reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Data poczęcia

Dołączył(a)
17 Lipiec 2019
Postów
4
Chciałabym zasięgnąć porady w zakresie ustalenia przybliżonej daty poczęcia dziecka. Ostatnia miesiaczka 23.11.18, cykle rozne: 30, 26, 24, 27, 28, 47, ostatni cykl 30 dni. Termin porodu wg OM to 30.08, natomiast wg usg do 10 tygodnia 23.08. Wynika z tego, ze ciaza jest starsza o tydzień, czyli cykl musial skrócić sie o +/- 7 dni. Współżyłam 16.11 (czyli wg moich obliczeń to powinny byc dni niepłodne), a następnie od 23.11 codziennie, czasami co 2 dni do ok. 8.12, w okres takze. Test ciążowy pozytywny wyszedl 12.12 (11.12 byl jeszcze negatywny), bhcg 13.12 wynosiła 61.7. Czy jest mozliwe, by do zapłodnienia doszło ze stosunku 16.11? Czy bardziej prawdopodobny jest 26.11-03.12? Prosze o odpowiedz, to dla mnie bardzo wazne.
 
reklama
Skoro 23 listopada miałaś jeszcze miesiączke to bardzo mało prawdopodobne żebyś zaszła w ciążę przed tą miesiączką czyli 16 listopada
 
No i wszystko się zgadza. Z daty ostatniej miesiączki zaszłabyś 7 grudnia ( jednak jest to nie możliwe skoro test ciążowy wyszedł 12 grudnia ) i wszystko pięknie koryguje data z usg która mówi że dzidziuś jest tydzień starszy, czyli że zaszłaś tydzień wcześniej czyli nie 7 grudnia a ok 1 grudnia. Beta i test ciążowy który wyszedł 12 grudnia to potwierdza. Na 100% nie zaszłaś 16 listopada
 
No i wszystko się zgadza. Z daty ostatniej miesiączki zaszłabyś 7 grudnia ( jednak jest to nie możliwe skoro test ciążowy wyszedł 12 grudnia ) i wszystko pięknie koryguje data z usg która mówi że dzidziuś jest tydzień starszy, czyli że zaszłaś tydzień wcześniej czyli nie 7 grudnia a ok 1 grudnia. Beta i test ciążowy który wyszedł 12 grudnia to potwierdza. Na 100% nie zaszłaś 16 listopada
Dziekuje pieknie! Jestes najlepsza :)
Milego dnia!
 
Nie ma czegoś takiego jak 100% nikt Ci tego nie powie nawet lekarz ,
Dlatego pytalam w przybliżeniu, 100% nigdy nie ma. Po prostu byłam ciekawa, czy 16.11 mógł coś namieszać, tym bardziej, że plemniki dożywają nawet 7 dni, ale wtedy wydaje mi się, że ciąża bylaby jeszcze starsza, a beta z 13.12 wyższa. Tym bardziej, że lekarz na usg „korygował” sobie datę miesiączki na 16.11, żeby obliczenia się zgadzały.
 
a dlaczego jest to dla Ciebie tak ważne kiedy doszło do ? ważne żeby dziecko się prawidłowo rozwijało , nasz organizm jest skomplikowany , Ty masz bardzo nieregularny cykl ,że owulacja mogła być w 10dc jak i 20dc ciężko stwierdzić kiedy doszło do poczęcia , przy regularnych jest to trochę łatwiejsze
 
a dlaczego jest to dla Ciebie tak ważne kiedy doszło do ? ważne żeby dziecko się prawidłowo rozwijało , nasz organizm jest skomplikowany , Ty masz bardzo nieregularny cykl ,że owulacja mogła być w 10dc jak i 20dc ciężko stwierdzić kiedy doszło do poczęcia , przy regularnych jest to trochę łatwiejsze
Ciekawość ;) dziecko zdrowe, szykujemy się do porodu. W 20dc owulacji nie bylo, bo akurat wtedy wyszedl pozytywny test, a w 21dc beta 61. Czyli najpredzej chyba 4-10dc :) czyli chwilę po miesiączce. No i na 4 sprzętach usg wychodził termin taki sam, więc to chyba coś znaczy
 
a dlaczego jest to dla Ciebie tak ważne kiedy doszło do ? ważne żeby dziecko się prawidłowo rozwijało , nasz organizm jest skomplikowany , Ty masz bardzo nieregularny cykl ,że owulacja mogła być w 10dc jak i 20dc ciężko stwierdzić kiedy doszło do poczęcia , przy regularnych jest to trochę łatwiejsze

W niektórych sytuacjach ustalenie konkretnej daty zapłodnienia może być baaaaardzo ważne, na pewno rozumiesz, co mam na myśli[emoji28]
 
reklama
Widocznie dla autorki ustalenie daty jest ważne. To ja może poczuje się jak lekarz i stwierdze na 100% że do tego poczęcia nie doszło 16. Beta w zdrowej ciąży po miesiącu od stosunku z którego doszło do zapłodnienia nie mogłaby być tak niska. Nie mogłaby i koniec. Takie są fakty. Czysta biologia.
 
Do góry