reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to już cukrzyca ciążowa? Jest ktoś kto się na tym zna?

Datusia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2019
Postów
20
Dziewczyny, odebrałam wyniki testu obciążenia glukozą 75g. Jestem 25t2d ciąży. Czy te wyniki są złe?

glukoza na czczo 4,30 mmol/l (3,50- 5,80) tu jest w normie
po 1 h 8,06 mmol/l (<= 7,80 ) tu trochę za wysoko
po 2 h 5,87 mmol/l (<= 7,80) tu też w normie

Lekarza mam w przyszłym tygodniu dopiero. Co myślicie o tych wynikach?
Czy ta glukoza po godzinie ma znaczenie jeśli ta po dwóch jest w normie???
 
reklama
Rozwiązanie
Napiszę jak skończyło się u mnie, gdyby jakaś mamusia kiedyś szukała. No więc wg tych norm z mojego labolatorium po 1h mam glukozę za wysoką. Ale normy dla kobiet w ciąży są inne- tak jak w linku, który wkleiłam wyżej. Byłam rano u lekarza i wszystko jest ok. Niestety labolatoria zaznaczają normy dla wszystkich. Tak jak np z TSH. Norma jest do 4,2 a kobiety które się starają lub są w ciąży powinny mieć sporo niższy wynik.
Zdrówka dla wszystkich!
Wystarczy 1 wynik z 3 przekroczony by stwierdzić cukrzycę.
Dieta na cukrzycy nie jest tragiczna, to po porostu zdrowe odżywianie i zamiana niektórych produktów na te o niższym Ig i pełnoziarniste. Cukrzycę mam stwierdzoną od 10tc i daje rade. Teraz prawie końcówka i wszystko ok i że mną i dzieckiem. Nie taki wilk straszny jak go malują.
 
Dziękuje dziewczyny. Nie urywam, że trochę jestem przerażona. Mam nadkrzepliwość, codziennie robie zastrzyk fraxiparine od początku ciąży. Mam hashimoto ale na szczęście ostatnio tarczyca ładnie. Jestem poronieniach i nie mam jeszcze dzieci. A teraz jeszcze to... Nie spodziewałam się, objawów cukrzycy nie mam a tu taki szok... Ehhh... mam nadzieję, że jakoś to będzie.
Ginekolog da mi glukometr czy raczej skieruje gdzieś dalej?
Skąd wiecei co jeść? Dostałyście jakąś rozpiskę?
No i święta, więc pewnie tradycyjne potrawy odpadają.
 
A ja się boję że przy tej diecie moje dzieciątko nie urośnie ja 27+3 przytulam 4 kg , jestem szczupła bo na 170 przed ciążą zdążyłam 59kg. Może po prostu córcia ściągać będzie że mnie potrzebne jej substancje do rozwoju..:( dopiero zaczynam z tą dietą A już mam doła...
 
Dziewczyny, odebrałam wyniki testu obciążenia glukozą 75g. Jestem 25t2d ciąży. Czy te wyniki są złe?

glukoza na czczo 4,30 mmol/l (3,50- 5,80) tu jest w normie
po 1 h 8,06 mmol/l (<= 7,80 ) tu trochę za wysoko
po 2 h 5,87 mmol/l (<= 7,80) tu też w normie

Lekarza mam w przyszłym tygodniu dopiero. Co myślicie o tych wynikach?
Czy ta glukoza po godzinie ma znaczenie jeśli ta po dwóch jest w normie???
Niestety cukrzyca. Też mam. Trzeba mierzyć cukier i pilnować dietę. Ja już walczę z tym od 13 tygodnia ciąży, Tobie dużo do porodu nie zostało, więc spoko
 
reklama
Nie wolno jeść między posiłkami przy cukrzycy. Ja mam 7 posiłków, od 8 do 22. Będziesz miała szkolenie, co wolno Ci jeść. Dostaje się tabele z produktami. Diabetolog zaznacza ile wymienników można zjeść przy danym posiłku
 
reklama
IMG_20191214_125606.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20191214_125606.jpg
    IMG_20191214_125606.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 269
Do góry