reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy udało wam się i jak szybko zajść w ciążę po poronieniu?

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Drogie dziewczyny,
Powiedzcie mi proszę, w czy udało wam się zajść w zdrową ciążę po poronieniu?

Po jakim czasie od poronienia dostałyście zielone światło na ponowne starania?

Jestem po pierwszym poronieniu i zastanawiam się czy jest sens na tym etapie szukać przyczyn których podobno może być cała masa…

Czy według waszej wiedzy, prawdą jest że po jednym poronieniu jest mniejsza szansa że poroni się kolejny raz? I czy prawdą jest, że zaraz po poronieniu łatwiej jest zajść w ciążę?
 
reklama
Rozwiązanie
Drogie dziewczyny,
Powiedzcie mi proszę, w czy udało wam się zajść w zdrową ciążę po poronieniu?

Po jakim czasie od poronienia dostałyście zielone światło na ponowne starania?

Jestem po pierwszym poronieniu i zastanawiam się czy jest sens na tym etapie szukać przyczyn których podobno może być cała masa…

Czy według waszej wiedzy, prawdą jest że po jednym poronieniu jest mniejsza szansa że poroni się kolejny raz? I czy prawdą jest, że zaraz po poronieniu łatwiej jest zajść w ciążę?
Ja poronilam w grudniu 2017, teraz jestem w pierwszych tygodniach ciąży.
No właśnie wyczytałam w Internecie że przeważnie cienkie Endometrium jest po poronieniu i po pierwszym cyklu wraca do siebie… Ale podobno
Starajcie sie jesli jeates gotowa psychicznie cialo jest jeszcze w trybie ciazowym takze powinno szybko zaskoczyc. A winko podciągnie endometrium. W ktorym dc mialas usg robione
 
reklama
Starajcie sie jesli jeates gotowa psychicznie cialo jest jeszcze w trybie ciazowym takze powinno szybko zaskoczyc. A winko podciągnie endometrium. W ktorym dc mialas usg robione

Dzisiaj miałam robione usg ale ciężko mi powiedzieć który to dzień cyklu bo nie dostałam jeszcze pierwszej miesiączkI.
Lekarz powiedziała bym zaczekała minimum do pierwszego okresu a najlepiej do drugiego bo macica musi się zregenerować przez to że jest troszkę jak on to ujął… Naruszona przez Łyżeczkowanie
 
Dzisiaj miałam robione usg ale ciężko mi powiedzieć który to dzień cyklu bo nie dostałam jeszcze pierwszej miesiączkI.
Lekarz powiedziała bym zaczekała minimum do pierwszego okresu a najlepiej do drugiego bo macica musi się zregenerować przez to że jest troszkę jak on to ujął… Naruszona przez Łyżeczkowanie
Życzę powodzenia w staraniach ;) najlepsza decyzja jest starać się niedługo po poronieniu :) ja niestety muszę poczekać bo widzę, że było mi ciężko w ciąży i z małym dzieckiem ale jeśli byłaby to moja pierwsza ciąża lub dziecko byłoby starsze to bym się nie zastanawiała ;) tak więc trzymam kciuki ! Będzie dobrze ;)
 
Dzisiaj miałam robione usg ale ciężko mi powiedzieć który to dzień cyklu bo nie dostałam jeszcze pierwszej miesiączkI.
Lekarz powiedziała bym zaczekała minimum do pierwszego okresu a najlepiej do drugiego bo macica musi się zregenerować przez to że jest troszkę jak on to ujął… Naruszona przez Łyżeczkowanie
To poczekajcie do pierwszej @ pewnie niedługo przyjdzie, i napewno szybko zaskoczy trzymam kciuki
 
Drogie dziewczyny,
Powiedzcie mi proszę, w czy udało wam się zajść w zdrową ciążę po poronieniu?

Po jakim czasie od poronienia dostałyście zielone światło na ponowne starania?

Jestem po pierwszym poronieniu i zastanawiam się czy jest sens na tym etapie szukać przyczyn których podobno może być cała masa…

Czy według waszej wiedzy, prawdą jest że po jednym poronieniu jest mniejsza szansa że poroni się kolejny raz? I czy prawdą jest, że zaraz po poronieniu łatwiej jest zajść w ciążę?
Ja poronilam w grudniu 2017, teraz jestem w pierwszych tygodniach ciąży.
 
Rozwiązanie
Cześć dziewczyny:) poroniłam 10 grudnia. Mial być prezent na mikołaja a był tylko płacz. Mialam puste jajo płodowe. Dziecko do 6 tyg rozwijało się prawidłowo. Miałam łyżeczkowanie. Kontrola wyszła ok po 3 cyklach mogliśmy się starać. Oczywiście nie czekaliśmy tyle:) czulam się gotowa psychicznie. Wręcz tego potrzebowałam chociaz potem czulam wyrzuty sumienia. Teraz czekam na okres za 7 dni mam dostać. Zrobiłam juz test bo nie mogłam wytrzymac;D jest negatywny takze mysle ze okres dostane normalnie. Nie poddajemy się spróbujemy kolejnym razem.
 
Cześć dziewczyny:) poroniłam 10 grudnia. Mial być prezent na mikołaja a był tylko płacz. Mialam puste jajo płodowe. Dziecko do 6 tyg rozwijało się prawidłowo. Miałam łyżeczkowanie. Kontrola wyszła ok po 3 cyklach mogliśmy się starać. Oczywiście nie czekaliśmy tyle:) czulam się gotowa psychicznie. Wręcz tego potrzebowałam chociaz potem czulam wyrzuty sumienia. Teraz czekam na okres za 7 dni mam dostać. Zrobiłam juz test bo nie mogłam wytrzymac;D jest negatywny takze mysle ze okres dostane normalnie. Nie poddajemy się spróbujemy kolejnym razem.
Ja poroniłam 2tyg temu w 11tc...nadal nie moge dojść do siebie, za tydzien mamy ceremonie kremacji aniołka (mieszkamy w uk, szpital zapewnia kremacje). Bardzo chciałabym zjaść w ciąże ale z tyłu głowy pozostaje ten strach
 
reklama
Hej ! Jasne. Co do skierowania do nie pomogę, bo wszystko robiłam prywatnie. Ja po poronieniu trochę przestałam ufać lekarzom i na własną rękę chciałam zrobić jeszcze wszystko na immunologie i zespół antyfosfolipidowy, ale coś się pomyliłam, nie zrobiłam wszystkiego. Poszłam na wizytę i dr Janosz zleciła mi jeszcze komórki nk aby już uzupełnić badania :) więc trochę jakby postawiłam ją przed faktem dokonanym. Ja robiłam nk w Katowicach w klinice. Koszt to chyba 400 zł. Trzeba było się specjalnie umówić, bo na te badania pobierali krew w wybrane dni. :) i w sumie wyniki były stosunkowo szybko. No i u mnie akurat był to strzał w 10.
Hej własnie mam zamiar wybrac sie do dr Janosz jestem po poronieniu 11tc serce zatrzymalo sie na 9 i 4 dni . Fajna jest ta Pani doktor
 

Podobne tematy

1
Odpowiedzi
19 tys
Wyświetleń
778 tys
Do góry