reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czy to prawda, ze od4 miesiaca trzeba uzywac jakis kremow do wcierania w brzuch?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

vera

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Sierpień 2005
Postów
35
jesli tak to jakie??(chyba chodzil aby uelastycznic skore) i tez gdzies czytalam , ze dziewczyny nosza do podtrzymywania brzuszkow w pozniejszej fazie ciazy jakies pasy,.NIe spotkalam sie z tym nigdzie wiec sie tutaj dopytuje;] pozdrowienia O0
 
reklama
na brzuch uzywaj jakiegos kremu nawilzajacego lub na rozstepy; a jakies pasy ? nie uzywalam :)
 
Droga Vero!
Wszystko zależy od stopnia elastyczności Twojej skóry. Prawdą jest, że powinno się używać kremu nalwilżającego albo kremu na rozstępy (specjalnego dla kobiet w ciąży - zapytaj sprzedawczynie, nie wszystkie się nadają). Ja w ciąży z Wiwi smarowałam brzuszek oliwką dla dzieci - jednakże w dole brzuszka i tak miałam fioletowe linie, ale zdecydowanie było ich mniej niż u innych dziewczyn na porodówce. Warto spróbować, żeby po porodzie znów ładnie wyglądać, ale z drugiej strony rozstępy to nie tragedia - najważniejsze jest maleństwo.
 
Skóra na brzuszku się rozciąga i jak masz skłonnosć do rozstępów to smaruj kremem przeciw rozstepom. ja mam dużą skłonność(mam rozstępy z okresu dojrzewania na udach) i od 3 mieś ciąży smaruję Avonem i na razie (7 mieś) .
nic nie widać, czasem też smaruję balsamem nawilżającym. Mam nadzieję że się nic nie pojawi.

Wpadłam do was z listopadówek, Pozdrawiam.
 
prawda jest taka ze nawet najlepsze kremy moga nie pomóc niestety. Ja smarowałam Vichy jeszcze zanim w ciaze zaszłam i zonk :mad: Pojawiły sie paskudztwa tydzien przed porodem.
Wszystko zalezy od skłonnosci. A smarowac tak czy siak nie zaszkodzi
 
dzieki no własnie! mam malo elastyczna skóre i na dodatek sucha;/ pewno bede wygladac jak siec pajecza wiec wole wygladac tylko jak pojedyncze siatki i sie jakims przeciwrozstepom dla ciezarowek smarowac:*dzieki
 
Vera niekoniecznie - ja tez mam bardzo suchą skórę. Kilka rozstępów sie pojawilo, ale brzunio nie wyglądał najgorzej :laugh: Ostatnio kupiłam krem Gerbera przeciw rozstepom - podoba mi się
 
popękało mi pare naczynek pod piersiami, na piersiach skorka też się zrobiła jakby przezroczysta :( do rozstępów na szczęście nie mam skłonności ale to się później okaze, chyba lepiej dmuchac na zimne ;)
 
Dziewczynki, smarujcie brzuszki i piersi jak tylko się dowiecie, że jesteście w ciąży :). Polecam Wam oliwkę dla dzieci Johnson's baby - lightoil spray with aloe. Jest to lekka oliwkowa mgiełka z aloesem, która nie zostawia tłustej warstwy, wystarczy, że zastosujecie ją po kąpieli a skóra przez cały następny dzień będzie nawilżona. Ja użyłam oliwki na samym początku, później przeszłam na balsam i bardzo żałuję, bo wysuszyłam sobie tylko skórę na brzuszku, poza tym miałam swędzenia i pojawiły się małe rozstępy :(, wróciłam do oliwki jakiś tydzień temu i jest już zauważalna różnica. Bardzo polecam :)
 
reklama
Dzięki Anik!
Spisałam sobie nazwę tej oliwki - zamierzam ją kupić i zacząć się psikać. Mam bardzo suchą skórę, w tej chwili boję się używać balsamów i ujędrniaczy, ale oliwka to co innego.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry