reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dlaczego wysoki cukier na czczo

Cytrynka2242

Początkująca w BB
Dołączył(a)
9 Luty 2021
Postów
26
Witajcie. Jeetem w 34 tc. I od jakieś 9 dni meczu się z wysokim cukrem na czczo. Czyli mam od 92-97. Przyjmuje insuline od prawie poczadku ciazy i już 2x podnosiłam sobie o 1j. Mam za tydzień wizytę u diabetolog ale chciałam się już teraz cokolwiek dowiedzieć, doradzić co mam zrobić? Staram się tyle nie jesc pod wieczór ale czasami apetyt jest silniejszy tym bardziej jak się zabrania 😜
 
reklama
jeśli masz facebooka to polecam grupę "Cukrzyca ciążowa bez strachu", ogromna kopalnia wiedzy ;) ja nie pomogę, bo sama jestem na insulinie właśnie w związku z cukrami na czczo...
 
Z tego co mówiła mi Diabetolog (też mam cukrzyce ciążową na insulinie) i to im ciąża starsza tym będziemy podnosić dawkę insuliny.
U mnie 31+2 i mam 14j a dzisiaj cukier 89 więc lada moment będę podnosić o 1j
 
Z tego co mówiła mi Diabetolog (też mam cukrzyce ciążową na insulinie) i to im ciąża starsza tym będziemy podnosić dawkę insuliny.
U mnie 31+2 i mam 14j a dzisiaj cukier 89 więc lada moment będę podnosić o 1j
O kurcze. Ja mam o 1j więcej niż Ty. Ale od 2 dni widzę lekka poprawe chociaż nie podnosiłam sobie dawki. A powiedz mi tak z ciekawości ile juz twoje słonko waży
 
Moje cukry też wariują... Już próbowałam różne rzeczy jeść ale nie ma znaczenia czy jem zdrowo, czy niedrowo, czy zjem coś przed snem czy nie, czy w ciągu dnia zjem słodkie czy nie... Cukry 89-93 więc podniosłam z 14j na 16j ale cukry cały czas takie same... Dzisiaj zrobię na 17j i zobaczymy.. Mało tego dowiedzialam się, że moja insulina jest na brakach w hurtowni i nigdzie jej dostać nie mogę... Oby mi starczyło do końca maja to mam w zapasie... Jak będę podnosiła to może braknąć a wolałabym uniknąć zmiany insuliny na sam koniec ciąży..
 
Im bliżej porodu tym bardziej cukry szaleją, przerwanie ok 32 TC zaczynają się skoki. Też to przerabiałam i wtedy po 3 dniach przekroczeń miałam modyfikować dawkę.
 
reklama
Im bliżej porodu tym bardziej cukry szaleją, przerwanie ok 32 TC zaczynają się skoki. Też to przerabiałam i wtedy po 3 dniach przekroczeń miałam modyfikować dawkę.
No widzę właśnie, że coś odbija... Bo jak tak to bardzo długo wystarczała mi dawka 12j, później na wizycie kazała przeskoczyć na 14j... I to był przełom 31-32tc a że te cukry nadal wysokie to zamiast o 1j więcej dałam o 2j i teraz mam 16j ale te cukry nadal są gorsze niż jak miałam mniejszą dawkę... Ciekawe na ilu się skończy 🙈
 
Do góry