reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to test pozytywny?

Dołączył(a)
31 Styczeń 2020
Postów
3
Hej dziewczyny,
Jestem tu totalnie nowa i totalnie zielona. W związku z tym mam kilka pytań.
1.Czy ten test jest testem pozytywnym? Mam wrażenie,że kreski są dziwnie za blisko siebie. Może to głupie ale naprawdę jestem w temacie dzieci i ciąży totalnie zielona.
2. Wiem,że po pewnym czasie test traci na wiarygodności ale czy któraś z Was miała tak,że test pozytywny po jakimś czasie okazał się klarowny i bylyście w ciąży?
3. Czy beta hcg na 4 dni przed miesięczką bedzie wiarygodne?
4. Ciąża zaczela mnie zastanawiać bo 12 dni przed okresem zaczęły mnie bolec piersi,wyszly żyły i urosly a teraz do okresu mam 4 i piersi bolą ale już nie tak mocno Jak wcześniej. Nie wiem co myśleć bo zazwyczaj odczuwalam dolegliwosci miesiączkowe 2-3 dni przed nią. Co do reszty objawow, odczuwam jakby "ciągnięcie" podbrzusza, czasami kłucie w pochwie i burzę w jelitach. Bardzo proszę o pomoc i odpowiedzi, pozdrawiam ;)
 

Załączniki

  • 20200131_183729.jpg
    20200131_183729.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 894
reklama
reklama
Test jak najbardziej pozytywny, pod warunkiem, że druga kreska pojawiła się w określonym czasie.
U mnie w obu ciążach drugie kreski pojawiały się na teście od razu i są widoczne do tej pory, po tylu latach, za to negatywne testy nigdy nie stały się pozytywne.
Jeśli masz regularne cykle, to tak, beta powinna już wyjść 4 dni przed @.
No i najważniejsze - 12 dni przed okresem to Ty dopiero owulację miałaś, więc niemożliwe były objawy ciążowe, natomiast wszystko, co opisujesz, faktycznie może na tą ciążę wskazywać, więc najlepiej zrób betę i po 48 godzinach sprawdź przyrost.
 
Dziewczyny mimo tego że są dwie grube krechy ktoś z odpowiadających Pań zauważył że te kreski są za blisko siebie? Ja bym zrobiło jeszcze jeden dla pewności bądź udała się na badanie z krwi. Ten wygląda jakby miał jakiś mankament którego nie nikt nie dostrzegł przy "produkcji".
 
Poza tym autorka pytania napisała, że test najpierw był pozytywny a później zrobił się klarowny a nie odwrotnie. Więc moim zdaniem test negatywny bądź błędny i trzeba go powtórzyć najlepiej w terminie miesiaczki.
 
reklama
Jestem tego samego zdania. Jeżeli nie ma krechy od razu to nie ma co się dopatrywać później. Nie bez powodu w ulotce jest, żeby nie patrzeć na wyniku po upływie określonego czasu...

Betę najlepiej robić w dniu spodziewanej miesiączki :)
A ja nie znam nikogo, u kogo kreska po czasie była fałszywym wynikiem.. Nawet nie słyszałam o takiej sytuacji.
 
Do góry