reklama

czy można mrozić posiłki??

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez ola652, 15 Listopad 2008.

1. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

witam, zastanawiam sie czy mozna takiemu dziecku zamrozić posiłek i później podać i czy to wogole zachowuje jakies wartosci?? czy ktos o tym cosik slyszal, bo ja nie:dry::sorry2:

i jeszcze jedno a nie zaczynam nowego watku, czy mozna podac dziecu chlebek razowy, czy raczej jest nie zdrowy??

2. joe alex

joe alex Mamusia Tomka i Piotrusia

Pewnie, ze można zamrozić. Przecież można również mrozić mleko mamy.
    Ważne jest, aby zamrożenie następowało szybko i pod żadnym pozorem nie wolno rozmrożonego jedzonka ponownie zamrażać (ze względu na namnażające się bakterie, które nie giną w niskich temperaturach!).

Co do chlebka nie mam pojęcia. Ja swoim dzieciom daję i nic im nie jest.

Pozdrawiam:-)

3. reklama
  4. Ankami

Ankami mamy lipcowe'07

Ja robię tak, że mrożę surowe warzywa i np. pulpeciki albo kotlety (też surowe, ale już doprawione) i potem gotuję/piekę/ tyle, ile akurat potrzebuję. A dodam, że mrożone warzywa o wiele szybciej miękną w gotowaniu niż świeże.

Jeśli chodzi o pieczywo razowe - jest ono dość ciężkostrawne jak na małe organizmy, ale zdecydowanie zdrowsze. Moja córka białego pieczywa sama z siebie nie tknie, woli graham albo razowe. W sumie mnie to cieszy.

5. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

no widzicie a nie wiem czemu ja myslalam ze razowy chleb jest nie zdrowy dla dzieci i z kad tez mi sie to wzięło :tak::tak:

Poleć forum