reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża?

Dołączył(a)
16 Grudzień 2020
Postów
4
Uprawialiśmy z chłopakiem petting jakies 5 dni temu.
Od tego momentu boli mnie brzuch praktycznie cały czas od momentu pettingu gdy coś zjem ból jest większy . Czasami odczuwam jakbym miała wymiotować. Na początku miałam gorączka bynajmniej się tak czułam .Okres powinnam mieć za jakieś 2 tyg czy to jest ciąża ?
 
reklama
Uprawialiśmy z chłopakiem petting jakies 5 dni temu.
Od tego momentu boli mnie brzuch praktycznie cały czas od momentu pettingu gdy coś zjem ból jest większy . Czasami odczuwam jakbym miała wymiotować. Na początku miałam gorączka bynajmniej się tak czułam .Okres powinnam mieć za jakieś 2 tyg czy to jest ciąża ?
Czytałam w internecie i przez petting jest szansa ale znikoma. Penis Wydziela jakąś substancja przed wytryskiem w której też są plemniki. Więc dlatego się obawiam.
Nie rozumiem państwa reakcji
 
Czytałam w internecie i przez petting jest szansa ale znikoma. Penis Wydziela jakąś substancja przed wytryskiem w której też są plemniki. Więc dlatego się obawiam.
Nie rozumiem państwa reakcji
To może ja spróbuję coś więcej Ci odpisać. :) Owulacja występuje standardowo 14 dni przed spodziewaną miesiączką. Skoro masz dwa tygodnie do miesiączki i pobolewa Cię brzuch, być może po prostu właśnie masz owulację lub zaraz będziesz miała.
Na wszelkie objawy ciąży jest dużo za wcześnie. Poza tym wszystkie wczesne objawy ciąży to takie same jak te na miesiączkę, bo i jedne i drugie są spowodowane wysokim progesteronem w drugiej fazie cyklu czyli po owulacji. Mogą to być nabrzmiałe, bolesne piersi np. Takie uczucie może zarówno zwiastować ciążę, jak i po prostu okres. :)
A druga sprawa, po zapłodnieniu zagnieżdżenie następuje 6-12 dni później i dopiero po ewentualnym zagnieżdżeniu mogą być w ogóle jakieś pierwsze objawy - u Ciebie to zdecydowanie za wcześnie. Nie ma żadnej możliwości, abyś czuła zagnieżdżenie w ogóle, a na pewno nie tak szybko. Pierwsze obawy na ewentualną ciążę będziesz miała dopiero za jakieś dwa tygodnie najwcześniej.
Poza tym, skoro petting uprawialiscie 5 dni temu, a owulację masz teraz (bo zostało 2 tygodnie do terminu miesiączki), to plemniki szczególnie te słabe, które znajdują się w preejakulacie nie miały żadnych szans na przeżycie przez 5 dni. :)
Spokojnie, nie jesteś w ciąży. Brzuch boli Cię prawdopodobnie z nerwów albo masz problemy jelitowe. :)
Żeby się tak nie stresować, proponuję nie uprawiać pettingu, jeśli partner lub Ty dotykaliście jego penisa albo (nie wiem w jakim wieku jesteś) pomyśleć o antykoncepcji hormonalnej np. w formie tabletek antykoncepcyjnych.
Rozluźnij się, nie ma szansy, byś była w ciąży. :)
Pozdrawiam!
 
Nie rozumiesz reakcji??? Bierzesz się za cos o czym nie masz pojęcia? Wiesz jak wygląda cykl kobiety ???
Spokojnie. :) Myślę, że autorka jest nastolatką i nie ma dokładnej wiedzy, jak wygląda cykl u kobiety. Bo która nastolatka wie? Rodzice nie edukują, bo się wstydzą i uważają, że nastolatki i tak same się dowiedzą. Szkoła to już w ogóle nie edukuje w tym zakresie. Nastolatki dowiadują się z internetu albo od koleżanek i potem właśnie myślą, że przez petting czy kąpiel w jacuzzi można łatwo zajść w ciążę. :) To nie ich wina, a tego, że ich nie edukujemy. Zamiast wyśmiewać czy wytykać nie wiedzę, lepiej na spokojnie wytłumaczyć moim zdaniem. Pomożemy jednej dziewczynie i będzie już jakąś wiedzę miała i w rozmowach z koleżankami może i im coś wytłumaczy, zamiast powielać niewiedzę.
Ja będąc nastolatką o cyklu też wiedziałam tylko tyle, że co miesiąc jest okres i że można zajść w ciążę w czasie, gdy się nie krwawi. ;) Mama ze mną nie rozmawiała. A jak ją poprosiłam, że chce iść do ginekologa, to mało na zawał nie padła. ;) Poszłam, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i nie musiałam już się bać przypadkowego dziecka. A wcale dalej nie bardzo wiedziałam, co to i kiedy jest owulacja itd. Nie było mi to potrzebne. Podejrzewam, że kobiety, które świadomie nie starają się o drugie dziecko, dalej w życiu dorosłym mogą nie znać szczegółów an temat tego, jak wygląda cykl! Naprawdę.
A tu mamy do czynienia z nastolatką zapewne. Nie wyśmiewajmy, nie krytykujmy. Edukujmy. :)
 
reklama
To może ja spróbuję coś więcej Ci odpisać. :) Owulacja występuje standardowo 14 dni przed spodziewaną miesiączką. Skoro masz dwa tygodnie do miesiączki i pobolewa Cię brzuch, być może po prostu właśnie masz owulację lub zaraz będziesz miała.
Na wszelkie objawy ciąży jest dużo za wcześnie. Poza tym wszystkie wczesne objawy ciąży to takie same jak te na miesiączkę, bo i jedne i drugie są spowodowane wysokim progesteronem w drugiej fazie cyklu czyli po owulacji. Mogą to być nabrzmiałe, bolesne piersi np. Takie uczucie może zarówno zwiastować ciążę, jak i po prostu okres. :)
A druga sprawa, po zapłodnieniu zagnieżdżenie następuje 6-12 dni później i dopiero po ewentualnym zagnieżdżeniu mogą być w ogóle jakieś pierwsze objawy - u Ciebie to zdecydowanie za wcześnie. Nie ma żadnej możliwości, abyś czuła zagnieżdżenie w ogóle, a na pewno nie tak szybko. Pierwsze obawy na ewentualną ciążę będziesz miała dopiero za jakieś dwa tygodnie najwcześniej.
Poza tym, skoro petting uprawialiscie 5 dni temu, a owulację masz teraz (bo zostało 2 tygodnie do terminu miesiączki), to plemniki szczególnie te słabe, które znajdują się w preejakulacie nie miały żadnych szans na przeżycie przez 5 dni. :)
Spokojnie, nie jesteś w ciąży. Brzuch boli Cię prawdopodobnie z nerwów albo masz problemy jelitowe. :)
Żeby się tak nie stresować, proponuję nie uprawiać pettingu, jeśli partner lub Ty dotykaliście jego penisa albo (nie wiem w jakim wieku jesteś) pomyśleć o antykoncepcji hormonalnej np. w formie tabletek antykoncepcyjnych.
Rozluźnij się, nie ma szansy, byś była w ciąży. :)
Pozdrawiam!
Dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość.☺️
 
Do góry