reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta wegetarianska/weganska

Link do: Cholina - czym jest i do czego jest nam potrzebna? | Akademia Długowieczności
Na tej stronie jest napisane, w których produktach można znaleźć cholinę, ale nie podano ile w czym. Nie brałam specjalnych suplementów z cholina, ale np. soja, otręby, płatki owsiane, pomidory i inne produkty z tej listy są na stałe w moim jadłospisie.
Tam jest napisane, że kobieta w ciąży powinna przyjmować 450mg/dobę, a napisałaś, że suplementy mają ok. 150mg, więc chyba łatwo ten poziom wyrównać dietą. Mimo wszystko zapytałabym lekarza ^^'
 
reklama
też sobie wegetuję ;) też myślę dość konkretnie o weganizmie, ale muszę porobić wyniki i wtedy popatrzeć za konkretniejszą dietą która by była dopasowana pod witaminki i inne krwinki :p
 
macie może jakieś fajne pomysły na obiady wegańskie/wegetariański? na razie jestem na wegetarianizmie, ale myślę o przejściu w ogóle na weganizm.
 
reklama
Bardzo rzadko ostatnio sięgam po zamienniki miesa w postaci gotowców. Chociaż z czystym sumieniem mogę polecić z dobrej kalorii Gyrosa i mielone, Tarczyński kabanosy piri piri, szarpany " boczek" na białku grochowym z dobrej kalorii, vege siostry sztosiwo.
Dla początkujących dobrą opcją będzie catering dietetyczny hfood.pl/dieta-wege - dzięki temu można zapozać się z tym jakie potrawy się je na takiej diecie. Obecnie firma do jakiej dałam tutaj namiar działa w wielu miastach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry