reklama

Czy można miesięcznemu dziecko podawać kaszkę?

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez natusa1988, 2 Lipiec 2010.

1. natusa1988

natusa1988 Mamusia Maksia i Aleksa

Witam. To pytanie nie ode mnie, a od mojej koleżanki, której dzidziuś za chwilę skońcy miesiąc. Sprawa wygląda mniej więcej tak. Maluszek nie pije z piersi, gdyż mamie stracił się pokarm jeszcze w szpitalu (stres prawdopodobnie). A więc praktycznie od początku pił mleko Bebiko 1. Problem polega na tym, że mały się tym nie najada. Budzi się co chwila z płaczem, że chce jeszcze jeść, zjada 60-90ml i za godzinę znowu i tak w kółko. Więc pytanie brzmi: czy wprowadzić można już kaszkę albo jakiś kleik ryżowy, taki do butelki, nie żeby dziecko jadło łyżeczką (w tym wieku to raczej awykonalne). A może lepiej zmienić mleko na 2? Ja nie miałam takiego problemu z dzićmi, więc nie wiem, co poradzić koleżance. Lekarz je tylko powiedział, że w tym wieku dzieci chcą zęsto jeść i wtedy przystawiać je do piersi i koniec. Nie przyjął do wiadomości, że mały jest na mleku modyfikowanym. Co myślicie o tym? Ma może któraś z Was jakieś doświadczeni w tej kwestii??

2. Młoda mamuśka:)

Młoda mamuśka:) Fanka BB :)

Czy koleżanka podaje picie?Bo może dziecko chce picia a nie mleka?Jeśli chce mleka to niech koleżanka robi w butli troszkę więcej aby maluch najadł się do syta.Jeśli wytrzyma 1,5-2h to wystarczą takie przerwy.Mleko oznaczone 2 to dla większych dzieci bo ma inny skład dobrany do wieku.Kaszki niech jeszcze nie daje chociaż z 2 miesiące.Brzuszek może tego nie znieść.
    Przepraszam jeśli forumowiczki nie mogą odpisywać!Więcej nie będę;-)Tylko nie znalazłam takich zasad a szukałam.

Ostatnia edycja: 2 Lipiec 2010
  3. reklama
  4. natusa1988

Z tego co wiem, to Mały pije nieco wody. A co do większej ilości mleka w butelce, to pojawia się problem tego typu, że jak Mały wypije więcej, niż te 90ml, to mu się ulewa, bo zjadł za dużo. I tak w kółko. Dodam jeszcze, że chłopczyk urodził się przez cc, bo wazył ponad 5 kg, nie pamiętam, ile dokładnie. Także generalnie możliwe, że potrzebuje więcej jedzonka. Tak logicznie myśląc.

5. neci88

neci88 Fanka BB :)

niech kupi mleko dla łakomczuszkó np humana 1plus

6. natusa1988

O! Nie wiedziałam, że coś takiego jest ;-) A czym się ono różni odnormalngo mleka? Ktoś się orientuje?

7. neci88

jest zageszczone co daje uczucie sytosci

8. natusa1988

No niestety mleko te Humana nic nie dało. Żadnej różnicy. Podbno mały płakał tak samo w nocy budząc się co godzinę na jedzenie... Może rzeczywiście spróbować takie malutkie ilości kleiku dodawać do mleka i obserwować, jak dziecko reaguje?

9. neci88

ja bym nie dawała,skoro zageszczona humana nic nie dała to kleik tez nie pomoze a w dodatku moze spowodowac ogromny ból brzuszka.moze niech kolezanka przejdzie sie do pediatry i porozmawia

10. reklama
  11. natusa1988

Pediatra nic nie poradził. Byłyśmy u nieg razem, bo mój Aluś też na kontrolę musiał iść. Lekarz stwierdził, że ona musi karmić pirsią, nie mlekiem modyfikowanym i już. Koniec. Pomijając fakt, że ona NIE MA pokarmu już pawie miesiąc. Tylko dwa dni karmiła Małego... Czasem więc lepiej zapytać się kogoś, kto ma doświadczenie, niż lekarza...

12. neci88

ż dużo jadł,budził się co godzinę i musiał dostać butlę no i jadł bardzo często,a teraz ma 3,5miesiąca i nie chce wcale jeść,np. wczoraj ostatni posiłek zjadł o 20 i do tej pory nic b nie zjał gdyby nie to że wmusiłam w niego mleko łyżeczką,masakra,z córka było podobnie

Poleć forum