reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to alergia?

Dołączył(a)
27 Grudzień 2011
Postów
2
Witam :) Mam 6 tygodniową córeczkę. Od 1 tygodnia karmiłam ja mlekiem NAN, natomiast z uwagi na mocne ulewanie pani pediatra zaleciła zmianę na NAN A.R. (w 3 tygodniu). Zanim zmieniliśmy mleko córka robiła żółtawe kupki, natomiast po zmianie mleka początkowo były gęste o barwie ciemno zielonej (raz na 3 dni), od 3 dni robiła już 2 razy dziennie takie bardzo wodniste, natomiast dzisiaj zrobiła już 4 razy o barwie jasno zielnej-żółtawej o wodnistej konsystencji. Czytam po internecie czy to może być objawem alergii....

kilka dni temu pani pediatra zobaczyła wysypkę na główce (wyleczyliśmy mączką) i krostki na twarzy dziecka. Stwierdziła, że to nie alergia na mleko i nakazała kontynuować NAN A.R. Policzki córki są takie suche, chropowate, ale nie czerwone. Generalnie nie jest płaczliwa, jest grzeczna, ma apetyt i co 3,4-5 godzin wypija 120ml mleka.

Czy owe kupki to problem do zmartwień?
 
Ostatnia edycja:
reklama
To może,choć nie musi być powodem do zmartwień.Zapytaj pediatrę o Bebilon Pepti,to jest preparat mlekozastępczy.
Jeśli kupki nie są cuchnące,nie ma w nich pasemek krwi i śluzu,to poczekaj jeszcze chwilkę,zanim zaczniesz wędrówkę po lekarzach.
 
Dziękuję Ci za odpowiedź,

kupki nieładnie pachną, czuć jak zrobi, ale to chyba normalne. Czy jako biegunkę można traktować jeśli dziecko np. rano zrobi 2 razy wodnistą kupkę i raz w południe, czy raczej to nie anomalia?
 
No cóż dzidziuś karmiony sztucznym mleczkiem nie powinien mieć wodnistych kupek.Ja proponowałabym zapytać tego samego lub innego pediatrę o sytuację i spróbować karmić maluszka preparatem mlekozastępczym.W przypadku moich chłopców sprawdził się właśnie Bebilon Pepti,już po jednej puszce był pieluszkowy spokój.Ale są też inne,takie jak Nutramigen(ohydny smak),ProSobee.
 
ja zrobiłabym tak jak mówi pediatra i czekała. alergia pokarmowa owszem powoduje wyszuszenie skóry, krostki itd, ale poza tym przy np. alergii na białko mleka krowiego dziecko boli brzuszek, pręzy sie, jest płaczliwe, w kupie pojawia się sluz. pozwól swojemu maluchowi sie przystosować, układ pokarmowy noworodka jest niedojrzały i musi się jeszcze rozwinąć. zapytaj pediatrę o probiotyki, ja podawałam córce najpierw dicoflor30 potem latopic przeznaczony dla alergików pomocny w leczeniu alergii pokarmowej.
 
ja mam podobny problem, mała sie preży i ma brzydką buśke, lekarka kazala nam szukac mleka az bedzie dobrze, ja mysle ze to azs
ale wracajac do tematu tez probowałysmy z NANem sensitive i po nim kupki były strasznie zielone i cuchnace, a po kupkach nawet mimo szybkiej akcji sprzatania robily sie czerwone plamy na pupci, lekarka powiedziala ze co w jelitach to na pupce ze cos niedobrego sie dzieje i zmienilismy, czytalam natomiast ze po nanie bardzo czesto sa zielone kupki
 
moj smyk pil od początku BEBIKO 1 ( bardzo krotko byl na piersi) po jakims czasie zaczela sie kolka, kupki rzadkie z niestrawionym mlekiem ( żółte grudki) śluz, pozniej zaparcia, kupke robil raz na 4 dni z wielkim wysiłkiem! czerwone krostki na twarzy, niespokojny.. lekarz zmienil na BEBILON PEPTI od razu byla poprawa z kupkami, robil codziennie bez problemu, buzka zrobila sie gładka, tyle ze sucha.. i niestety co sie dowiedzialam, alergia = AZS. kiedy u dziecka jest alergia pokarmowa, bedzie mial tez AZS. stosuję EMOLIUM do kapieli i mycia buzki, skora wyglada ładnie i zdrowo;) teraz zaczęły sie słoiczki, i juz zauwazylam nawrot alergi po zupce jarzynowej, wiec wiem ze nie moze jej jesc. tak wiec obserwujcie swoje dzieci jesli wprowadzacie nowe pokarmy przy ich alergi.
 
Witajcie mamusie !
Ja swojego synka też karmię Nan'em od początku. Maluch ma straszne krostki na buzi, wręcz plamy, przeszły troszkę na szyję. Ale jak wyjdziemy na dwór to skóra jaśnieje.
Od dwóch dni z załatwieniem się ma problem, ciśnie, płacze czasami widać, że go boli. Często puści dużo gazów a kupki nie ma. Ma problem z odbijaniem, długo to trwać zaczęło i ulewa mi często i dużo mleka. Czy to może być od Nan? Dodam, że nie zmieniałam mleka i od początku jest na nim.
Martwi mnie ta wysypka na skórze. Czy alergia malucha swędzi na buźce?
Szymek jest grzeczny, nie zauważyłam zmian w zachowaniu;-)
 
reklama
Witajcie,
u nas byl podobny problem, córka od 9 doby zycia byla na mm Aptamil, przez 3 tygodnie meczyly ja straszne kolki i miala tak okrutne zatwardzenie ze jak robiła kupe to darła sie jakby ja kto ze skóry obdzierał, zmienilismy na NAN HA mimo ze lekarka kazala czekac, po Nanie kupki juz były lepsze,łatwiej je robiła..codziennie, ale były zielone i po miesiacu jedzenia Nanu skora zaczela byc sucha na łokciach, ramionach, plecach i kolanach- typowo do AZS. Probowalam wyeliminowac wszystko oprcz mleka, ale to nic nie dawalo, Kapałam mala nawet w przegotowanej wodzie. Od miesiaca jest na Aptamil Pepti, kupki sa ładne, zółte no i skora rewelacja, ja Kapie moja córke w Oulatum, myje ja zelem z LaRoche-Posay Lipikar Syndet, a smaruje kremem tez z tej firmy Lipikar Baume AP, w Irlandii nie znalazlam Emolium.
Po wizycie w Polsce wiem,ze corcia ma alergie na fasole,bialko mleka krowiego,laktoze,cielecine i wolowine. odczulalismy ja na bialko m.k. takze sprobuje jej wprowadzic mleko nastepne hipoalergiczne i bede uwazac by jej nie przebialkowac.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry