reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to może być ciąża?

Dołączył(a)
12 Kwiecień 2017
Postów
8
Witam:-) Mam do was pytanie i proszę o odpowiedzi i wsparcie . Staramy się z mężem o rodzeństwo dla synka. Ostatni okres miałam 15 marca. I podejrzewam że jestem w ciąży od ponad tygodnia mam kłucie i pobolewanie jajników, małe nudności,zgagę i niestety katar . Robiłam do tej pory 3testy i każdy wyszedł negatywny (wczoraj 2 testy i 3dni temu 1 test) Dziś powinnam dostać okres. Jak narazie cisza. Więc o co chodzi?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Rozwiązanie
Trzymam kciuki zeby sie udalo tak na prawde wystarczy jeden zloty strzal ☺ ale nikt Ci teraz bie odpowie czy sie udalo poczekaj fo 26dc przynajmniej i zrob test bedziemy czekac na wiadomosci.

hehe obym tylko nie osiwiała ze stresu do tego czasu :D

Z synem właśnie mieliśmy taki nasz złoty strzał jak piszesz :) Z córką to była mega niespodzianka (ale o nią starliśmy się po poronieniu).
Witam wszystkich. Potrzebuję Waszej porady mam nadzieję, że pomożecie rozwiać mi pewne wątpliwości. Otóż staramy się z mężem od niecałego roku o dziecko. Przeszłam wszystkie podstawowe badania(m.in test na toksoplazmę, różyczka, cukrzyca, tarczyca - wszystko wporządku ). Problem u mnie polegał na tym, że miałam nieregularne, długie cykle nawet do 38 dni. Mój ginekolog stwierdził, że co drugi cykl mogę mieć bezowulacyjny- potwierdziło to badanie USG, jajeczko nie pękało. Przez 3 miesiące brałam od drugiej połowy cyklu czyli od 16 dnia, po dwie tabletki (rano i wieczorem) DUPHASTON. Po trzech miesiącach starań nic... miesiąc przerwy bez tych proszków , potem znów kontrola w czasie 14 dnia cyklu , lekarz stwierdził, że co dwa dni będziemy obserwować owulację... pisząc w skrócie i przechodząc do rzeczy... ostatnią miesiączkę miałam 10 marca, pęknięcie pęcherzyka nastąpiło 28 marca- podczas badania USG lekarz stwierdził, że "może być z tego człowiek" , a więc kazał mi brać od 28 marca codziennie rano i wieczorem DUPHASTON do wystąpienia ewentualnej miesiączki lub do 35 dnia cyklu... miesiączkę powinnam dostać 1o kwietnia do dziś jej nie mam...a dziś mija 35 dzień cyklu... powinnam zrobić test ciążowy aczkolwiek chcę poczekać do jutra, boję się ze znowu zobaczę tylko jedną kreskę... Zaznaczę , że zaczęłam brać już drugie opakowanie DUPHASTONU , który ma na celu utrzymać wczesną ciążę jeżeli w ogóle doszło do zapłodnienia .... No i teraz mam kilka pytań... Powiedzcie mi czy na początku ciąży a dokładnie w 4 tyg ciąży możliwe abym czuła się tak jak przed okresem , otóż: bolesność piersi, niebieski żyłki na piersiach, tkliwość piersi , rozdrażnienie, senność , zmęczenie, brak koncentracji... i jeszcze jedna sprawa, coś co zauważyłam dopiero teraz... podczas samobadania, że moja szyjka macicy jest wyjątkowo miękka-nigdy czegoś takiego nie czułam... zawsze przed miesiączką wydawała mi się twarda a teraz jest miękka jak gąbka... do tego mam dużo biało-mlecznej wydzieliny a zazwyczaj czułam suchość i wiedziałam , że na dniach dostanę okresu a teraz czuję się po prostu inaczej niż zwykle do tego pobolewają mnie jajniki-na przemian raz prawy raz lewy takie delikatne kłucie... czy któraś była w podobnej sytuacji ? czy którejś udało się zajść w ciążę po DUPHASTONIE? Proszę o porady... wiem , że najprościej byłoby zrobić test ale wolę jeszcze się wstrzymać :-)
Nie mozesz sie wstrzymywac przed testem bo wydluzysz cykl jak nie odstawisz lekow a jak jestes w ciazy i odstawisz to moze bardzo zaszkodzic wiec zrob test jak cos tam jest to bedziesz wiedziala. Objawy wczesnej ciazy sa takie same jak przed okresem wiec zrob test i daj znac ☺ pozdrawiam.
 
reklama
Nie mozesz sie wstrzymywac przed testem bo wydluzysz cykl jak nie odstawisz lekow a jak jestes w ciazy i odstawisz to moze bardzo zaszkodzic wiec zrob test jak cos tam jest to bedziesz wiedziala. Objawy wczesnej ciazy sa takie same jak przed okresem wiec zrob test i daj znac ☺ pozdrawiam.



Dziś rano w toalecie na papierze toaletowym zauważyłam jasnobrązową smugę śluzu, od razu poszłam po podpaskę czekając na krwotok jak jest to zawsze... ku mojemu zdziwieniu okres, który pojawił się dziś jest bardzo dziwny... nigdy tak nie miałam... podpaska czysta, a po skorzystaniu z toalety na papierze delikatne zabrudzenie tak jakby był to śluz z dodatkiem brazowo-różowej kropli... nie boli mnie nic , ani jajniki, ani podbrzusze ani plecy jak to bywało zawsze podczas pierwszych dni... możliwe , że jest to plamienie implantacyjne ?
 
Dziś rano w toalecie na papierze toaletowym zauważyłam jasnobrązową smugę śluzu, od razu poszłam po podpaskę czekając na krwotok jak jest to zawsze... ku mojemu zdziwieniu okres, który pojawił się dziś jest bardzo dziwny... nigdy tak nie miałam... podpaska czysta, a po skorzystaniu z toalety na papierze delikatne zabrudzenie tak jakby był to śluz z dodatkiem brazowo-różowej kropli... nie boli mnie nic , ani jajniki, ani podbrzusze ani plecy jak to bywało zawsze podczas pierwszych dni... możliwe , że jest to plamienie implantacyjne ?
Może ale nie musi. W celu potwierdzenia swoich domysłów zrób betę albo test. Wiesz żebyś na darmo się nie stresowala, bo jak się okaże że to fasolka to po co sobie szkodzic:)
 
Może ale nie musi. W celu potwierdzenia swoich domysłów zrób betę albo test. Wiesz żebyś na darmo się nie stresowala, bo jak się okaże że to fasolka to po co sobie szkodzic:)


Zrobiłam przed chwila test, niestety jedna kreska... miesiączka dalej skąpa, dalej żadnych dolegliwości związanych z jej pojawieniem się no ale w ciąży raczej nie jestem...może przez proszki DUPHASTON mój organizm szaleje, albo bardziej moja psychika , już nic z tego nie rozumiem ... no nic zgodnie z zaleceniem lekarza odstawiam proszki i idę na badania ok. 3 dnia cyklu czyli przypadnie to po świętach będzie to wtorek... tym razem skierowanie na badania FH, LH, AMH, PRL. Zobaczymy co dalej będzie... Dziewczyny poradźcie, jak najlepiej często się kochać ? obowiązkowo co drugi dzień? nieważne czy to dni płodne czy nie? bo skoro mam nieregularne cykle to dni płodne mogą w każdym cyklu być zróżnicowane albo może ich nie być w ogóle... czyli reasumując? najlepiej co drugi dzień, a w rzekomo dni płodne czyli średnio w połowie cyklu rano i wieczorem? czy to przesada ????
 
Nie rób siebie takiej presji żeby też facet nie poczuł się jak maszynka do robienia dzieci. My w dni płodne kochalismy się codziennie. W. Inne dni też dość często ale to nie powinno być mechaniczne bo przestanie to być przyjemnością

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zrobiłam przed chwila test, niestety jedna kreska... miesiączka dalej skąpa, dalej żadnych dolegliwości związanych z jej pojawieniem się no ale w ciąży raczej nie jestem...może przez proszki DUPHASTON mój organizm szaleje, albo bardziej moja psychika , już nic z tego nie rozumiem ... no nic zgodnie z zaleceniem lekarza odstawiam proszki i idę na badania ok. 3 dnia cyklu czyli przypadnie to po świętach będzie to wtorek... tym razem skierowanie na badania FH, LH, AMH, PRL. Zobaczymy co dalej będzie... Dziewczyny poradźcie, jak najlepiej często się kochać ? obowiązkowo co drugi dzień? nieważne czy to dni płodne czy nie? bo skoro mam nieregularne cykle to dni płodne mogą w każdym cyklu być zróżnicowane albo może ich nie być w ogóle... czyli reasumując? najlepiej co drugi dzień, a w rzekomo dni płodne czyli średnio w połowie cyklu rano i wieczorem? czy to przesada ????
Mierz sobie temp po @ kup sobie testy owulacujne, staraj się na prawdę rzucić na luz. My też z mężem staramy się o drugą dzidzie, ale nie myślę że muszę zajść, ze musi się udać. Im dłuższy masz cykl tym później Masz owu chyba że się mylę niech ktoś mnie poprawi. W tamtym cyklu miałam owu w 11 dc więc wcześniej, długość cyklu miałam 28 i też miałam tj Ty, bardzo skapa była aż się do gina przeszłam i stwierdził ze człowiek nie maszyna, może się zdarzyć do 3 razy taki cykl. Powyżej trzech w roku wymaga zbadania i podania hormonów.
 
Witam mamusie :) Jestem tu nowa, w lekkiej rozterce szukam porady....

Wraz z mężem postanowiliśmy postarać się o trzecie dziecko. Poprzednie pociechy mają 8 i 6 lat więc jak widać trochę czasu upłynęło jak byłam ciężarówką :)

Moje pytanie jest takie: Czy mogłam zajść w ciążę?

Od 2 lat nie łykam pigułek (stosujemy gumki) 31 marca wypadał pierwszy dzień mojego cyklu (krwawienie trwa zawsze 4/5 dni) który średnio trwa 27 dni. Wg wyliczeń 13 kwietnia wypadały moje dni owulacyjne i rzeczywiście musiało tak być ponieważ tego dnia, wieczorek okropnie bolało mnie w jajniku, ból czułam aż w plecach. Seks bez zabezpieczenia był 12 kwietnia (ok. 23) i 14 kwietnia (też ok. 23)

Strasznie bym chciała żeby nam się udało ( z synem tak było, trafiliśmy za pierwszym razem) ale nie wiem czy kurcze te dwa dni przed i po owulacji to nie za mało :/ A później już nie było okazji :(

Jak myślicie? Mogło nam się udać? Jestem strasznie zestresowana! Już bym najchętniej test robiła ale wiem że muszę wytrzymać do 27/28 kwietnia.

Pozdrawiam Was serdecznie i dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Mam nadzieję że nie przeszkadza nikomu że podpięłam się pod ten temat ale bez sensu było by zakładać nowy :)
 
reklama
Trzymam kciuki zeby sie udalo tak na prawde wystarczy jeden zloty strzal ☺ ale nikt Ci teraz bie odpowie czy sie udalo poczekaj fo 26dc przynajmniej i zrob test bedziemy czekac na wiadomosci.
 
Do góry