reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dlaczego niemowlak nie chce się obracać z pleców na brzuch i odwrotnie a ma już 6 Msc.

Dołączył(a)
20 Październik 2017
Postów
8
Moja kruszynka ma juz 6 msc jest ruchliwa cały czas się śmieje ale od pewnego czasu się martwię bo jej rówieśnicy już siędza i to sami siadają a moja nie. Nawet ciężko jej się obracać z pleców na brzuch i odwrotnie. Na siadanie mówią że niemowlak ma czas do 9 miesiąca ale martwię się czy jest wszystko ok
 
reklama
Po pierwsze trzeba odróżnić sadzanie dziecka 6msc a jego samodzielne siedzenie. Po drugie jeżeli masz wątpliwości czy wszystko jest ok to idź do pediatry a lekarz już dalej Cię pokieruje. Dzieci rozwijają sie skokowo ale żeby umożliwić jak najlepszy rozwój ruchowy musimy im pozwolić na ćwiczenia. Często kładź dziecko na macie, turlajcie się po podłodze itp.
 
Często kładziemy się na podłodze na brzuszku ale mała chwilę polezala pobawi się i zaraz się denerwuje i płacze. Skonsultuje to z lekarzem bo lepiej panikowac niż zbagatelizowac i później się martwic
 
Ja proponuję prywatną wizytę u rehabilitanta- szybko i jeśli coś jest nie tak, będziesz wiedzieć od razu od specjalisty. Nie każdy pediatra się zna
 
Ja proponuję prywatną wizytę u rehabilitanta- szybko i jeśli coś jest nie tak, będziesz wiedzieć od razu od specjalisty. Nie każdy pediatra się zna
W sumie to masz rację. Lepiej odrazu do kogoś kto się zna na swoim fachu. Ale boję się strasznie że coś z nią nie tak. Wydaje się zdrowa i wesoła ale martwi mnie to obracanie
 
W sumie to masz rację. Lepiej odrazu do kogoś kto się zna na swoim fachu. Ale boję się strasznie że coś z nią nie tak. Wydaje się zdrowa i wesoła ale martwi mnie to obracanie
Jeszcze ma ciut czasu- normy są szerokie. Być może w rozwoju skupiła się na czymś innym. A jeśli problem jest, to mały i łatwy do korekty ćwiczeniami- spokojnie.
Moja w 6mcu była 3mce do tyłu- wiotka jak szmacianka, nawet głowy sztywno nie trzymała. Po mcu rehabilitacji się wyrównało i wszystko szło już zgodnie z kalendarzem.
Rehabilitacja, nawet jeśli nie jest potrzebna, to nie zaszkodzi, a może pomóc.
Poszukaj rehabilitacji metodą ndt bobath
 
Mój syn szybki Bill głowę bardzo szybko podnosił obracal się jak mial 3 mies ma 10 a od miesiąca już chodzi sam ale niczego nie przyspieszałam sam wszystko robi
Usiadł z pozycji czworaczej jak miał 7 miesięcy bo Raczkowal jak miał 6 i pół wcześniej pelzal i chodził przy meblach
I z takiej pozycji dziecko prawidłowo siada
Maluch już raczkuje?? Oczywiście nie każde musi jednakże to ważny etap
Bo jak słyszę moje dziecko siedzi a obłożone poduszkami czy coś to ...
 
Ostatnia edycja:
Mój syn szybki Bill głowę bardzo szybko podnosił obracal się jak mial 3 mies ma 10 a od miesiąca już chodzi sam ale niczego nie przyspieszałam sam wszystko robi
Usiadł z pozycji czworaczej jak miał 7 miesięcy bo Raczkowal jak miał 6 i pół.
I z takiej pozycji dziecko prawidłowo siada
Maluch już raczkuje?? Oczywiście nie każde musi jednakże to ważny etap
Jeśli się nie obraca, to nie ma szans by mięśnie były gotowe na więcej- ani raczkowanie ani siadanie
 
reklama
Jedno dziecko siada jak ma np 7 drugie jak ma 10 jednak jeśli maluch powinien coś już dawno robić a nie robi to lepiej zapytać lekarza czy poczekać jeszcze bo nie każde dziecko musi siadać tak jak normy nakazują i lekarz zdecyduje czy dać czas czy iść do rehabilitanta:)
 
Do góry