reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta w ciąży - alergeny

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

magduśka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Listopad 2005
Postów
46
Podobno niektóre pokarmy spożywane podczas ciąży mogą spowodować późniejsze alergie u dzieciątka. Mówili mi to dawno temu znajomi, których synuś ma atopowe zapalenie skóry (chyba nie pokręciłam nazwy), a im alergolog. Weszłam na kilka stronek, jeszcze bez szczegółowego czytania, i na razie dowiedziałam się, że silnymi alergenami są:
- cytrusy
- czekolada
- kakao
- orzechy
- mleko i wszystkie jego przetwory
Czy słyszałyście coś na ten temat? Nie popadam w przesadę,  ::) bo musiałabym przestać jeść prawie wszystko (to uczula, tamto powoduje wzdęcia...), ale gdyby coś miało w przyszłości zaszkodzić...
magduśka
 
reklama
Ja wychodzę z założenia, że wszystko co w małych ilościach nie zaszkodzi. jedyne co to zupełnie zrezygnowałam z napojów % i kawki wypiłam jak do tej pory chyba 3 ale oczywiście z mlekiem. Co do czekolady to nie strasz mnie Magduśka bo ja pochłaniam jej koszmarne ilości. Uzalezniłam się od słodkości.
 
Łasuchem jestem okropnym, a bez czekolady nie ma dla mnie życia - teraz mi się trochę odmieniło, i nie mam ochoty ciągle, tylko czasami, i stram sie niefolgować sobie, bo obrastam w tłuszczyk zamiast w okrąglutki brzuszek. A teraz to już całkiem nie wiem - nie bardzo wyobrażam sobie odtsawienia seró, kefiró, jogurtów, kakao... I tak pytam doświadczone ciężarówki.
magduśka
 
mleko i wszystkie jego przetwory :o ??? ja słyszałam, że mleko uht i wszystkie przetwory są wskazane w ciąży, ze względu na wysoką zawartość wapnia i białka. Owszem słyszałam, że powinno się unikać dużych ilości cytrusów, ale nie zupełnie wykluczać je z diety, czyli jak ktoś lubi to nie powinien sobie odmawiać ale też nie pochłaniać olbrzymich ilości, cytrusy są bogate w witaminy. O orzechach też coś słyszałam ale nie wiem nawet o jakie orzechy chodziło. Wiem, że nie powinno się spożywać niektórych ryb ale to ze względu na metale ciężkie. Na stronach BB jest coś o diecie w ciąży i tam była lista rzeczy, których się powinno unikać - zaraz poszukam.
 
magduśka pisze:
Podobno niektóre pokarmy spożywane podczas ciąży mogą spowodować późniejsze alergie u dzieciątka. Mówili mi to dawno temu znajomi, których synuś ma atopowe zapalenie skóry (chyba nie pokręciłam nazwy), a im alergolog. Weszłam na kilka stronek, jeszcze bez szczegółowego czytania, i na razie dowiedziałam się, że silnymi alergenami są:
- cytrusy
- czekolada
- kakao
- orzechy
- mleko i wszystkie jego przetwory
magduśka

cytrusy - to już podczas karmienia, chociaż zaleca się w ciąży obieranie skórki przed zjedzeniem (chodzi mi teraz głównie o cytrynę w herbacie, bo trudno jeść pomarańcze ze skórką, i podobno najlepiej nie sparzać, bo wtedy te wszystkie chemikalia, którymi były pryskane przechodza do cytryny)
orzechy - tylko ziemne w ciąży podobno mogą powodować uczulenia i powinno się ich w ciąży unikać
o reszcie nie słyszałam, chyba, że własnie podczas karmienie.
A mleko w ciązy, to już w ogóle powinno się pić i to dużo. Zresztą podczas karmienia też, chyba, że u dziecka pojawiaja się objawy alergii, ale wtedy trzeba znaleźć przyczynę, a nie unikać wszystkiego tak na wszelki wypadek.
Taka jest moja wiedza zdobyta gdzieś na sieci.

Jeszcze dodam coś takiego:
Alergeny-obecnie coraz bardziej przestrzega sie przed kontaktem z nimi podczas ciazy. Zdaniem naukowcow unikanie alergenow,na ktore uczulona jest oczekujaca matka zwieksza szanse na unikniecie alergii u dziecka
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry