reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Ja tak pół żartem z tym in vitro😜 ciekawe, ile taki "wyjazd" kosztuje...🤔
Ja bym się nie zdecydowała na takie cos.

Choc slyszalalam że niektórzy przy invitro wspominają ze chcieliby mieć chlopca/dziewczynke. Jesli jest wybór w zarodkach to lekarz rzeczywiście moze wybrać wg zalecen rodziców. Ale to chyba raczej takie nieoficjalne prosby, po cichaczu. Bo to w polsce nielegalne ale i nieetyczne wg wielu osób.
 
reklama
Hehe, więc ciekawe jak to u Was będzie...🙊😂
Jakby nie było, to przynajmniej jedno z nas będzie bardziej zadowolone 😂
Koszt ? W stanach to ok 20 tys $, w Europie taniej, ale nie wiem dokładnie ile bo się tym nie interesowałam. Jeśli miałabym taką możliwość to bym się zdecydowała, krzywdy nikomu nie robię, a marzenia warto spełniać. Ale możliwości nie mam więc liczę na cud natury 😉
 
Zgadzam sie z Elenaa oraz Megi_Meg, po pierwsze nieetyczne, ale z drugiej strony krzywda nikomu przez to się nie stanie...😉 na poważnie nie bierzcie tego mego in vitro. Tak sobie tylko gdybam...😂
Żeby poznać płeć trzeba robić PGD. Bez wskazań np. Choroby genetycznej w rodzinie to PGD nie robią. A bez tego na oko nie da się ocenić czy zarodek jest męski czy żeński. Dlatego te historie, ze ktoś wspomniał o konkretniej płci i takie dziecko urodził to raczej przypadek. Ostatnio dużo czytałam o tym ze zarodki płci męskiej rozwijają się szybciej i dlatego to one są częściej podawane pacjentkom przy in vitro, jako te lepszej jakości 😱 wiec jeżeli ktoś ma córki a chce syna to in vitro szanse zwiększa ;)
 
Żeby poznać płeć trzeba robić PGD. Bez wskazań np. Choroby genetycznej w rodzinie to PGD nie robią. A bez tego na oko nie da się ocenić czy zarodek jest męski czy żeński. Dlatego te historie, ze ktoś wspomniał o konkretniej płci i takie dziecko urodził to raczej przypadek. Ostatnio dużo czytałam o tym ze zarodki płci męskiej rozwijają się szybciej i dlatego to one są częściej podawane pacjentkom przy in vitro, jako te lepszej jakości 😱 wiec jeżeli ktoś ma córki a chce syna to in vitro szanse zwiększa ;)
Chyba coś w tym jest, bo wszystkie dzieci, które znam z in vitro to chłopcy ;)
 
Ja obalam każdy mit.
Przy drugim dziecku był stosunek dokaldnir w owulacje. Więc szansa na chłopca powinna bycc wysoka, ba ja byłam pewna że będzie upragniony synek. Okazało się że dziewczynka. Której oczywiście bym nie zamieniła teraz na chłopaka ale tak jak mówię tu zależy tylko i wyłącznie od faceta chyba i tgeo jaki plemnik da.
Katy my możemy przybic sobie piątkę ja to w ogóle obalam wszystko, te 7 czynnikow co tu było odstęp pH dieta suple i wiele więcej u mnie to było rok dzialan w tym kierunku i wszystko nie na chybił trafił że mi się wydawało ale miałam badania 2 3 razy w miesiącu,zachowana wstrzemiezliwosc i wiele innych ale jak komuś nie pisane to nie będzie miał i tyle, ja głęboko wierzyłam że coś mi to pomoże no ale cóż jakbym nie zrobiła nifty to na podstawie usg dalej myślałabym ba byłabym przekonana że mam córeczkę bo tak z usg wychodziło. Także ty jeszcze chociażby na moim przykładzie możesz mieć duża nadzieję zresztą w moim otoczeniu jest kilka dziewczyn co przy porodzie okazała się inna plec 😋
 
reklama
Żeby poznać płeć trzeba robić PGD. Bez wskazań np. Choroby genetycznej w rodzinie to PGD nie robią. A bez tego na oko nie da się ocenić czy zarodek jest męski czy żeński. Dlatego te historie, ze ktoś wspomniał o konkretniej płci i takie dziecko urodził to raczej przypadek. Ostatnio dużo czytałam o tym ze zarodki płci męskiej rozwijają się szybciej i dlatego to one są częściej podawane pacjentkom przy in vitro, jako te lepszej jakości 😱 wiec jeżeli ktoś ma córki a chce syna to in vitro szanse zwiększa ;)
To w takim razie mi takie in vitro niepotrzebne, bardziej Tobie Megi_Meg :biggrin2: :-D
 
Do góry