reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta Styczniowych Mamuś..czyli gotujemy, kucharzymy i rozpieszczamy nasze brzuszki:)

Och, sery pleśniowe to ja też uwielbiam :)
A szparagi to tylko jem gotowane z wody z bułką tartą - inaczej nie jadłam :zawstydzona/y:

Jestem na etapie przyzwyczajania się do kawy inki, na razie daję radę :tak: w sumie nawet mi smakuje.
 
reklama
Serów nie można z niepasteryzowanego mleka bo tam są jakieś bakterie (ja zrezygnowałam ze wszystkich - brie, pleśniowych, kozich i cierpię :(

napoje gazowane to chyba tak ogólnie bo są niezdrowe i zawierają dużo cukru

a co do kawy - jakoś ostatnio mi się jej w ogóle nie chce pić, przestała mi smakować, zresztą mocna herbata, którą zawsze uwielbiałam, też

i co najlepsze, słodycze mogłyby dla mnie nie istnieć :-D:-D:-D a zawsze byłam wielkim łasuchem na nie
 
malinka, ja też nie mam ochoty na słodycze :)
delewarre, spróbuj kawy Anatol z delecty, dla mnie lepsza od inki a również zbożowa. ja cały okres karmienia ją piłam, z mlekiem jest przepyszna. inki nie lubię. a smażysz później te szparagi z tą bułką tartą?
 
Vinga, szparagi gotuję w wąskim wysokim garnku (tak żeby były pionowo- nie wiem po co ale tak robię :) ) w lekko osolonej wodzie + trochę mleka. No i jak się ugotują to na talerzu polewam masłem z bułką tartą. I już. Nie smażę tego :tak: Pewnie jest tysiąc innych sposobów, ale nigdy nie próbowałam czegoś innego, bo po prostu tak lubię :)

acha, gotuję oczywiście pod przykryciem
 
vinga89 kawa Anatol - fajnie, ze mi o niej przypomniałaś, ja ją bardzo lubię a szczególnie tą z o smaku wanilii.
Szparagi - nie wiem czy jadłam kiedykolwiek w życiu, czas spróbować, na razie gotowane z masełkiem i bułką tartą.
Ja niestety nie lubię długo gotować, nie mam czasu albo mi się nie chce. Lubię szybkie i proste potrawy, sęk w tym ze teraz muszą być zdrowsze niż zawsze. Z dań na szybko to polecam szpinak świeży (listki) - rzucamy na patelnię, dodajemy cebulki i czosnku, można odrobinę soli i pieprzu do smaku, a na końcu śmietana (tak było wcześniej, teraz przerzucę się na jogurt naturalny) - kilka minut i mamy pyszne gorące danie.
 
Ja cierpię z braku sushi :(
Za to mam niepohamowana ochotę na McDonalda , wstyd!!! Nie lubie i nie jem zwykle ale teraz nie umiem się oprzeć.
A poza tym, mam to szczęście ze nie muszę gotować :) mój stary to kocha więc oboje jesteśmy zadowoleni.
Dziś lekka zupa z fasolki szparagowej...
 
u nas to ja jestem szefem kuchni:-D uwielbiam gotować i wymyślać "swoje potrawy" w kuchni moge siedzieć cały dzień:tak:
 
muszę wypróbować tą kawę Anatol skoro ją tak zachwalacie :-)

panna.nikt, u nas też głównie gotuje mężu, on lubi ja nie za bardzo, więc jest git :-) z czynności kuchennych mogę zajmować się pieczeniem i wymyślaniem potraw, które mężowaty następnie wykona :-D

a szpinak uwielbiam, ja do takiego na patelnię dodaję jeszcze 1-2 plasterki sera żółtego, fajnie się skleja, pycha :) lubię też szpinak z fetą, ale teraz ban na to danie :(
 
vinga89 kawa Anatol - fajnie, ze mi o niej przypomniałaś, ja ją bardzo lubię a szczególnie tą z o smaku wanilii.
zgadzam się, wanilia jest genialna!
ja z dań szpinakowych to polecam pierś z kurczaka faszerowaną szpinakiem i serem typu feta :)

w kuchni ja rządzę ale to tylko dlatego, że męża całe dnie nie ma w domu.
 
reklama
Vinga poproszę o przepis na te pierś faszerowaną szpinakiem i fetą :)
Malinka jaki tam ban:-D, ja przepis chcę:-D bo brzmi pycha
 
Do góry