reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czym dopoic dwu miesieczne dziecko ?

Natalka92

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Listopad 2018
Postów
2 838
Jak w pytaniu. Czym dopoic dwumiesieczne niemowle ? Kupki ma takie miekkie kamyczki i widze ze trudno mu sie wyproznic. Od wczoraj doslownie wciskam mu wode przegotowana i kupki teraz maja konsystencje plasteliny ale to nadal nie jest to. Na herbatke z kopru jeszcze za maly a wode mi mala gadzinka wypluwa. Jutro zadzwonie do poloznej ale chcialabym mu ulzyc szybciej. Ktos byl w podobnej sytuacji ?
 
reklama
Rozwiązanie
Wlasnie jestem po konsultacji z polozna. Powiedziala ze przy mm moze tak byc ze kupki beda mialy konsystencje plasteliny i jezeli malemu ciezko jest sie wyproznic to dawac tylko wode zwlaszcza ze jest goraco. Dawac czesto aby sie przyzwyczail do smaku wody. Z corkami nie mialam tego problemu i nie pily wody chodz probowalam im dawac. Moze dlatego nie chca mi pic zwyklej mineralnej wody tylko soki i wode smakowa.
Najlepsza jest jednak woda. Moja córeczka na poczatku też nie przepadała za wodą a ja na dodatek pokarmu na początku miałam mało i karmiłam małą mieszanie i niestety modyfikowane też piła a w związku z tym pani neonatolog kazała mi dopajać dziecko a jeśli nie chce wody to herbatą z rumianku lub właśnie kopru. Dawałam rumianek i to już chętniej piła.
 
I nic jej po rumianku nie bylo ? Taki zwykly rumianek ? Ja swoim pokarmem karmilam miesiac ale nie najadal sie wiec musialam.i tak modyfikowane mu dawac. Teraz samo modyfikowane pije niestety.
 
Nie, nic jej nie było. Tylko doktorka mówiła, że dopiero można jej podać jak skończy miesiąc więc tak też i dawałam. Około 40ml piła dziennie. Rumianek kupowałam z firmy Hipp taki specjany dla dzieci.
 
No wlasnie ja mam taki najzwyklejszy rumianek. Ale moze jakbym mu taki zaparzony rumianek wymieszala z woda aby jednak tej wody bylo wiecej. Moze chetniej wypije.
 
reklama
Od dawna ten problem? Może kwestia mleka?

Do 6m nie dajemy nic poza mlekiem i ew woda. Jeśli faktycznie potrzeba to jednak woda choćby strzykawka.
 
reklama
Sa tez herbatki po 4 miesiacu a i diete rozszerza sie od 4 miesiaca wiec z teria nie dajemy nic do 6 miesiaca sie nie zgadzam. To ze to moze byc kwestia mleka wiem szczepienie w piatek mam wiec z lekarzem wymyslimy co zrobic z tym fantem. Jutro tez polozna mi powie co i jak. Ja chce wiedziec czym ewentualnie moge go napoic do jutra bo jutro juz skontaktuje sie z polozna. A trwa to trzy dni co pisalam.Taki rumianek rozrobiony w wodzie to wsumie chetniej pije. Wypil mi juz 20ml tak po troche.
 
Do góry