reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to świadczy o obniżającej się rezerwie jajnikowej?

Wiki99r

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
762
Mam 19 lat, ginekolog mówi żeby pospieszyła się jeśli chce zostać mamą bo wyniki mam jak u 30-to kilkuletniej kobiety
3dc:
FSH- 8,03mIU (nor. 3,03-8,08)
Estradiol- 36pg (nor. 21-251)

Więc FSH w górnej granicy w tym wieku, i E2 w dolnej :/ do tego cykle bezowulacyjne :/
 
reklama
Mam 19 lat, ginekolog mówi żeby pospieszyła się jeśli chce zostać mamą bo wyniki mam jak u 30-to kilkuletniej kobiety
3dc:
FSH- 8,03mIU (nor. 3,03-8,08)
Estradiol- 36pg (nor. 21-251)

Więc FSH w górnej granicy w tym wieku, i E2 w dolnej :/ do tego cykle bezowulacyjne :/
Zamiast zakładać kolejny wątek zrób sobie badanie rezerwy jaknikowej AMH - w laboratorium z krwi. I spotkaj się z endokrynologiem i ginekologiem, porozmawiaj z nimi o wszystkich wątpliwościach. Tutaj trzeba dzialac z wizytami u lekarza i robieniem dodataowych badan a nie z pytaniami na forum. Powodzenia!
 
Powyżej masz dobrze napisane. Zrób sobie AMH. Ja też mimo młodego wieku miałam słabe badania hormonalne: estradiol, progesteron, LH w dolnej granicy, nie raz poniżej normy. Na dodatek bardzo długie i nieregularne cykle i podejrzenie PCOS. Dwóch lekarzy chciało mi włączyć takie leki jak przy inseminacjach/ in vitro bo uważali, że z takimi hormonami ciężko zajść w ciążę. Nie wzięłam tych leków. Zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu starań. Teraz medycyna jest daleko posunięta. Z pomocą lekarza na pewno uda Ci się zajść w ciążę.
 
Samo FSH to za mało żeby stwierdzić rzeczywiście niską rezerwę jajników. Decyzja o dziecku to decyzja na całe życie wiec lekarz nie potrzebnie moim zdaniem od razu wyrokuje bez zlecenia większej ilości badań. Zrób dodatkowe badania,wtedy będziesz miała jasny obraz sytuacji.
 
@Wiki99r zdarza sie, ze mloda kobieta w wyniku niewlasciwego trybu zycia, ale taz moga to byc predyspozycje genetyczne osiaga zle wyniki. Gestem lekarza jest dobrze ja przebadac, a wiec zrobic caly panel hormonalny i pomyslec jak mozna jej pomoc, a nie skwitowac to jednym zdaniem. To, ze zrobisz badanie amh tak jak dziewczyny radza, to jeszcze niewiele wniesie, choc moze pomoc w diagnostyce. Wazne jest to jak zachowuje sie twoje cialo i co jest przyczyna tak niepokojacych wynikow. Jesli lekarz, u ktorego bylas nie ma na ciebie pomyslu to poszukaj innego. Czesto pomaga zmiena trybu zycia na bardziej aktywny, zmiana zywienia, wsparcie lekami i cialo powoli zaczyna sie stabilizowac. Wazne, by dociec przyczyny takiego stanu rzeczy.
 
Do góry