reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Depilator

reklama
Ja osobiście nie lubię depilatorów. Po pierwsze strasznie nieprzyjemne, chociaż z czasem do bólu można się przyzwyczaić. A po drugie co mi bardzo przeszkadzało to to, że po usuwaniu wlosków depilatorem podczas ich odrastania wrastają pod skórę i wtedy to już nic z nimi nie można zrobić. Nie wiem, może blondynki nie mają takiego problemu, ja mam jednak ciemną karnację a co za tym idzie ciemne włoski więc wszystko pod skórą jest widać. No a po trzecie to mi się nigdy nie udało usunąć wszystkich włosków,więc maszynka i tak w ruch szła.
Ja więc jak sama widzisz nie miałam dobrych doświadczeń z depilatorem, było to jednak kilka lat temu a technika się rozwija. Może teraz są jakieś lepsze. Być może któraś z dziewczyn może się na ten temat wypowiedzieć. Słyszałam o jakiś nowościach, które od razu chłodzą skórę, albo masują, co zmniejsza ból. Sama jednak stosowałam taki najbardziej podstawowy.
 
Ja mam depilator, ale tak dawno go nie używałam, że zapomniałam jak się nazywa i jakiej firmy. ::) Też mam problem z wrastaniem włosków, więc ostatnio się golę, ale już się zmęczyłam i chyba odgrzebię ten depilator. Najlepiej mi działał jak miałam zachodowane dłuższe włosy (np. w zimie, wstyd, ale nie chciało mi się likwidować), wtedy wydepilowane nogi były naprawdę długo ładne i gładkie, ale już w sezonie letnim, kiedy chce się żeby na codzień dobrze wyglądały i trzeba częśćiej depilować to się średnio sprawdza.
 
ja mam depilator brauna silkepil cz jakos tak-polecam z nakladka chlodzaca ktora to mozesz sobie przed depilacja mrozic-oj bardzo to pomaga.niestety to fakt ze wloski wrastaja sie w skore ale z drugiej strony na kilka tygodni mozesz zapomniec o depilacji czyli cos za cos ;)
 
O właśnie, ja mam to samo Braun Silkepil, tylko starszy model, bez nakładki. Kiedyś miałam Epilady, był fatalny.
 
Oj dziewczyny, to nie tylko mój problem!!! A już myślałam, że tylko mnie tak unieszczęśliwiono ;) Ja ma Brauna starszy typ, ale jak oglądałam nowe to wcale dużo więcej nie wymyślili :) Ja niestety też należę do leniwych i jak tylo mam wymówkę to korzystam - choć mogę się pochwalić, żę opaszki od dwoch miesięcy mam gładziutkie i zamierzam tak trzymać do końca świata. Co się tychy upiornego wrastania, to podobno bardzo skureczną metodą jest peeling. Częsty!!!! Oczywiśćie rękawica i ręcznik frote też codziennie. Nie mialam okazji sprawdzić skuteczności, ale kilka dziewczyn z mocnym ciemnym zarostem potwierdzało, że to skutkuje. Co do bólu, to pierwszy raz jest trudniejszy,a lekolejen to małe piwo! Są teraz balsamy po depilacji uważam, żę bardzo skuteczne i szybko skóra przestaje być zaczerwieniona i podrażniona. Zatem do dzieła i powodzenia!!!!
 
Ja ostatnio zarzuciłam golenie (depilatorów typu Braun i inne mechaniczne wogóle nie używałam, bo zawsze miałam po nich podrażnioną bardzo skórę) i przestawiłam się na depilator w kremie Nair - dla mnie bardzo dobry - depiluje dokładnie, starcza na dość długo ( u mnie dwa tygodnie), nie podrażnia skóry. Ja kupuję go w saszetkach, ale chyba jest też wersja w tubce. Polecam.

pozdrawiam
nikita
 
reklama
Na mnie preparaty w kremach to w ogóle nie działają chyba. Smaruję, czekam i czekam a włosy jak były tak są :|
 
Do góry