reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta małych kwiatuszków- wprowadzamy pokarmy stale:)

tak się naczytałam i mam ochotę coś podać innego niż moje mleczko. Korci mnie jak cholera ale chyba do 6 m-ca zostanę przy mleku. Może ewentualnie po kilka kropli w między czasie innych smaków dam małemu posmakować
 
reklama
Pandora myślę o czymś podobnym, chcę też szybko zrezygnować z butelki, tzn wszelkie soczki itp chcę dawać od razu w kubeczku (kupiłam taki od 4 mies. z TT) a potem przejść też z mlekiem do kubeczka, jesli oczywiście bedzie potrzeba podać mu odciągnięte, na początek trochę papek, żeby wprowadzić gluten w 5 mies. i mięsko w 6 mies. a potem powoli właśnie warzywka w kawałkach, potem owoce itp :) zobaczymy co młody na to :)
Ja ze starszakiem tak zaczelam dokladnie z tego kubeczka. Mam nawet focie jak w 5mc mlody buja sie i SAM! pije z kubeczka. Takze popieram. :-D



a ja mam problem bo nie wiem co robic...

Maduś dopiero co skonczyl 3 miesiace.
Do tej pory pil mleko Cow&Gate (bebiko) Comfort (na kolki i zatwardzenia). Zdecydowalismy sie na to mleko poniewaz od urodzenia maly robil kupki raz na 4 dni, a na nim mielismy kupe kilka razy dziennie, ale... ale kupki byly zielonkawe. Pani doktor twierdzila ze do pluki malutki sam w sobie jest ok to nie ma sie czym martwic i kontynuowalismy karmienie.
Po 3 miesiacu stwierdzilam ze po kolkach juz sladu dawno nie ma wiec przejdziemy na normalne mleko z nr 1.
Na tym mleku Madi zachowywal sie jakby wciaz byl glodny. Pil, pil, przestawal, plakal ze glodny ale jak dalam mu wiecej to ulewal bo nie mial juz miejsca w brzuszku. Jedyny plus to kupki. zaczely byc duze i zolto-musztardowe. Po paru dniach stwierdzilam ze musze zmienic mleko.
U nas kolejne z nr 2 mleko jest ''for Hungry Babies" czyli dla glodomorkow ktorym za wczesnie na wprowadzenie pokarmow stalych a zwykle mleko im nie wystarcza. Brzmi jak Madi? Tez tak myslalam...
Po podaniu tego typu mleka Maddox syty owszem jest ale na krotko i zaczol ulewac...
Ba! Zaczol budzic sie w nocy! Gdzie nie wiem czy pamietacie ale on juz od dawna spi od 19 do 6 rano.
Patrze a tam zabek! :-D hihi myslalam ze to byl caly problem i ulewanie i budzenie sie i marudzenie, ale z jedzeniem nadal sie nie zmienilo. Tak jakby ciagle mu bylo malo i chcial cos konkretnego...

No i zastanawiam sie nad podaniem kleiku.
taki off --- Ja ze starszym wlasnie od kleiku zaczynalam bo ma ten sam smak co mleko (przygotowujesz go na swoim lub mm) tylko nowa dla bobasa konsytencje. Czyli jedyne co mu sie zmienia to konystencja i forma podania. Dopiero potem zmieniam mu smak na marchewke i inne tam.---

no i co myslicie? czy on mi daje sygnaly ze chce konkrety czy ja cos przeoczylam?
 
ja myślę, że spokojnie możesz mu dać kleik :) naje się chłopak i nie będzie marudził :) gratuluję ząbka :)
 
a my dziś dostaliśmy prezent od hippa- jabłuszko w słoiczku
yes2.gif
nic tylko podawać małemu
biggrin.gif


asiunia- też myślę że warto z kleikiem spróbować
yes2.gif
 
gratuluję ząbka :)
dziekujemy :-) szok troche ze tak szybko (Joh mial 5mc) ale co tam ;-) gryźć juz mu sie chce :-D hihi


a myslicie ze tego kleiku mam dodac do mleka? a wtedy kazde karmienie ma byc z kleikiem czy tylko np rano i wieczorem?
czy moze kleik jako papka ktora z czasem zastapi nam jedno karmienie?

booszzz a myslalam ze za 2gim razem bedzie latwiej :-D
 
może zacznij na początek od wieczornej butelki, żeby noc przesypiał i zobaczysz co on na to :)

Justi i Herbatita dają do mleka, żeby zagęścić
 
Asiunia, ja już daję kleik ryżowy, żeby mi troszkę dłużej pospała w nocy. Trochę dla swojej wygody a trochę też dlatego, że daję mm i jak wstaje w nocy dodatkowo to ma jeden posiłek więcej i brzuszek mało odpoczywa od jedzenia. Poza tym waży dużo już i dodatkowa porcja jedzonka niepotrzebna ;)
Dawałam przez 3 dni po 2 łyżeczki, wczoraj dałam 3 łyżeczki. Na opakowaniu każą dawać stołowe, ale ja chcę, żeby mi się najpierw do tego przyzwyczaiła. Zamierzam jeszcze troszkę stopniowo zwiększyć. Tylko smoczek trzeba inny. Po 3 łyżeczkach jeszcze wyciągnęła z 2 tommee tippee ale już jej było ciężko.
 
No właśnie ja mam problem z tym,ze ciężko mu się ten kleik ciągnie z 2 aventu i też daje trzy łyżeczki. Jaka butla i smok dobry do kleiku?
Piotrek dostaje kleik z mlekiem tylko na noc na razie.
 
reklama
Do góry