reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wyniki są tragiczne ?

Dołączył(a)
22 Listopad 2021
Postów
4
Hej. Czy zna się ktoś na interpretacji wyników z seminogramu
(nasienia)? Mój facet ma żylaki powrózka nasiennego, ale urolog powiedział, że bez sensu je usuwać bo są w małym stopniu. Nie zabezpieczamy się od dawna, od jakiegoś czasu się staramy, ale nic z tego.... Czy któraś z Was mimo żylaków i złych wyników zaszła w ciąże naturalnie ?

Upłynnienie - prawidłowe
Objętość - 3,2 zakres ref. 1,5-
pH - 8,0 zakres ref 7,2 -
lepkość - prawidłowa
Koncentracja plemników - 3 mln/ml zakres 15-
Liczba plemników w ejakulacie- 10 mln zakres 39-
Ruch postępowy - 54 % zakres ref 32-
Ruch całkowity - 56 % zakres ref 40-
Brak ruchu - 44,00 %
Żywotność 56% zakres ref 58-
Plemniki prawidłowe 5% zakres ref 4-
Liczba komórek okrągłych <5 mln/ml zakres ref 0,00-5,00
 
reklama
Hej, nie porównam całych wyników, ale mój mąż miał podobna ilość plemnikow. Problem ten sam, żylaki. Po zabiegu wyniki się nie poprawiły. Zostało nam tylko in vitro. Nikłe szanse aby z tak mała liczba plemnikow zajsc naturalnie.
 
Moja droga, mój facet miał podobne, a teraz są prawie w normie! Przez dietę i suplementy.
Radziłabym się nie sugerować, że komuś udało się poprawić lub nie, bo każda sytuacja jest inna - usuńcie żylaki, wprowadźcie leczenie, a może uda się je podbić? Trzymam kciuki!
 
Mój mąż ma żylaka do usunięcia, ale wtedy lekarz powiedział, żeby nie ruszać dopóki nie zajdę w ciążę, bo ma bardzo dobre wyniki nasienia. Problem był po mojej stronie, bo wyszło, że miałam oba jajowody niedrożne. Po zabiegu laparoskopii udało się za pierwszym razem więc żylak nie był przyczyną. Jeżeli u Ciebie wszystko w porządku to u partnera suplementacja, dieta, spanie bez gatek, luźne bokserki i ponowne badanie za jakieś 3 miesiące 😉
 
Mój mąż ma żylaka do usunięcia, ale wtedy lekarz powiedział, żeby nie ruszać dopóki nie zajdę w ciążę, bo ma bardzo dobre wyniki nasienia. Problem był po mojej stronie, bo wyszło, że miałam oba jajowody niedrożne. Po zabiegu laparoskopii udało się za pierwszym razem więc żylak nie był przyczyną. Jeżeli u Ciebie wszystko w porządku to u partnera suplementacja, dieta, spanie bez gatek, luźne bokserki i ponowne badanie za jakieś 3 miesiące 😉
Tak, tylko te żylaki w przyszlosci prawdopodobnie i tak będą do leczenia. Póki jest wszystko ok to spoko. My po zabiegu
i suplementacji, diecie, luźnych majtek nie mieliśmy poprawy. I to był okres ponad roku. Najlepiej wytłumaczy i opisze ci te wyniki lekarz. Czasami zylak może być powodem slabych wyników, a usunięcie go poprawia wyniki, ale nie zawsze😉 Powodzenia
 
Tak, tylko te żylaki w przyszlosci prawdopodobnie i tak będą do leczenia. Póki jest wszystko ok to spoko. My po zabiegu
i suplementacji, diecie, luźnych majtek nie mieliśmy poprawy. I to był okres ponad roku. Najlepiej wytłumaczy i opisze ci te wyniki lekarz. Czasami zylak może być powodem slabych wyników, a usunięcie go poprawia wyniki, ale nie zawsze😉 Powodzenia
Chyba coś źle wzięłaś do cytowania 😉 ja nie zakładałam tego wątku. Jestem obecnie w ciąży i mamy dobrego lekarza, który prowadzi męża 🙂
 
Hej, nie porównam całych wyników, ale mój mąż miał podobna ilość plemnikow. Problem ten sam, żylaki. Po zabiegu wyniki się nie poprawiły. Zostało nam tylko in vitro. Nikłe szanse aby z tak mała liczba plemnikow zajsc naturalnie.
Nam powiedziano ze ma nie usuwać bo będzie gorzej . Ale ze in vitro nie . Lekarz mówił ze będzie ciężej ale masakry nie ma
 
Moja droga, mój facet miał podobne, a teraz są prawie w normie! Przez dietę i suplementy.
Radziłabym się nie sugerować, że komuś udało się poprawić lub nie, bo każda sytuacja jest inna - usuńcie żylaki, wprowadźcie leczenie, a może uda się je podbić? Trzymam kciuki!
Nie. Nie może ich usunąć . Dieta i suplementy tutaj cudów nie zdziałają :(
 
Mój mąż ma żylaka do usunięcia, ale wtedy lekarz powiedział, żeby nie ruszać dopóki nie zajdę w ciążę, bo ma bardzo dobre wyniki nasienia. Problem był po mojej stronie, bo wyszło, że miałam oba jajowody niedrożne. Po zabiegu laparoskopii udało się za pierwszym razem więc żylak nie był przyczyną. Jeżeli u Ciebie wszystko w porządku to u partnera suplementacja, dieta, spanie bez gatek, luźne bokserki i ponowne badanie za jakieś 3 miesiące 😉
Spanie bez majtek to już od 3 lat jest, w suplementacji jest mistrzem . Pewnie twój facet miał lepsze wyniki nasienia
 
reklama
u nas mąż rowniez miał żylaki, bardzo o siebie dbal, sport i zero alko, a wyniki z miesiaca na miesiac były coraz gorsze, nie chcielismy ryzykowac, zdecydowalismy sie na in vitro i jestem w ciazy.
 
Do góry