reklama

Dieta Styczniowych Mamuś..czyli gotujemy, kucharzymy i rozpieszczamy nasze brzuszki:)

Temat na forum 'Archiwum styczeń 2014' rozpoczęty przez lkasia, 21 Maj 2013.

1. lkasia

lkasia Fanka BB :)

No to tak jak w temacie...będiemy tu piać o wszystkim co jest związane z żywieniem cięzarówkowych mamus:)

Ja muszę wrócić do bardziej zdrowego odżywiania...muszę sobie ułożyć jakich jadłospis...no i skoro teraz będę siedziała więcejw domu to 5 posiłków dziennie to podstawa..no i fajnie ze zaczynają się sezonowe owoce i warzywa...można szaleć:)

A macie jakieś propozycje,,,czego jeść więcej...czego unikać?:)

2. fiuufiuu

fiuufiuu a to Iza

warzywa mniam! owoce- u nas teraz a okragło kompot z rabarbaru :D
    teraz sezon na szparagi,to tez jemy
    poza tym rzeczywiście 5 posiłków to fajna sprawa. ja od stycznia trzyma sie zasady i 8kg w dół :D

w mojej diecie to sałaty, warzywa,owoce, pieczone badz gotowane mięso, chleb z rzadka,
    chciałabym wiecej ryb jeść ale nie umiem dobrze przygotowywać,zawsze mi mułem jadą. a kostki mrożone,to uważam szit jest. (a łsosia na okragło też jeść nie można) takze jak wiecie jak dobrze ryby przygotować to piszcie.chetnie sie nauczę

3. reklama
  4. vinga89

vinga89 mamusia syneczków

fiuu, jak ryba kiepska i mułem jedzie to najbardziej wykwintne danie jej nie pomoże :-p ja rybkę po prostu smażę na patelni, obtaczam w jajku i mące :) szparagi wczoraj zakupiłam i zamierzam jutro zupkę z nich zrobić :)
    lkasia, unikać na pewno powinnyśmy surowego i niedopieczonego mięsa. podobno tonicu też nie wolno. wątróbka i salami też niewskazane ale to dlatego, że są niezdrowe.

5. milusia21

milusia21 Fanka BB :)

Gazowane napoje też raczej nie wskazane?bo mam ostatnio na nie taką ochotę jak nigdy:-D

6. fiuufiuu

fiuufiuu a to Iza

i coś o cytrusach słyszałam tez,że w pewnym momencie nie teges.

z ciekawostek. ja nie lubię niedoprawionego jedzenia, nie lubię ostrego strasznie ale mdłe też mi przez gardło nie przejdzie. No i Ludwi swego czasu jak zaczynał jesc inszości niz mleko (w tym wypadku słoiczki w 8,9mies. i później) pluł nimi.dopiero jak dodałam bazylii,pietruszki, czasnuszki i innych przypraw zjadał....

7. vinga89

hmmm ja ani o cytrusach ani o gazowanym nie słyszałam...
    chociaż mnie w pewnym momencie ciąży ręce swędziały strasznie, właśnie od cytrusów :)
    fiu, dzidzia lubi to co mamusia ;)

8. fiuufiuu

fiuufiuu a to Iza

aa przypomniało mi sie jeszcze- sery plesniowe, bo są i ciężkostrawne i w końcu to pleśń jadalna,bo jadalna ale wiadomo.
    aa i orzeszki ziemne potrafia uczulic w ciazy kobietę i dziecko.
    ja w ciazy nie moglam jesc truskawek,bo mnie po nich wysypalo strasznie.

no i dla mnie najwiekszym bolem jest kawa. ograniczam si edo jednej dziennie,bo bez w ogole zyc nie umiem. probowalam z pol roku temu pic inkę i ze 2 miesiace wytrymalam...ale to byla udręka. poszlamniestety do knajpy i zamowilam sobie espresso. jezu jak ja sie wtedy bosko pocczullam :D

9. milusia21

milusia21 Fanka BB :)

truskawki mniam mniam mniam juz sie nie mogę ich doczekać,mam nadzieję ze nie uczulą
    Kawę i tak jedną dziennie pijam, a teraz to już sporadycznie,papierosy śmierdzą mi z daleka więc sukces:-)

10. reklama
  11. Kasienka_

Kasienka_ Fanka BB :)

w ciazy zakazane sery plesniowe ze wzgledu na to ze plesn zawiera jakis tak produktt uboczny niebezpieczny dla plodu

cytrusy jadlam od poczatku do konca ciazy nic mlodemu nie jest.

a watrobka niewskazana ze wzgledu na zbyt duza zawartosc witaminy A ktora tez w ciazy w dduzych ilosciach nie jest wskazana

12. vinga89

a ja gdzieś czytałam, że sery pleśniowe tylko miękkie są zakazane... nie wiem czemu
    ja najbardziej cierpię, że nie mogę polędwicy łososiowej jeść i serów pleśniowych. uwielbiam to mniam mniam ;)
    kawę czasem sobie strzelę jedną ale ostatnio o dziwo w ogóle nie mam na nią ochoty.

macie jakiś dobre przepisy na szparagi? ja dziś zrobiłam zupę ale średnia mi wyszła... nigdy ich nie jadłam i nie wiem jak przyrządzać

Poleć forum