reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dlaczego nie chce ssać ?

angeliqa-19

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Maj 2018
Postów
92
Witam, mój 9-miesięczny synek przestał ssać pierś, nie wiem czym jest to spowodowane. Może ostatnie upały ? Gardło ma zdrowe, jest po wyleczonej infekcji gardła. Nawet jeszcze tydzień temu ssał pierś, mimo ząbkowania. Kiedy próbuję go przystawić zaczyna płakać i rzucać się. Diety nie zmieniłam, ponieważ maluch ma skazę białkową. Nie jem niczego co mogłoby mu zaszkodzić. Macie może jakieś pomysły czym może być to spowodowane ? Jak wasze dzieci reagują na upały ? Mam wrażenie, że zaczęło się właśnie wtedy kiedy pojawiły się takie wysokie temperatury tylko, że dziś jest już chłodniej a sytuacja się nie zmieniła. Dodam jeszcze, że odrzucił również butelkę i nie chce jesc mleka z butelki, ani pić. Jeżeli już to w bardzo małych ilościach
 
reklama
A jak wygląda rozszerzanie diety u Was, ile stałych pokarmów je? Co pije i jak dużo?
 
A zachowuje sie normalnie, nie jest bardziej senny? Może ma jednak jakąś infekcję? Często przy infekcjach układu moczowego tak właśnie dzieci się zachowują.
 
30ml na raz? i co ile tak?

Ja bym się jednak przyjrzala czy jakaś choroba się nie czai.
A z czego pije? Może warto dać z czegoś z czego samo leci. Ssanie w upał to ciężka praca.
 
Potrafi przez cały dzień wypić np. 50 ml. Staram się dodawać już więcej wody do kaszki, ale każda próba podania butelki kończy się płaczem albo marudzę iem. W nocy pije więcej śpiąc. Wtedy podaję mu elektrolity
 
Jak to w ogóle jest z tym ssanie w upalne dni, gdzieś wyczytałam, że może to stwarzać problemy, ale czy któraś z Was spotkała się z takim problemem?
 
U nas zazwyczaj było częstsze ssanie. Ale to męczące, poci się dziecko dodatkowo więc różnie bywa.
Ale 9miesieczniak spokojnie może pić z kubka wodę, może jeść arbuza itd i w ten sposób się nawadniac.
 
reklama
Do góry