reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to refluks? Pomóżcie bo tracę siły.

Chodzimy już do fizjoterapeuty, Delicol i Kolzym u nas nie pomogły więc odstawiłam. Dodatkowo w nocy podjęliśmy z mężem decyzję że przerzucamy się na Nutramigen a on jest bez laktozy.
Z kupka i bąkami nie ma problemu od tygodnia jest odstawiona od piersi.
Ja byłam 3 tyg na diecie bez bmk zanim odstawiłam ja od piersi.

Jeśli chodzi o alergię to poprawa następuje w zależności od stopnia uszkodzeń, które wywołała. Średnio diety eliminacyjne stosuje się 6 tygodni i dopiero po upływie tego czasu stwierdza się uczulenie lub jego brak. Może na coś innego niż bmk Wasz Maluszek ma uczulenie? Jaja, kakao, orzechy, cytrysy - to najczęstsze alergeny. Ale może też być na jakieś pestycydy itd.
Rozumiem, że dolegliwości brzuszkowe minęły, a to prężenie się i objawy refluksowe nadal są? Może warto wybrać się też do osteopaty?
 
reklama
Jeśli chodzi o alergię to poprawa następuje w zależności od stopnia uszkodzeń, które wywołała. Średnio diety eliminacyjne stosuje się 6 tygodni i dopiero po upływie tego czasu stwierdza się uczulenie lub jego brak. Może na coś innego niż bmk Wasz Maluszek ma uczulenie? Jaja, kakao, orzechy, cytrysy - to najczęstsze alergeny. Ale może też być na jakieś pestycydy itd.
Rozumiem, że dolegliwości brzuszkowe minęły, a to prężenie się i objawy refluksowe nadal są? Może warto wybrać się też do osteopaty?
Dokładnie zostały prężenie i objawy refluksu. Osteopate mamy w sobotę.
 
Trochę po czasie posta, ale podobne problemy były u nas. Z tym, ze refluks został wykryty dopiero po badaniu PHmetrem. Córka (7tygodni) na 24h miała włożoną sondę przez nos do przełyku i mierzona była cały czas wartość PH. Wcześniej mieliśmy badanie Usg brzuszka, Usg przez ciemiaczko i wszystkie badania byly dobre, a jednak po badaniu phmetrem wykryto refluks. Córka z alergia na bmk, aktualnie testujemy mleko nutramigen, wczesniej nutrilon pepti syneo, chetnie jadla, nie ulewala, ale po nim miala straszne kolki, prezyla się, nie mogla zrobic kupki, cały czas płacz, na dobę potrafila spać w sumie 8h, histerycznie plakala, nie dało się jej uspokoić, juz nie wiedziałam co mam zrobić. Teraz mam nadzieję, że na tym mleku i z lekiem na refluks będzie dobrze, ale chciałam napisać, być moze którejś z mam to pomoże, że tak jak w naszym przypadku badanie USG nie wykazalo nieprawidlowosci, a dopiero PHmetria.
 
Do góry