reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Data zaplodnienia

Dołączył(a)
17 Marzec 2017
Postów
2
Mam dość nietypowe pytanie. Zastanawiam się czy idzie obliczyć data poczecia dziecka. Wg OM (6.12.2016) termin porodu przypada na 12 września 2017 a dziecko powinno mieć około 14+1. Natomiast wg usg termin porodu przypada na 18.09.2017 a dziecko ma 13+2 a Crl wynosi 70,5mm. Cykl trwa 30-32 dni. Czy to oznacza że dziecko mogło być splodzone po 18 grudnia 2016?
 
reklama
Rozwiązanie
Trzeba brać pod uwagę termin porodu ustalony na podstawie OM i usg plodu w okolicach 11 czy 12 tyg ciazy... wszystko inne mało ważne dzieci rosną w swoim tempie... Moja córa przez pierwsze dwa trymestry była bardzo dużą termin z jej wielkości wliczony był nawet miesiąc wcześniejszy... pani doktor nie kazała się tym w ogóle sugerować... mała w ostatnim trymestrze bardzo zwolniła z wzrostem i w końcu urodziła się dwa dni przed planowanym terminem z OM malutka... tylko 2640g... ale zdrowa i tak chowa die do dziś ma już 17 miesięcy waży czternaście kilo i za każdym razem jak ja biorę na ręce przypominam sobie te chwile kiedy była kruszynka... kręgosłup wysiada...
Oznacza to tyle, ze dzieci nie rosna idealnie ksiazkowo poza tym trzeba brac tez mozliwosc bledu pomiaru ...odchylenia o kilka dnia w jedna czy druga strone sa normalne nie ma co analizowac..

010igov35ye70zfx.png
 
Owulacja mogła się przesunąć u mnie ciąża była młodsza o dwa tygodnie. ;)
I brałam termin z usg pod uwagę bo wiedziałam że mam nieregularne cykle:)
Dziecko w pewnym momencie może nadrobić;)
I koleżanka ma rację :)
Takie odchylenie jest normalne każdy jest inny a usg to tylko maszyna co ma swoje wymiary zakodowane ;)
 
reklama
Trzeba brać pod uwagę termin porodu ustalony na podstawie OM i usg plodu w okolicach 11 czy 12 tyg ciazy... wszystko inne mało ważne dzieci rosną w swoim tempie... Moja córa przez pierwsze dwa trymestry była bardzo dużą termin z jej wielkości wliczony był nawet miesiąc wcześniejszy... pani doktor nie kazała się tym w ogóle sugerować... mała w ostatnim trymestrze bardzo zwolniła z wzrostem i w końcu urodziła się dwa dni przed planowanym terminem z OM malutka... tylko 2640g... ale zdrowa i tak chowa die do dziś ma już 17 miesięcy waży czternaście kilo i za każdym razem jak ja biorę na ręce przypominam sobie te chwile kiedy była kruszynka... kręgosłup wysiada...
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry