reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy można mrozić posiłki??

ola652

Mamusia Adrianka!
Dołączył(a)
5 Lipiec 2008
Postów
980
witam, zastanawiam sie czy mozna takiemu dziecku zamrozić posiłek i później podać i czy to wogole zachowuje jakies wartosci?? czy ktos o tym cosik slyszal, bo ja nie:dry::sorry2:



i jeszcze jedno a nie zaczynam nowego watku, czy mozna podac dziecu chlebek razowy, czy raczej jest nie zdrowy??
 
reklama
Pewnie, ze można zamrozić. Przecież można również mrozić mleko mamy.
Ważne jest, aby zamrożenie następowało szybko i pod żadnym pozorem nie wolno rozmrożonego jedzonka ponownie zamrażać (ze względu na namnażające się bakterie, które nie giną w niskich temperaturach!).

Co do chlebka nie mam pojęcia. Ja swoim dzieciom daję i nic im nie jest.

Pozdrawiam:-)
 
Ja robię tak, że mrożę surowe warzywa i np. pulpeciki albo kotlety (też surowe, ale już doprawione) i potem gotuję/piekę/ tyle, ile akurat potrzebuję. A dodam, że mrożone warzywa o wiele szybciej miękną w gotowaniu niż świeże.

Jeśli chodzi o pieczywo razowe - jest ono dość ciężkostrawne jak na małe organizmy, ale zdecydowanie zdrowsze. Moja córka białego pieczywa sama z siebie nie tknie, woli graham albo razowe. W sumie mnie to cieszy.
 
no widzicie a nie wiem czemu ja myslalam ze razowy chleb jest nie zdrowy dla dzieci i z kad tez mi sie to wzięło :tak::tak:
 
Do góry