reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dentysta dla maluchów

mija79

Patrysiowa mama
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2006
Postów
9 175
Byłam dzis u dentysty.Spytałam czy leczy tez małe dzieci.Leczy. Powiedziała,że z dzieckiem trzeba juz z takim maluszkiem przychodzić,zeby przyzwyczajała się do widoku dentysty.Zaproponowała mi,że ja jak bede nastepnym razem szła za sobą ,żebym ja wzieła.Ona jak cos zaopiekuja się nią.Jednak moja wizyta jest za 4 miesiace.Pati w nocy je,a miałam wrazenie ze na ząbku pojawiła się jej czarna plamka.Potem znikła.Dentystka zapisała ja na wizyte.10 minutowa.Spróbuje jej zajrec w ząbki.Choć szczerze wątpie żeby mała chetnie je pokazała.
Czy wy myślicie już o takiej wizycie?Ja bede ja brała.Jak powiedział dentystka ,co ja popieram.Lepiej ,żeby sie teraz przyzwyczajała,niż jak potem z bólem zęba przyjdzie i bedzie wiedziała ze dentysta ból zadaje.
 
reklama
Co racja to racja, przyzwyczajac malucha do dentysty nie zaszkodzi, choć ja jak na razie sie nie wybieram z Michasiem do dentysty.... bo podejrzewam, że gabinet by rozniósł i darł sie w nieboglosy:baffled::sorry2::zawstydzona/y:
 
Nika ja u Patrycji podejrzewam podobna reakcje.Przynajmniej jak pediatra do niej się zbliża ze statoskopem i dotyka jej jest szał.Jeszcze większy jak do buzi ma zajrzec.Jednak pójdez nia w czerwcu,zobaczymy co będzie.Jak była mniejsza nie reagowała tak.Tak kojarze,że po ostatnim szczepieniu na którym była z Januszem tak reaguje.
 
My całe szczeście mamy Ciocię dentystkę-ortodontkę specjalizująca się w maluchach... wiec jakby co to do Cioci :)ale na razie powiedziała, że nie ma sensu - póki wszystkie mleczaki nie wyjdą.
 
W mądrych gazetach piszą, że już pierwsze ząbki trzeba pokazać dentyście. My też jeszcze nie byłyśmy i też mam poważne obawy, u pediatry w gardziołko udało się zerknąć tylko przy okazji wrzasku i pewnie u dentysty byłoby podobnie. Chyba też zaczekamy aż wyjdą wszystkie mleczaki.

A jak u was z myciem ząbków? Bo u nas to się odbywa trochę po łebkach, bo Ola za nic nie da sobie zabrać szczoteczki, musi umyć sama.
 
my też już mamy pierwszą wizytę za sobą :) choć Franek nie ma jeszcze wszystkich zębów.. był bardzo grzeczny siedział (na moich kolanach) i dzielnie pokazywał zęby :)
 
reklama
Witajcie, mogę polecić sprawdzonego dentystę w gdyni dla dzieci, szczególnie na pierwszą wizytę. Jest łagodny, cierpliwy i ma dobre podejście. Ja nie chcąc zafundować młodej traumy na całe życie, tez poszłam tam po namowie koleżanki. dentysta w Gdyni Link do: Dentysta stomatolog Gdynia (dużo mówiąca nazwa jak widać :p )
 
Do góry