sobie cały pakiet badań hormonalnych, ja po mimo, że czuje się ok i na usg wychodzi wszystko dobrze, to wyniki hormonów czasami mam jak z kosmosu i nawet przy lekkim zachwianiu któregoś z hormonu w ciąże nie zajdziemy.
Podpowiedz mi kochana.planuje iść na badania jutro, a nie pamiętam co miałam zrobic,a nie mogę znaleźć watku: Progesteron? Prolaktyna?TSH? we czwartek ide do innego lekarza ,a nie chce isc z pustymi rekoma, chociaz jakies podstawy chce zrobic, Niech w razie co sprawdzi co i jak wyglada
 
Ostatnia edycja:
To prawda i ja to wiem. Nie ma dwóch takich samych porodów i ciąż. Tak samo jest z testami, u jednej pokaże się cień już w 10dpo a u innej tydzień po spodziewanym okresie. Dlatego doskonale wiem i też nie raz już pisałam do innych dziewczyn, że póki okresu nie ma to nadzieja musi być. I owszem mam nadzieję ale jednocześnie nie nastawiam się na nic, wolę być miło zaskoczona niż rozczarowana.
Ja okres wstępnie powinnam dostać 9 listopada i tak cały czas pokazuje mi aplikację mój kalendarzyk mimo że zażnaczylam że owu miałam 2 dni później niż wg obliczeń kalendarzyka. Flo pokazuje mi okres na 13 listopada po wprowadzeniu poprawki na owu a premom pokazuje mi okres na 12 listopada. Dlatego jutro myślę zrobić pierwszy test z ciekawości z porannego moczu. Jutro też zaczynam nocki i tak przez 4 dni a wg mnie bez sensu jest mi robić test jak wstanę po nocce bo zazwyczaj śpię koło 5h i wstaje w między czasie na siku więc kolejny test zrobię dopiero w piątek rano jeśli nie dostanę do tego czasu okresu
Mecenasowa27 i jak? Robiłaś test?
 
reklama
Do góry