reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to bielactwo

Króliczek2610

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Sierpień 2022
Postów
724
Synek ma 20msc. Od kilkunastu msc ma na plecach taki ślad, znamię, plamę nie pamiętam czy od urodzenia, staram sobie przypomnieć i nie mogę 😱 wydaje mi się że od zawsze to ma. Czy to może być początek bielactwa? Plama jest gładka, nie zauważyłam innych plam na ciele. Może ktoś posłuży radą 🤔 wiem że powinnam się udać do dermatologa, u pediatry zawsze zapominam wspomnieć o tym bo mały jak tylko wchodzimy do gabinetu robi aferę i chce jak najszybciej wyjść.
 

Załączniki

  • e67c8ed7-d1b3-4743-97f3-73fb4a8f1a68.jpeg
    e67c8ed7-d1b3-4743-97f3-73fb4a8f1a68.jpeg
    18,7 KB · Wyświetleń: 394
reklama
Może zwykłe znamię?
Ja jak byłam dzieckiem miałam śmieszne znamię... znamię z jednej strony karku mam do tej pory, ale jak jako dziecko się opaliłam z drugiej wyskakiwało mi drugie białe odbicie lustrzane czerwonego znamienia.
 
Może zwykłe znamię?
Ja jak byłam dzieckiem miałam śmieszne znamię... znamię z jednej strony karku mam do tej pory, ale jak jako dziecko się opaliłam z drugiej wyskakiwało mi drugie białe odbicie lustrzane czerwonego znamienia.

Mam nadzieję. W mojej rodzinie nie było takich chorób u męża też. Ja mam problemy ze skórą ale to są suche łuszczące się plamki. U mojej siostrzenicy zdiagnozowano teraz bielactwo ale ją w momencie wysypało i ma pełno plamek. I raczej nie są takie gładkie, śliskie jak u mojego synka.
Muszę go wziąsc do lekarza ale on ma uraz po pobycie w szpitalu i za każdym razem reaguje wrzaskiem i ciężko go zbadać.
 
Ja mam podobne znamię od urodzenia, gładka plama, na szczęście nie powiększyła się przez ponad 30 lat. Warto obserwować i skonsultować z lakrzem. Myślę że może to być bielactwo rowniez , mam kilka przypadków w rodzinie , plamy pojawiały się nagle akurat już u dorosłych i ciągle się rozrastają.
 
Właśnie tej diagnozy się boję. Od dawna podejrzewam że to może być to. Nie ma innych plamek tylko ta od kilkunastu miesięcy conajmniej bo nie mogę sobie przypomnieć czy miał to od urodzenia.
Wiem że on rośnie i może to znamię też się wydaje większe. Nawet myślalam je mierzyć czy nie rośnie. Ale zastanawia mnie to że plama jest gładka śliska a reszta skóry jest inna w dotyku
 
Myślę, że bez wizyty u lekarza się nie obejdzie. Tylko on może postawić diagnozę. Ale może rzeczywiście zwykłe znamię.
Ja sama mam od zawsze taką białą plamę na prawej łydce i od lat się z tym nic nie dzieje. Jak jestem nieopalona to widać, ale nie jakoś bardzo. Jak się opalę, to różnica jest bardziej widoczna, bo to miejsce mi się nie opala.
 
Na zdjęciu wygląda jak bielactwo, ale skoro skóra w tym miejscu jest inna w dotyku to raczej nie to.. Lekarz będzie wiedział lepiej
 
Na zdjęciu wygląda jak bielactwo, ale skoro skóra w tym miejscu jest inna w dotyku to raczej nie to.. Lekarz będzie wiedział lepiej

Kurcze no postaram się jak najszybciej udać z tym do lekarza.
Nie wiem może to moje odczucie że ta skóra jest inna. Jak świece lampka to wydaje się że to tylko jaśniejsza plamka, siostrzenica ma bielactwo i tamte pl.lamki są zupełnie inne typowo białe i takie rozlane po całym ciele. A tu od początku tylko to jedno miejsce.
Już nie wiem co myśleć. Mały niedawno wyszedł ze szpitala i chciałabym mu oszczędzic na jakiś czas lekarzy, do tej pory wrzeszczy po nocach bo tych przeżyciach
 
Myślę, że to jednak bielactwo. Ja mam bielactwo nabyte - pierwsza plamka wyszła mi jak miałam 8-9 lat. Teraz mam kilka, ale nauczyłam się z tym żyć. Córka skończyła 3 lata i na razie skóra bez zmian. U mnie w rodzinie też nikt nie ma.
 
reklama
No właśnie czytałam że w wieku ok 9 lat nabyte wychodzi a wrodzone od razu no i nie wiem. Jedna plamka nic więcej. Zglosze się do lekarza przy najbliższej infekcji czy przy bilansie na 2 latka i zobaczę co powie. Chociaż najchętniej bym małego wzięła prywatnie do dermatologa było by szybciej. A diagnozę lekarz postawi na podstawie plamki czy trzeba robić badania krwi?
 
Do góry