reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to dziewczynka?

Ja też byłam strasznie niecierpliwa, w drugiej ciąży robiłam u dwóch lekarzy USG połówkowe w 12tc, bo lekarz prowadzący był bucem ze stuletnim sprzętem do badań, a ja chciałam się wszystkiego dowiedzieć :D
Tylko moje dzieci od razu w 12tc ujawniały swoją płeć, więc nie żyłam w niepewności ;)
 
reklama
Moim zdaniem tu na usg nie da się określić płci. Nóżki są zbyt zaciśnięte i nie wiadomo czy dziecko leży pod odpowiednim kątem. Z takich zdjęć niejeden lekarz określił mojego synka jako córeczkę. Nie sugerowałabym się tą diagnozą.
Jak Ci bardzo zależy, idź na dodatkowe badanie prywatnie. Lekarz może się mylić. Mi specjalista medycyny płodowej, znany, z certyfikatami, dwa razy na badaniu prenatalnym oraz na połówkowym w 22 tygodniu pomylił płeć. Twierdził, że dziewczynka. ;) Ja nastawiona, obkupiłam się a tu zonk. Poproś o zdjęcie z nóżkami szeroko, tak, żeby było widać szczegóły anatomiczne. Tutaj nie ma ani moszny ani warg. Dla mnie zdjęcie nie do oceny.
Pozdrawiam
 
Do góry